SME
Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen
INZERCIA

Dlhodobá spolupráca vytvára kvalitné vzťahy

S majiteľom Pezinských tehelní Ing. Jánom Manom sme sa zhovárali o tom, ako inováciami dosiahnuť úspory v energeticky náročnej výrobe.

S majiteľom Pezinských tehelní Ing. Jánom Manom sme sa zhovárali o tom, ako inováciami dosiahnuť úspory v energeticky náročnej výrobe.

Na našom trhu sa v posledných rokoch objavilo niekoľko zahraničných výrobcov tehál. Ako hodnotíte súčasnú situáciu a akú pridanú hodnotu prinášate vašim zákazníkom vy?

Na slovenskom trhu sa etablovali dve zahraničné spoločnosti. Z tradičných slovenských výrobcov tu zostali Ipeľské tehelne a Pezinské tehelne. Našim zákazníkom poskytujeme špičkové výrobky, ktoré sú vlastnosťami a cenami absolútne konkurencieschopné v rámci strednej Európy. Prinášame tradičný výrobok najmä na západné Slovensko, kde pôsobíme najviac. Vychádzame z tradície a požiadaviek, ktoré majú ľudia z tohto regiónu zakódované, to znamená, že dodávame tehly z tvrdého a kvalitného materiálu. Naša filozofia je teda jednoduchá: kvalitná tehla = pezinská tehliarska tradícia = pezinská surovina.

Výroba tehál je veľmi náročný proces z hľadiska technológií. Ako tento proces prebieha a aké sú jeho špecifiká?

 Na to, aby ste mohli vyrobiť kvalitnú tehlu, je najdôležitejšie vlastniť ložisko tehliarskych surovín. Zároveň potrebujete mať technológiu, ktorá zodpovedá požiadavkám na výrobu kvalitného tehliarskeho materiálu. Momentálne využívame moderné, počítačom riadené technológie. Rýchlosť a objem výroby sú niekoľkonásobne vyššie ako pred 20 rokmi. V rámci výrobného procesu treba vyťažiť a spracovať surovinu, vylisovať ju do príslušného výrobku a usušiť. Výrobok potom ide do tehliarskych pecí, kde pri teplote zhruba 900 – 950 C° nadobúda svoje vlastnosti výpalom.

Počas výrobného procesu je nevyhnutné zabezpečiť spoľahlivú dodávku energií. Ako ste spokojný s dodávkou elektriny od ZSE Energia a čo pre vás toto partnerstvo znamená?

ZSE Energia je naším trvalým dodávateľom elektriny. To svedčí o tom, že naša spolupráca je vynikajúca, dokonca až nadštandardná. Všetko závisí od kvality poskytovaných služieb a tie sú na veľmi vysokej úrovni. Operatívne dostávame informácie, ktoré potrebujeme, a všetko je to znásobené vysokou profesionalitou zamestnancov ZSE Energia.

Cieľom každej úspešnej spoločnosti je efektívne znižovanie nákladov, medzi ktoré patria aj výdavky na energie. Aké inovatívne technológie ste zaviedli do výroby v súvislosti s optimalizáciou nákladov na energie?

Vnímam to ako trvalý proces. Každý rok zavádzame inovácie, ktoré v konečnom dôsledku šetria energie. Elektrina a plyn sú pre tehliarsku výrobu nevyhnutné, preto vnímame ZSE Energia a jej aktivity v obchodovaní s obidvoma komoditami veľmi pozitívne. Čo sa týka technológií, pred niekoľkými rokmi sme osadili frekvenčné meniče na všetky točiace motory. Nedávno sme vymenili lisovací agregát a pretlačovacie miesidlo, ktoré pri tej istej spotrebe elektriny vyrobia o 100 % viac výrobkov, čo pokladáme za výbornú investíciu.

Viesť spoločnosť takých rozmerov musí byť veľmi náročné. Čo je pre vás najlepší relax?

Mám šťastie, že robím to, čo som vyštudoval a moja práca ma baví. Relaxujem, keď som so svojou rodinou, a pri koníčkoch. Prvoradá je však rodina a rodinná pohoda.

www.zse-energia.sk

tehelna 3_490x300-r973.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia

This brand new, pocket-sized guide includes a mountain load of information.

Tlačové správy

Changes to the Public Procurement Law – Take Two

Changes in life and law hardly ever stop.

Tlačové správy

Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv

Náhlu potrebu peňazí môžete vyriešiť rýchlo a jednoducho.