INZERCIA

Tatra banka je novým členom Business Leaders Forum

Business Leaders Forum pri Nadácii Pontis má nového člena. Združenie firiem, ktoré sa zaviazali na Slovensku zodpovedne podnikať, sa rozrástlo o Tatra banku.

Business Leaders Forum pri Nadácii Pontis má nového člena. Združenie firiem, ktoré sa zaviazali na Slovensku zodpovedne podnikať, sa rozrástlo o Tatra banku.

Osobitý prístup k zákazníkom, zamestnancom, ale aj k partnerom, dodávateľom, životnému prostrediu a okolitej komunite sa odráža v princípoch zodpovedného podnikania prvej súkromnej banky na Slovensku, ktorá vznikla ešte v roku 1990. 

Motivačné benefity pre zamestnancov 

Svojim zamestnancom poskytuje benefity najmä v oblasti zdravia a rovnováhy súkromného a pracovného života. „Našim zamestnancom poskytujeme aj dlhodobé, až niekoľko mesačné work/life voľno, ktorým chceme u nich predísť vyhoreniu a dať im možnosť oddýchnuť si a získať novú motiváciu do práce,“ hovorí Milada Halová, vedúca oddelenia komunikácie a stratégie značky Tatra banka. Banka navyše vytvorila zamestnancom neformálne oddychové zóny a pre deti zamestnancov vo vyhradených časoch poskytuje detský kútik.

V banke dbajú aj na profesionálny a úctivý prístup k svojim zákazníkom. Spokojnosť a lojalitu klientov strategicky merajú a vyhodnocujú už viac  ako 10 rokov. Za svoje zodpovedné pôsobenie na trhu získala cenu Via Bona Slovakia 2010, kedy ako prvá banka na Slovensku zriadila hovoriace bankomaty pre nevidiacich. 

Podporujú vzdelávanie aj umenie 

Banke záleží aj na tom, ako k otázkam etiky v podnikaní, k zamestnancom či životnému prostrediu pristupujú jej dodávatelia. „Zdieľame s dodávateľmi naše poznatky a myšlienky, čím vytvárame priestor spolupracovať na inovatívnych riešeniach,“ približuje Milada Halová. Vo svojich priestoroch dbá banka o energetickú efektívnosť, či separovanie odpadu. 

Tatra banka strategicky podporuje oblasť vzdelávania a umenia, v ktorých buduje stabilné partnerstvá. Nadácia Tatra banky prostredníctvom svojich programov a grantov dlhodobo pomáha slovenským študentom na zahraničných univerzitách, prináša na Slovensko svetových vedeckých odborníkov a podporuje aktívne skupiny profesorov a študentov na vysokých školách. „V roku 2013 plánujeme otvoriť nový grantový program na podporu umeleckého dizajnu, rovnako tak podporiť študentov stredných škôl, ktorí sa rozhodli rozšíriť svoje vedomosti a zručnosti na niektorom zahraničnom vzdelávacom programe,“ dodáva Milada Halová.

Business Leaders Forum má v súčasnosti 23 členov. Cieľom združenia je presadzovať a šíriť princípy zodpovedného podnikania s cieľom dosiahnutia dlhodobej prosperity Slovenska.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Slováci nakupujú viac slovenskej zeleniny a ovocia ako vlani

Slovenskí spotrebitelia prejavujú stále väčší záujem o produkty slovenských dodávateľov.

Tlačové správy

Plánovaním financií vás ani prísnejšie podmienky nezaskočia

Slováci sa začali vo veľkom zadlžovať.

Tlačové správy

Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €

Objednajte si SME.sk na 3 mesiace a zoberte zaujímavé čítanie na vašu dovolenku.

Tlačové správy

HB Reavis rozširuje svoje portfólio v Londýne už o piaty projekt

Spoločnosť nadobudla priestory pri stanici Farringdon West, kde postaví kancelársku budovu nad železničnou traťou Crossrail.