SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

M. Mikolášik: Nikdy som nebol kresťanom len na papieri a Slovákom len podľa pasu

Európska únia bude podľa poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika taká, akú si ju ľudia v najbližších voľbách zvolia.

Európska únia bude podľa poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika taká, akú si ju ľudia v najbližších voľbách zvolia.

„Slováci majú múdre príslovie - ohýbaj ma mamko, dokiaľ som ja Janko. Únia ako spoločenstvo dvadsiatich siedmych štátov práve teraz hľadá svoju podobu. Preto ju práve teraz treba ohýbať.

Práve teraz je potrebné povedať, že strach spomínať Boha v súvislosti s jej koreňmi, nie je prejavom tolerancie, ale nezmyselným pštrosím strkaním hlavy do piesku pred históriou.

Ak považujeme za nedôstojné spraviť z ľudského embrya stavebnicu lega pre vedcov, ktorí nemajú problém zájsť za akékoľvek hranice a klonovaním vyprodukovať zvieraco-ľudské tvory, teraz je čas ukázať, že máme právo povedať nie.

A nikto nám nebude môcť zapchať ústa zmluvou, podľa ktorej keď väčšina niečo chce, menšina môže len 'sklopiť uši a čušať'," upozorňuje Mikolášik, ktorý ako lekár patrí k najangažovanejším európskym poslancom v bioetických otázkach.

Zároveň pripomína, že vzhľadom na to, že viac ako polovica zákonov, ktoré prijíma slovenský parlament je len zapracovaním európskych smerníc do našej legislatívy, európska politika nie je niečo, čo sa deje niekde medzi Bruselom a Štrasburgom. „Európska politika je to, čo sa deje na území  od Tatier k Dunaju a čo sa nás týka. Už storočia sa cítime byť kresťanským národom, no ak ním chceme zostať, musíme aj Európu zachovať kresťanskú. Voľby do Európskeho parlamentu 6. júna sú podľa europoslanca pre každého príležitosťou prejsť od slov k činom. „Verím, že si nikto nenechá ujsť šancu. Európska únia sa nemôže stať novodobou Babylonskou vežou, ktorá nám spadne na hlavu. „Nikdy som nebol len kresťanom na papieri a Slovákom podľa pasu, ale vždy som sa snažil, aby ma ľudia za takého  považovali podľa toho, čo robím, " zdôraznil poslanec znovu sa uchádzajúci o dôveru voličov na kandidátke Kresťanskodemokratického hnutia.

 

www.konecne.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné

Porsche ide vlastnou cestou. Dokazuje, že komfort a športová jazda sa nevylučujú, pričom nadšencov oslovuje aj ako plug-in hybrid.

Tlačové správy

Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Dovážame nielen citrusy, ale aj zemiaky.

Tlačové správy

UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení

Vlastníkom AXA na Slovensku sa stala UNIQA. Pre klientov sa nič nemení. Ich úspory v dôchodkových fondoch budú v bezpečí .