INZERCIA

Včasnou registráciou do mýtneho systému sa vyhnete zdržaniam a zbytočnému stresu!

Od 1. januára 2010 bude na Slovensku uvedená do prevádzky komplexná služba elektronického výberu mýta. Slovenský systém je vo svete unikátny tým, že okrem diaľnic a rýchlostných ciest pokrýva aj vybranú časť ciest I. triedy.

Od 1. januára 2010 bude na Slovensku uvedená do prevádzky komplexná služba elektronického výberu mýta. Slovenský systém je vo svete unikátny tým, že okrem diaľnic a rýchlostných ciest pokrýva aj vybranú časť ciest I. triedy.

Ide o najvyspelejší systém výberu mýta, založený na satelitnej GPS-GSM technológii, ktorý zabezpečí maximálnu flexibilitu pri zvládnutí nárastu objemu nákladnej dopravy a rozširovania cestnej siete v nasledujúcich rokoch. Slovenský mýtny systém funguje na spravodlivom princípe „platíš koľko prejazdíš“.

Nový mýtny systém sa vzťahuje na motorové vozidlá alebo na jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony, určené na prepravu tovaru, a na motorové vozidlá umožňujúce prepravu viac ako deviatich osôb vrátane vodiča. Ak chcú prevádzkovatelia vozidiel využívať vymedzené úseky ciest, musia byť zaregistrovaní v mýtnom systéme a mať pred vstupom na spoplatnenú infraštruktúru nainštalovanú palubnú jednotku.

Už dnes sa môžu dopravcovia plnohodnotne zaregistrovať na kontaktných a distribučných miestach, určených pre osobný kontakt so zákazníkmi. Kontaktných miest je 8, v každom krajskom meste jedno. V prevádzke sú už od 15. októbra a sú určené najmä tým dopravcom, ktorí sa rozhodli pre režim následného platenia mýta, tzn. na faktúru. Sieť distribučných miest pozostáva z takmer 100 vybraných čerpacích staníc a hraničných distribučných miest, ktoré budú postupne v priebehu decembra k dispozícii dopravcom, preferujúcim režim predplateného mýta.

Od polovice októbra je v prevádzke aj špecializovaný internetový portál www.emyto.sk, na ktorom nájdu dopravcovia podrobné informácie o kategóriách spoplatnených vozidiel, sadzbách mýta a súvisiacej mýtnej legislatíve. Zároveň tu nájdu aj ďalšie zákaznícke informácie ako napríklad adresy zákazníckych miest, mapu spoplatnených úsekov ciest v SR, indikatívny kalkulátor mýta pre uľahčenie výpočtu informatívnej ceny mýta za prejazdené kilometre na spoplatnených úsekoch ciest a pod.

Všetky potrebné informácie, súvisiace s elektronickým výberom mýta, získajú dopravcovia aj na zákazníckej linke: +421 2 35 111 111.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch
Tlačové správy

Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU

Po niekoľkoročnej prestávke sa opäť konala Burza pracovných príležitostí spojená s prezentáciou stavebných firiem.

Tlačové správy

Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu

Až jedno zo štyroch úmrtí v rámci Európskej únie je zapríčinené rakovinou.