SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Včasnou registráciou do mýtneho systému sa vyhnete zdržaniam a zbytočnému stresu!

Od 1. januára 2010 bude na Slovensku uvedená do prevádzky komplexná služba elektronického výberu mýta. Slovenský systém je vo svete unikátny tým, že okrem diaľnic a rýchlostných ciest pokrýva aj vybranú časť ciest I. triedy.

Od 1. januára 2010 bude na Slovensku uvedená do prevádzky komplexná služba elektronického výberu mýta. Slovenský systém je vo svete unikátny tým, že okrem diaľnic a rýchlostných ciest pokrýva aj vybranú časť ciest I. triedy.

Ide o najvyspelejší systém výberu mýta, založený na satelitnej GPS-GSM technológii, ktorý zabezpečí maximálnu flexibilitu pri zvládnutí nárastu objemu nákladnej dopravy a rozširovania cestnej siete v nasledujúcich rokoch. Slovenský mýtny systém funguje na spravodlivom princípe „platíš koľko prejazdíš“.

Nový mýtny systém sa vzťahuje na motorové vozidlá alebo na jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony, určené na prepravu tovaru, a na motorové vozidlá umožňujúce prepravu viac ako deviatich osôb vrátane vodiča. Ak chcú prevádzkovatelia vozidiel využívať vymedzené úseky ciest, musia byť zaregistrovaní v mýtnom systéme a mať pred vstupom na spoplatnenú infraštruktúru nainštalovanú palubnú jednotku.

Už dnes sa môžu dopravcovia plnohodnotne zaregistrovať na kontaktných a distribučných miestach, určených pre osobný kontakt so zákazníkmi. Kontaktných miest je 8, v každom krajskom meste jedno. V prevádzke sú už od 15. októbra a sú určené najmä tým dopravcom, ktorí sa rozhodli pre režim následného platenia mýta, tzn. na faktúru. Sieť distribučných miest pozostáva z takmer 100 vybraných čerpacích staníc a hraničných distribučných miest, ktoré budú postupne v priebehu decembra k dispozícii dopravcom, preferujúcim režim predplateného mýta.

Od polovice októbra je v prevádzke aj špecializovaný internetový portál www.emyto.sk, na ktorom nájdu dopravcovia podrobné informácie o kategóriách spoplatnených vozidiel, sadzbách mýta a súvisiacej mýtnej legislatíve. Zároveň tu nájdu aj ďalšie zákaznícke informácie ako napríklad adresy zákazníckych miest, mapu spoplatnených úsekov ciest v SR, indikatívny kalkulátor mýta pre uľahčenie výpočtu informatívnej ceny mýta za prejazdené kilometre na spoplatnených úsekoch ciest a pod.

Všetky potrebné informácie, súvisiace s elektronickým výberom mýta, získajú dopravcovia aj na zákazníckej linke: +421 2 35 111 111.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Povedie aj cez tunel, skráti cestu o takmer dvadsať minút.


13m

Chceli by sme mať slušné úspory, ale chýba nám väčší záujem o riešenia pre zhodnotenie vlastných peňazí.


4 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


7 h
Skryť Zatvoriť reklamu