INZERCIA

Tatra banka je novým členom Business Leaders Forum

Business Leaders Forum pri Nadácii Pontis má nového člena. Združenie firiem, ktoré sa zaviazali na Slovensku zodpovedne podnikať, sa rozrástlo o Tatra banku.

Business Leaders Forum pri Nadácii Pontis má nového člena. Združenie firiem, ktoré sa zaviazali na Slovensku zodpovedne podnikať, sa rozrástlo o Tatra banku.

Osobitý prístup k zákazníkom, zamestnancom, ale aj k partnerom, dodávateľom, životnému prostrediu a okolitej komunite sa odráža v princípoch zodpovedného podnikania prvej súkromnej banky na Slovensku, ktorá vznikla ešte v roku 1990. 

Motivačné benefity pre zamestnancov 

Svojim zamestnancom poskytuje benefity najmä v oblasti zdravia a rovnováhy súkromného a pracovného života. „Našim zamestnancom poskytujeme aj dlhodobé, až niekoľko mesačné work/life voľno, ktorým chceme u nich predísť vyhoreniu a dať im možnosť oddýchnuť si a získať novú motiváciu do práce,“ hovorí Milada Halová, vedúca oddelenia komunikácie a stratégie značky Tatra banka. Banka navyše vytvorila zamestnancom neformálne oddychové zóny a pre deti zamestnancov vo vyhradených časoch poskytuje detský kútik.

V banke dbajú aj na profesionálny a úctivý prístup k svojim zákazníkom. Spokojnosť a lojalitu klientov strategicky merajú a vyhodnocujú už viac  ako 10 rokov. Za svoje zodpovedné pôsobenie na trhu získala cenu Via Bona Slovakia 2010, kedy ako prvá banka na Slovensku zriadila hovoriace bankomaty pre nevidiacich. 

Podporujú vzdelávanie aj umenie 

Banke záleží aj na tom, ako k otázkam etiky v podnikaní, k zamestnancom či životnému prostrediu pristupujú jej dodávatelia. „Zdieľame s dodávateľmi naše poznatky a myšlienky, čím vytvárame priestor spolupracovať na inovatívnych riešeniach,“ približuje Milada Halová. Vo svojich priestoroch dbá banka o energetickú efektívnosť, či separovanie odpadu. 

Tatra banka strategicky podporuje oblasť vzdelávania a umenia, v ktorých buduje stabilné partnerstvá. Nadácia Tatra banky prostredníctvom svojich programov a grantov dlhodobo pomáha slovenským študentom na zahraničných univerzitách, prináša na Slovensko svetových vedeckých odborníkov a podporuje aktívne skupiny profesorov a študentov na vysokých školách. „V roku 2013 plánujeme otvoriť nový grantový program na podporu umeleckého dizajnu, rovnako tak podporiť študentov stredných škôl, ktorí sa rozhodli rozšíriť svoje vedomosti a zručnosti na niektorom zahraničnom vzdelávacom programe,“ dodáva Milada Halová.

Business Leaders Forum má v súčasnosti 23 členov. Cieľom združenia je presadzovať a šíriť princípy zodpovedného podnikania s cieľom dosiahnutia dlhodobej prosperity Slovenska.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk

Nová iOS aplikácia SME.sk je rýchlejšia, prehľadnejšia a s množstvom vylepšení.

Tlačové správy

Cestovateľské tipy, kde stráviť Veľkú noc

Využite voľno počas Veľkej noci a spoznávajte zaujímavé miesta po celom svete.

Tlačové správy

Chceme, aby mali naši zákazníci z nakupovania zážitok

Prehľadnosť predajne či rýchlosť vybavenia nákupu sú pre zákazníka veľmi dôležité, najmä pri malých každodenných nákupoch.

Tlačové správy

Depresia. Kedy ju treba liečiť?

Prežívanie nepríjemných emócií poznáme všetci. Môžete však trpieť depresiou bez toho, aby ste si to uvedomili?