SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Región Tirnavia ponúka na jeseň víno s históriou a umením

Nová turistická centrála regiónu Trnava – Trnava Tourism s jej partnermi pripravila pre sezónu jesene 2012, to najkvalitnejšie, čo destinácia v tomto období ponúka.

Trnava, 5.9.2012 - Nová turistická centrála regiónu Trnava – Trnava Tourism s jej partnermi pripravila pre sezónu jesene 2012, to najkvalitnejšie, čo destinácia v tomto období ponúka. Hodnotné víkendy, ktoré kombinujú vinárstvo, históriu, umenie a sezónnu gastronómiu propagujú región pod značkou Tirnavia.

Turistický región Trnava, ktorý spája mesto Trnava a niekoľko okolitých obcí s viac ako 8. storočí starou tradíciou vinárstva sa počas jesene 2012 zameriava na ponuku hodnotných víkendov s vinármi.

„Produktov okolo vína určených pre turizmus pribúda v poslednom čase aj na Slovensku, avšak produktov, ktoré by sa v tomto smere orientovali aj na možnosť príjemne stráveného víkendu s prenocovaním je zatiaľ minimum“, uviedol Andrej Kotlárik, výkonný riaditeľ Trnava Tourism, oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Víkendy sú určené  nielen pre  fajnšmekrov vína, ale aj tých, ktorí sa k poznávaniu vinohradníctva, výroby a degustácie vína  ešte nikdy nedostali. V ponuke je 10 víkendov s prenocovaním s tými najlepšími vinármi z regiónu. Víkendy budú trvať od polovice septembra (1. víkend: 14. – 16.9.) do konca novembra (posledný víkend: 16. – 18.11.), vždy od piatka do nedele.  Pre všetky termíny sú pripravené špeciálne, cenovo zvýhodnené pobytové balíky s partnerskými ubytovacími zariadeniami. Hotely v kategórii tri a štyri hviezdičky a penzióny v historickom meste Trnava alebo neďalekých Smoleniciach ponúkajú 2 noci s raňajkami v kombinácii s vínnou tour, vrátane prepravy a prehliadkou mesta Trnava ako úvodu do histórie, nielen vinárstva v regióne v cene už od 65 EUR na osobu. Plne komfortný produkt, ktorý hosťom umožňuje pohybovať sa pri potulkách za vínom bez vlastného auta a v priateľskej atmosfére malej skupiny je orientovaný hlavne na potenciálnych záujemcov zo stredného alebo východného Slovenska. Práve v tejto časti Slovenska má región Tirnavia ambíciu presadiť sa ako kvalitná vinárska destinácia.

Vínne tour kombinujú návštevu tých najkvalitnejších oblastných vinárstiev, najkrajších vinohradov a degustácie za osobnej prítomnosti majstrov vinárov. Nebudú chýbať napr. vinárstvo Víno Mrva & Stanko s ocenením “Vinárstvo roka 2010”, Karpatská Perla – vinárstvo roka 2011 alebo vinárstvo Terra Parna, ktoré vkusne spája starú vinársku tradíciu s modernou architektúrou a malebnými vinicami.

Na výber budú v sezóne 2012 víkendy so štyrmi druhmi vínnych tour. Väčšinu zastupujú „vinárske soboty“,  ktoré skombinujú zážitok z návštevy vždy „trojice“ alebo „dvojice“ vinárstiev v  regióne. Pre november je ponuka rozšírená o víkendy s prenocovaním v spojení so známym „Dňom vínnych pivníc v Trnave 2012“, kedy bude cesta po stopách dobrého vína viesť výlučne uličkami a pivnicami starobylého mesta alebo v spojení s dvojdňovým poznávaním časti Malokarpatskej vínnej cesty počas „Dňa otvorených pivníc 2012“. Pre hostí ubytovaných v regióne je aj pre tento prípad pripravený mikrobus na prevozy od vinárstva k vinárstvu.

Program víkendov dopĺňa aj ponuka piatkových koncertov vážnej hudby, ktoré pripravia hodnotný zážitok buď v niektorom z historických kostolov Trnavy  -  Malého Ríma alebo v  architektonickom skvoste mesta – nedávno zrekonštruovanej židovskej „Malej synagóge“. Už prvý vinársky víkend v regióne je možné spojiť si koncertom z medzinárodného festivalu Trnavské organové dni 2012. Záverečný koncert na historických organoch baziliky sv. Mikuláša zahrá práve v piatok 14. septembra jeden z najvýznamnejších organistov súčasnosti - organista parížskeho chrámu St. Sulpice Daniel Roth. Okrem jubilujúceho storočného veľkého romantického organa z roku 1912 zaznie na koncerte aj čerstvo zreštaurovaný barokový organ Valentína Arnolda z roku 1783. Rovnako v piatok môžu záujemci ochutnať sezónne gastronomické špeciality. Ponúkajú ich niektoré z partnerských ubytovacích zariadení.

Na sobotné predpoludnia sú pripravené prehliadky mestom Trnava. Okrem iného ozrejmia význam vinohradníctva v regióne, keď patrila Trnava v stredoveku medzi najväčšie vinohradnícko-vinárske centrá v Uhorsku a niesla v ňom pozíciu jedného z najväčších obchodníkov s vínom. Na sobotu večer sa môžu tešiť hlavne, ale nielen, páni, ktorí si z ponuky môžu vybrať a vyskúšať jedinečnú noc v miestnom kasíne. Nedeľný tip predstavuje nový golfový areál v Trnave alebo dedinka Smolenice povestná svojim romantickým zámkom. Víkend v regióne Trnava je možné ukončiť priamo v Smoleniciach degustáciou jednej z najlepších medovín nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Viac informácií na:

 

www.trnavatourism.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu