SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Sme národ vášnivých telefonistov: Podarilo sa nám nájsť slovenských rekordmanov

Slováci odjakživa boli a stále sú zhovorčiví a spoločenskí ľudia. Niet sa teda prečo diviť, že s príchodom mobilov na konci minulého storočia sa stalo naším národným športom práve telefonovanie.

Slováci odjakživa boli a stále sú zhovorčiví a spoločenskí ľudia. Niet sa teda prečo diviť, že s príchodom mobilov na konci minulého storočia sa stalo naším národným športom práve telefonovanie. Predstavte si, že sú medzi nami ľudia, ktorí sú schopní za mesiac prevolať aj tisíce minút.

Pani Monika Gučíková (34) z obce Pobedim pri Piešťanoch mesačne pretelefonuje aj 3000 minút. Zrejme aj preto sme mali problém sa jej dovolať. Ako nám sama prezradila, najviac telefonuje so svojou rodinou. „Volám priebežne počas dňa svojej dcére, ktorá pred pár rokmi dostala svoj mobil a dlhé hodiny viem stráviť aj pri rozhovoroch so svojimi priateľmi a mamou. Telefonovanie je moje hobby. Najmä po večeroch zvyknem pretelefonovať aj niekoľko hodín," prezrádza na seba pani Monika, zákazníčka najväčšieho operátora. Na našu otázku, koľko mesačne zaplatí na faktúre, nám odpovedala: „Nie veľa, väčšinou okolo 15 eur (451,89 Sk). Takmer všetci moji známi majú čísla u toho istého operátora ako ja. Vybrala som si teda taký paušál, s ktorým volám do vlastnej siete veľmi výhodne a v čase, kedy mi to najviac vyhovuje".

 

Zabudli sa pri telefonovaní

Dlhé minúty strávené zanieteným telefonovaním môžu byť aj zdrojom úsmevných príhod. Zistili sme od vás, čo všetko je možné zažiť, keď sa človek pri telefóne jednoducho „zabudne".

Milan (41) z Bratislavy

Pracujem ako obchodný zástupca a veľa cestujem, s manželkou sa niekedy vidíme len neskoro večer. Veľa vecí preto riešime nekonečnými volaniami cez mobil. Naposledy sme sa počas šoférovania po diaľnici do Banskej Bystrice dohadovali, kam pôjdeme tento rok na dovolenku. Keď sme asi po hodine debatu konečne ukončili zistil som, že práve vchádzam do Bratislavy. Ja blázon som zrejme po vynútenej obchádzke napojil namiesto na Bystricu na diaľnicu vedúcu domov.

Elena (20) z Brezna

Odkedy študujem na výške herectvo, som takmer neustále zavesená na telefóne s kamoškami z rodného mesta. Za mesiac dokážem pretelefonovať aj 2000 minút. Aj minule sme medzi dvoma seminármi spolu asi hodinu riešili môj nový objav. Keď sme dohovorili a pozrela som na hodinky, zistila som, že som mala byť už 20 minút na hodine! Rýchlo som utekala do učebne a vo dverách som zostala stáť ako obarená. Naša pani profesorka, už v rokoch, ležala na zemi uprostred triedy... Keď som sa najbližšieho spolužiaka opýtala, čo sa deje, pošepkal mi, že im predvádza, ako sa hrá palacinka (smiech).

Štyri telefonáty z piatich zostávajú v najväčšej sieti Orange

Máte pocit, že ľudia, ako títo musia na volania minúť celý majetok? Mýlite sa. Treba totiž brať do úvahy najmä fakt, do ktorej siete voláte. Nie je žiadnym tajomstvom, že Orange zvýhodňuje práve volania vo vlastnej sieti. A keďže je sieť Orangeu najväčšia, logicky z toho vyplýva, že skutočne výhodne vás vyjde väčšina vašich telefonátov. Dnes už viac ako 600 tisíc zákazníkov Orangeu využíva programy s tisíckami voľných minút, ktoré môžu využiť na telefonovanie v sieti Orange Slovensko.

Opýtali sme sa mobilného operátora

„Pretože až 84% hovorov zákazníkov Orangeu zostáva vo vlastnej sieti, už niekoľko rokov im prinášame paušály či doplnkové služby, ktoré zvýhodňujú telefonovanie v našej sieti. Práve vďaka nim naši zákazníci získavajú tisíce voľných minút na volania vo vlastnej sieti. A keďže až štyri hovory z piatich zvyknú naši zákazníci uskutočniť medzi sebou, volajú skutočne výhodne. Volať medzi svojimi v najväčšej sieti na Slovensku sa jednoducho oplatí," hovorí Richard Fides, hovorca najväčšieho slovenského mobilného operátora.

Viac na www.orange.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


5 h

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu