INZERCIA

M. Mikolášik: Nikdy som nebol kresťanom len na papieri a Slovákom len podľa pasu

Európska únia bude podľa poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika taká, akú si ju ľudia v najbližších voľbách zvolia.

Európska únia bude podľa poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika taká, akú si ju ľudia v najbližších voľbách zvolia.

„Slováci majú múdre príslovie - ohýbaj ma mamko, dokiaľ som ja Janko. Únia ako spoločenstvo dvadsiatich siedmych štátov práve teraz hľadá svoju podobu. Preto ju práve teraz treba ohýbať.

Práve teraz je potrebné povedať, že strach spomínať Boha v súvislosti s jej koreňmi, nie je prejavom tolerancie, ale nezmyselným pštrosím strkaním hlavy do piesku pred históriou.

Ak považujeme za nedôstojné spraviť z ľudského embrya stavebnicu lega pre vedcov, ktorí nemajú problém zájsť za akékoľvek hranice a klonovaním vyprodukovať zvieraco-ľudské tvory, teraz je čas ukázať, že máme právo povedať nie.

A nikto nám nebude môcť zapchať ústa zmluvou, podľa ktorej keď väčšina niečo chce, menšina môže len 'sklopiť uši a čušať'," upozorňuje Mikolášik, ktorý ako lekár patrí k najangažovanejším európskym poslancom v bioetických otázkach.

Zároveň pripomína, že vzhľadom na to, že viac ako polovica zákonov, ktoré prijíma slovenský parlament je len zapracovaním európskych smerníc do našej legislatívy, európska politika nie je niečo, čo sa deje niekde medzi Bruselom a Štrasburgom. „Európska politika je to, čo sa deje na území  od Tatier k Dunaju a čo sa nás týka. Už storočia sa cítime byť kresťanským národom, no ak ním chceme zostať, musíme aj Európu zachovať kresťanskú. Voľby do Európskeho parlamentu 6. júna sú podľa europoslanca pre každého príležitosťou prejsť od slov k činom. „Verím, že si nikto nenechá ujsť šancu. Európska únia sa nemôže stať novodobou Babylonskou vežou, ktorá nám spadne na hlavu. „Nikdy som nebol len kresťanom na papieri a Slovákom podľa pasu, ale vždy som sa snažil, aby ma ľudia za takého  považovali podľa toho, čo robím, " zdôraznil poslanec znovu sa uchádzajúci o dôveru voličov na kandidátke Kresťanskodemokratického hnutia.

 

www.konecne.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.

Tlačové správy

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu

Až jedno zo štyroch úmrtí v rámci Európskej únie je zapríčinené rakovinou.