logo
Centrála pre zverejňovanie PR článkov na weboch Sme.sk.
Sme.sk | Tlačové správy | Life style | I cez prázdniny testujte elektrobicykle

Inzercia / Tlačová správa / Life style
I cez prázdniny testujte elektrobicykle

S prázdninami je spojený oddych, relax a viac času na seba. Presne preto sa v ebajk centre na Žriedlovej ulici 9 v budove Cassovaru testujú elektrobicykle. Otestovanie ponúka ďalšie výhody. Ale najväčšou je upevnenie si zdravia. Tak ako hovorí  kardiológ MUDr. Juraj Vančík.

Spievajúci kardiológ ebajkuje

Medicína, spev, šport a cestovanie - tieto štyri veci najviac charakterizujú známeho spievajúceho kardiológa MUDr. Juraja Vančíka, Csc. Odborníka na srdiečko, ktorý vie, čo hovorí, keď káže primerane športovať. On sám holduje ebajkovaniu už štyri roky.
gg-bike-4-r353_res.jpg

Čo sa zmenilo vo Vašom živote odkedy jazdíte na elektrobicykli?

Jazím na ebajku veľmi intenzívne a určite oveľa viac ako som jazdil na klasickom bajku. Veľmi ma to chytilo. Problémom pri klasickom bajku bola dĺžka jazdy a hlavne terén. Samozrejme s  pribúdajúcimi rokmi človek prehodnocuje svoju bicyklovú kondíciu a je to ovplyvnené tým, že už nie každý si môže zobrať bicykel a vybehnúť  v okolí Košíc na Lajošku, či Kojšovú hoľu. Ale ebajky mi veľmi pomohli opäť sa dostať až tam, takže mám možnosť pokračovať v jazdení bez obmedzení.
V košickom kraji je už vybudovaná prvá nabíjacia stanica pre elektrobicykle.  

Aký je podľa Vás hlavný benefit ebajkov pre súčasných ľudí?

Ja to vidím v niekoľkých rovinách. Prvou rovinou je, že bicyklovať chodí rodina a tam je problémom manželka. Je menej trénovaná. Alebo opačne, manžel je menej trénovaný (smiech). Dokonalá kompenzácia rozdielnej kondície. Dokonca som videl ľudí, ktorí mali na ebajku pripevnené deti tyčou a brali ich na tie krásne miesta v prírode takto. Samé by tam nikdy nevyšliapali. Podobne je to otec dôchodca, ktorý si môže zabicyklovať s deťmi či vnúčatami. Tretia rovina sú výkonní cyklisti na normálnom bicykli a ich menej výkonní kamaráti, ktorým ebajk vytvorí možnosť nevypadnúť z partie. Určite je to o tom, že s ebajkom sa dá vidieť mnoho oveľa viac prírody, užiť si ju a človek nejde na dno svojich síl a nejde do konfliktu zo svojím zdravím. 
gg-bike-3-r282_res.jpg

A čo mladí ľudia, ktorí by mohli trénovať na klasike, ale majú iné priority?

Ebajky doniesli novú dimenziu v rovine akceptability. Doteraz na bajky chodili len ľudia zdraví a prevažne mladí. Do kopcov chodili tí, ktorí mali otestovanú svoju výkonnosť a svoj zdravotný stav. Ebajk umožňuje svojou asistenciou motora prejsť slušné výškové prevýšenia bez zdravotne nebezpečnej zátaže, dovolí cyklistovi vidieť nádhery a krásy prírody v okolí Košíc a iných miest, aj v zahraničí. Ebajk prináša veľkú pohodu a prináša možnosť a to je veľmi dôležité znížiť nárok na zátaž u tých, ktorý si to nemôžu dovoliť, sú menej trenování, starí, chorí prípadne ľudia s hendikepom. 

Vy ako známy kardiológ s dlhoročnou praxou by ste vedeli doporučiť ebajk aj svojím pacientom?

Samozrejme. Ľudia po infarkte myokardu, ľudia s vysokým tlakom, ľudia so začínajúcou obezitou, ľudia s cukrovkou, ktorí kontrolujú výdaj energie, ľudia s ischemickou chorobou srdca, všetci títo môžu z ebajku profitovať. Na klasických bicykloch ich často odrádzalo to, že mohli bicyklovať len po rovine, nedalo sa ísť do lesa a do kopcov. Ebajk pomáha najviac práve týmto ľuďom, pretože si môžu ako na domácom stacionárnom bicykli naplánovať alebo vybrať námahu. Pomocou ebajku si vedia dávkovať podporu, aby mali pod kontrolu pulz a zároveň sa dostali bežne do miest, kde by sa na normálnom bajku nedostali a zároveň neohrozujú svoje zdravie.

gg-bike-6-r525_res.jpg

Letné testovanie s výhodami

Čo by to bolo za odporúčanie, keby ste nemali možnosť hneď si elektrobicykel vyskúšať. Od 11. júla prebiehajú v ebajk centre v BC Cassovar testovacie jazdy na ebajkoch zdarma. Ideálne na zoznámenie sa s elektrocyklistikou bez podmienky kúpy. Zdarma. Na druhej strane, ak si nejaký ebajk požičiate, aby ste si to vyskúšali na deň, dva... kdekoľvek v horách, či iných terénoch a následne si ebajk kúpili, požičovné sa Vám odráta od ceny ebajku. Ku kúpe ešte dostnete darček, cyklooblečenie americkej značky Club Ride Apparel v hodnote 100 Eur.

Viac informácií o ebajkoch: https://www.ebajk.sk

11. 7. 2017

Tento text je platenou formou reklamy.

Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.MUDr. Juraj Vančík CSc., známy kardiológ jazdí na elektrobicykli už štyri roky

Foto: ebajk.sk
najčítanejšie
  • 3dni
  • 7dní
  • 30dni