logo
Centrála pre zverejňovanie PR článkov na weboch Sme.sk.
Sme.sk | Tlačové správy | Life style | Stavbári na Chopku

Inzercia / Tlačová správa / Life style
Stavbári na Chopku

Koncom skúškového obdobia zimného semestra 2016/2017 zorganizovala Katedra telesnej výchovy a športu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave lyžiarsky kurz na Chopku. Určený bol predovšetkým pre poslucháčov Stavebnej fakulty STU, no lákavej lyžovačke v Nízkych Tatrách neodolali ani študenti iných fakúlt STU.

ch1-r126_res.jpg

Ubytovanie a stravovanie bolo zabezpečené v horskej chate Kosodrevina priamo na zjazdovke. Odtiaľ bolo možné rovno zapnúť lyže a spustiť sa po južnej strane svahu alebo sa vyviesť kabínkou až hore na Chopok. Z vrcholu druhej najvyššej hory Nízkych Tatier sa pri slnečnom počasí ponúkal nádherný výhľad na hrebeň Nízkych a Vysokých Tatier, či do dolín na severnej i južnej strane svahu.

ch2-r680_res.jpg

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka množstvo zjazdoviek od tých najplytších modrých cez náročnejšie červené a čierne, až po freerideové zóny na juhu i severe Chopku. Rovnako aj miesta pre oddych a občerstvenie sa dajú nájsť hádam pri každom nástupe na lanovku. Pre študentov, ktorí mali záujem zdokonaliť svoje zručnosti, boli k dispozícii inštruktori lyžovania a snowboardingu. Využili ich najmä technicky menej zdatní lyžiari, z ktorých sa koncom týždňa, po usilovnom absolvovaní výučby, razom stali pokročilí. Na svoje si teda prišiel naozaj každý.

ch3-r913_res.jpg

Na Chopku sme strávili úžasný týždeň plný športu, zábavy a oddychu, ktorý nás obohatil o množstvo zážitkov, skúseností a nových kamarátstiev. Zájazd sme zvládli bez komplikácií a hlavne bez zranení. Všetkým účastníkom patrí poďakovanie za vzorné správanie sa na chate, ale aj na kopci a za nezištnú pomoc pri organizácii.

ch4-r272_res.jpg

Katedra telesnej výchovy a športu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave pozýva nadšencov kolektívnych a individuálnych športov na ďalšie podujatia usporiadané v priebehu semestra, hlavne však na ďalší ročník lyžiarskeho zájazdu, lebo lyžovanie je rekreačným športom pre všetkých...už teraz sa tešíme na stretnutie s vami!

Mgr. Lucia Kvetáková, PhD., Katedra telesnej výchovy Stavebná fakulta STU v Bratislave 

14. 2. 2017
Slovenská technická univerzita v Bratislave

Tento text je platenou formou reklamy.

Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.najčítanejšie
  • 3dni
  • 7dní
  • 30dni