SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Zamýšľate sa nad tým ako využiť svoje peniaze naplno?

Zvyknete sa občas zamyslieť nad tým, ako lepšie zhodnotiť‘ svoje peniaze tak, aby ste v budúcnosti uskutočnili svoje sny? Na prvý pohľad sa riešenie zdá byť zložité. Ak ste však už začali „pátrať" po riešeniach, získali ste prehľad o svojej finančnej situácii.

Zvyknete sa občas zamyslieť nad tým, ako lepšie zhodnotiť‘ svoje peniaze tak, aby ste v budúcnosti uskutočnili svoje sny? Na prvý pohľad sa riešenie zdá byť zložité. Ak ste však už začali „pátrať" po riešeniach, získali ste prehľad o svojej finančnej situácii.

Práve ČSOB ako špecialista na tvorbu bohatstva vám teraz prináša nový nástroj finančného poradenstva - Vario plán, ako zbohatnúť. Pri zostavovaní plánu bude investičný špecialista hľadať možnosti ako zhodnotiť nutnú rezervu - peniaze, ktoré môžete investovať len na niekoľko mesiacov, ale aj tie, ktoré budete zhodnocovať niekoľko rokov.

Nutná rezerva

Komplexný pohľad na finančný rozpočet vám ukáže aj to, že potrebujete mať neustále k dispozícii určitú peňažnú rezervu. Možnosť sporenia a zároveň rýchlej dostupnosti uložených peňazí poskytuje ČSOB Sporiaci účet. Môžete sem pravidelne vkladať aj malé sumy, už od 500 Sk. Sporiaci účet umožňuje stanoviť si zostatok bežného účtu, nad ktorý sa všetky ostatné peniaze automaticky prevedú na sporenie. V prípade potreby ich získate rýchlo späť po uplynutí 7-dňovej výpovednej lehoty.

Sporenie s prémiou

Na obdobie niekoľko mesiacov, prípadne rokov, je vhodné stavebné sporenie alebo zaistené podielové fondy. Veľkou výhodou stavebného sporenia je štátna prémia. Na sporenie je z ponuky ČSOB Stavebnej sporiteľne vhodný produkt Profit, pri ktorom získavate úroky z vkladov a štátnej prémie. Na to vám stačia aj nízke mesačné splátky, a samozrejme vždy máte možnosť získať i stavebný úver.

Zaistené fondy

Obľúbenou možnosťou investovania na niekoľko rokov sú zaistené fondy, ktorých najširšiu ponuku na trhu ponúka práve ČSOB. Vďaka nim sa podieľate na atraktívnych výnosoch akciových trhov a súčasne máte zaistenú návratnosť vašich peňazí.

Peniaze na dlho

Ďalšou časťou finančného plánu je dlhodobé sporenie a investovanie. Klienti si v ČSOB môžu vybrať jednorazovo platené poistenie Invest Garant alebo aj pravidelne platené investičné životné poistenie Invest. Pri produktoch životného poistenia máte navyše nárok na daňovú úľavu - z daňového základu si môžete odpočítať až 12 000 Sk ročne.

Ak si aj vy chcete vytvoriť Vario plán, ako zbohatnúť, obráťte sa na špecialistov v ktorejkoľvek pobočke ČSOB .

Upozornenie v zmysle zákona č. 594/2003 Z.z. o kolektívnom investovaní:

S investíciou do podielového fondu je spojené aj riziko, doterajší výnos nie je zárukou budúcich výnosov a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. Hospodárenie fondov sa riadi štatútom, predajným prospektom a zjednodušeným prospektom, ktoré sú k dispozícii u distribútorov správcovskej spoločnosti, v sídle spoločnosti ČSOB Asset Management, správ. spol., a.s., Kolárska 6, Bratislava ako aj na internetovej stránke www.csobinvesticie.sk

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu