SME
Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Trnavská 13 prinesie do mesta letný festival

Tento rok prichystalo Občianske združenie Trnavská 13 pre svojich priaznivcov ďalšiu chuťovku. Tradičný pivno-turistický pochod spojí už 14. – 15. júna s letným festivalom.

TRNAVA. Množstvo známych skupín, súťaž mladých kapiel o cenu Mariána „Makara“ Mrvu a celodenný detský a športový program. Tak bude vyzerať v poradí 16. ročník pivno-turistického pochodu Trnavská 13.

„V piatok a v sobotu (14.-15. júna) budú pre návštevníkov na Slávii vo vrhačskom areáli hrať kapely, akými sú napríklad Polemic, HEX, Smola a Hrušky, Bijouterrier, Bukasový masív a množstvo ďalších. Návštevníci si môžu zaobstarať tričko, sexi tielko, dať si pivo a jedlo, zasúťažiť si a najmä sa poriadne zabaviť,“ hovorí Igor Holéczy z organizačného výboru Trnavská 13.

Piatkové koncerty

V piatok 14.júna sa brány otvoria o 15:00. Mladá kapela The Reflex začne hrať o 15:30 a o 16:15 ju vystrieda Ravenhill. Po nej pôjdu s hodinovým programom trnavskí The Downhill a známe kapely z okolia Vrbovskí víťazi a Slniečko. O 21:00 je naplánovaný koncert obľúbenej kapely Smola a Hrušky a hudobný program v piatok ukončí energický Polemic. Nasledovať bude hodinová diskotéka pod holým nebom s DJ Pally.

Pivo, šport aj hudba

Sobota bude už od 8:00 ráno patriť pivno-turistickému pochodu, ktorého sa vlani zúčastnilo viac ako 3100 turistov. Medzi 8:30 a 13:00 bude na Slávii prebiehať aj súťaž mladých kapiel o cenu nazvanú po známom nedávno zosnulom trnavskom hudobníkovi Mariánovi „Makarovi“ Mrvovi.

Bohatý program je pripravený aj pre rodiny s deťmi. Budú si môcť pozrieť vystúpenie psovodov, predstavenie Cirkus Pepele, odfotiť sa s detskými postavičkami, k dispozícii bude maľovanie na tvár, trampolína a detské súťaže. Detičky sa zábavnou formou naučia nové slovíčka z angličtiny, o 13:00 vystúpi obľúbená Mia Králová, ktorá ponúkne svoj Farbičkový koncert.

Chýbať nebude ani športový program, v sobotu o 10:00 začínajú cvičiteľky ukážky cvičenia na trampolínkach a aerobic pred Pohodou. Pre návštevníkov, ktorí chcú svoje dieťa prihlásiť na šport, sa približne o 11:00 začínajú ukážky športov, ako sú volejbal, futbal, florbal, džudo, hádzaná či softbal.

Sobotné popoludnie bude od 16:00 patriť opäť hudbe, najprv vystúpia The Smiles, po nich výborní Beans & Bullets a Golden Vein. Nasledovať bude tradičný Bukasový Masív, punkový Bijouterrier a zlatý klinec programu HEX. K tomu je pripravené množstvo súťaží a zábavy.

Stanový tábor a wifi

V areáli Slávie bude pre všetkých prichystané wifi pripojenie. K dispozícii je na stiahnutie aj mobilná aplikácia s programom Festivalu Trnavská 13 a popisom zastávok na trase.

Keďže je Trnavská 13 čoraz populárnejšia medzi návštevníkmi z celého Slovenska, ale i Čiech, Slovinska, Veľkej Británie a Francúzska, organizátori pre nich pripravili napríklad stanový tábor v areáli Slávie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


25m
Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasu?

Ako aktualizovať radary, firmvér alebo jazyk hlasového upozornenia v autokamere MIO? Pozrite si toto inštruktážne video:


1 h

Tesco has strengthened its ambition to tackle climate change by announcing a new group-wide, net-zero target for its operations.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu