SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Odborníci na SAP urobia atraktívnu kariéru aj na domácom trhu

Na stručný úvod postačí konštatovanie nezávislých analytikov z Forrester, renomovanej svetovej agentúry pre výskum trhu a technologických trendov: Accenture je svetový líder v implementácii SAP.

Na stručný úvod postačí konštatovanie nezávislých analytikov z Forrester, renomovanej svetovej agentúry pre výskum trhu a technologických trendov: Accenture je svetový líder v implementácii SAP.


Bratislava dôležitá na mape

Spoločnosť Accenture svoje poslanie formuluje výstižne - pomáha klientom dosahovať vysokú výkonnosť. Firma sa nedávno dohodla s významnou svetovou farmaceutickou spoločnosťou, pre ktorú vybuduje a bude poskytovať služby kompetenčného centra podnikového informačného systému SAP. Accenture Technology Solutions, ako znie plný názov divízie, ktorá sa zaoberá vývojom a údržbou softvéru, bude z Bratislavy zabezpečovať podporu pre európske organizačné zložky uvedeného klienta. Ide o významný projekt, ktorý poskytne prácu desiatkam kvalifikovaných IT špecialistov.

Šanca pre skúsených

Accenture v tejto súvislosti hľadá odborníkov, ktorí budú v rámci tohto veľkého a referenčného projektu pre klienta udržiavať a rozvíjať podnikový informačný systém. Ich hlavnou pracovnou náplňou budú predovšetkým aktivity súvisiace s analýzou problémov a nových požiadaviek spoločnosti. Súčasne ich budú dizajnovať, implementovať a testovať.

„Skúseným SAP-istom ponúkame naozaj komplexný systém, na ktorom môžu odborne ďalej rásť", povedal Harald Schabernack, riaditeľ divízie Accenture Technology Solutions v Bratislave. „Takýto odborníci sa už z učebníc viac menej nemajú čo naučiť a preto svoju odbornú úroveň môžu zvyšovať najmä praktickými skúsenosťami, ktoré sú determinované aj tým, k akému sofistikovanému projektu sa dostanú. A toto je pre nich veľká príležitosť."

Projekt, ktorý je výzvou

Spomínaná farmaceutická spoločnosť v ostatných rokoch zavádza na globálnej úrovni centrálny systém postavený na riešení SAP a postupne k nemu pripája všetky svoje európske organizačné zložky. Ide o niekoľkoročný program, ktorý pre jeho účastníkov znamená pracovnú príležitosť na dlhšie obdobie.

„Náš zákazník má skutočne globálny a veľmi dobre zdokumentovaný systém, používa vynikajúce metodiky a procesy, ktoré aj dodržiava. Ide o informačný systém, ktorý využíva niekoľko tisíc užívateľov. To hovorí samo za seba, pretože ak sa vyskytne problém v systéme, ktorý využíva dvesto ľudí, odstrániť ho je oveľa jednoduchšie, ako keď sa objaví v systéme pre desaťtisíc používateľov, navyše z rôznych krajín, z ktorých každá sa vyznačuje inými špecifikami, preferenciami a štýlom práce", uvádza Harald Schabernack.

Variabilná pracovná náplň - bez cestovania

Podľa Schabernacka je táto príležitosť zaujímavá aj tým, že ponúka zaujímavú a variabilnú prácu. To znamená, že členovia tímu nebudú dva alebo tri roky pracovať na jednom zadaní, ale ich pracovné úlohy sa budú dynamicky obmieňať podľa požiadaviek zákazníka. Istý čas budú napríklad zabezpečovať funkčnosť systému, následne môžu pracovať na vývoji novej funkčnosti a v ďalšej fáze môžu napríklad zabezpečovať regresné testy a podporu iných dôležitých fáz projektu.

„Takýto typ variabilnej práce mávajú väčšinou konzultanti, je však spojená s pomerne častým cestovaním, čo môže niekto pociťovať ako nevýhodu či dokonca prekážku. V našom prípade sme cestovanie obmedzili na minimum a väčšinu činností chceme zabezpečovať z Bratislavy," hovorí Harald Schabernack.


Funkční špecialisti

Uvedený projekt prináša príležitosti najmä pre takzvaných funkčných špecialistov na SAP, čiže odborníkov, ktorí ovládajú biznis procesy a zároveň vedia, ako ich podporovať prostredníctvom informačného systému. Hlavnou pridanou hodnotou týchto pracovníkov je schopnosť modifikovať SAP tak, aby podporoval dané pracovné procesy efektívnejšie a zodpovedal potrebám klienta. Keďže ide o priamu komunikáciu s užívateľmi, je nevyhnutná dobrá znalosť anglického jazyka a dobré komunikačné schopnosti.

"Projekt je príležitosťou najmä pre špecialistov s minimálne troj - až štvorročnou praxou pre moduly Sales and Distribution, Materials Management, Finance, Controlling, Supplier Relationship Management, Production Planning, Quality Management a Warehouse Management," približuje Schabernack.

Netreba zaváhať

Na Slovensku nepôsobí mnoho procesne orientovaných priemyselných podnikov, pre ktoré je typické, že produkt z jednej výrobnej linky je zároveň vstupom pre druhú. Pri týchto druhoch výroby, ktoré sa uplatňujú v chemickom a farmaceutickom priemysle, sa kladú oveľa väčšie nároky na optimálne nastavenie podnikových procesov, ako aj informačných systémov, ktoré ich podporujú.

„Len málo odborníkov na SAP má možnosť pracovať na projektoch v týchto náročných podmienkach, mnohí to dokonca považujú za jednu z najväčších profesionálnych výziev. Navyše, ak ide o prácu pre renomovaného zahraničného klienta," uzatvára Harald Schabernack a záujemcom dáva do pozornosti stránku www.accenture.sk/sap.

Accenture kladie dôraz na rodinu

Accenture je globálnou spoločnosťou poskytujúcou odborné služby v oblasti poradenstva, informačných technológií a outsourcingu. Z celkového počtu 181.000 zamestnancov Accenture celosvetovo zamestnáva vyše 23 500 SAP odborníkov a zaraďuje sa tak k najdôležitejším partnerom tohto rovnomenného výrobcu najrozšírenejšieho podnikového informačného systému na svete. Spolupráca Accenture a SAP má viac než 30-ročnú históriu. Accenture je okrem iného známa aj silným sociálnym programom, množstvom uplatňovaných prorodinných opatrení a podporou členov rodiny svojich zamestnancov. V roku 2009 opakovane obsadila druhé miesto v súťaži Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rodinná politika, ktorú organizuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


5 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


5 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu