SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Najnovšie hračky pre dospelých. Ako nám vedia uľahčiť život?

Moderné technológie pre pohodlný život sa prepájajú navzájom. Spolu potom dokážu veľké divy.

Moderné technológie pre pohodlný život sa prepájajú navzájom. Spolu potom dokážu veľké divy.  

Smartfón Samsung GALAXY Note 3 a s ním spárovateľné inteligentné hodinky GALAXY Gear sú čerstvou jesennou novinkou. Rytmus, Fero Mikloško, Zdenka Predná, Monika Hilmerová a Jaro Bekr dostali možnosť obe mobilné zariadenia vyskúšať. Dozvedeli sme sa, aké sú ich prvé dojmy.

„Keďže ja som predtým používal inú značku a voči iným značkám som pristupoval s predsudkami, tak ma toto totálne prekvapilo,“ povedal raper Rytmus hneď v úvode. Naopak, manželia Jaro a Monika konštatujú: „Obaja už dlho používame Samsung a vystriedali sme ich veľa“.

Čo všetko dokážu

Prepojenie špičkového smartfónu a hodiniek spoločne so zväčšovaním displeja prináša množstvo nových funkcií. „Krásne sa dá z neho čítať. Je síce väčší, ale výborne vyvážený. Môžem sa z neho učiť scenáre, písať do nich poznámky, prípadne si nahrať text a učiť sa z nahrávky. Notebook už používam málo, takmer všetko si riešim cez mobil a strašne mi to vyhovuje,“ pochvaľuje si Monika a dodáva: „Na obrazovku si môžeš kresliť a písať poznámky. To sa hodí hlavne, keď telefonujem a potrebujem si niečo rýchlo zapísať. Rukou napísaný kontakt dokonca dokáže uložiť priamo do adresára.“ 13-megapixelový fotoaparát s 360° režimom ocenil Jaro: „Je to jednoduché, presne ťa to naviguje, kde to máš cvaknúť. Vytvoríš tak ako keby 3D priestor a vieš sa v tom hýbať.“ Rytmusa zasa „odpálila“ funkcia S Beam na zdieľanie údajov. Cez inteligentné hodinky sa dá telefonovať, upozorňujú vibrovaním, majú kameru a krokomer. „S hodinkami viem prijať hovor, je to super vec. Nahrávam si na ne aj melódie, ktoré ma počas jazdy napadnú a zvyknem si s nimi fotiť veci, keď ma v obchode niečo zaujme,“ vraví Zdenka. 

Dizajn

Funkcionalita je úzko spätá aj s dizajnom. V tomto prípade ho možno hodnotiť ako naozaj vydarený a funkčný. Najviac ho ocenil módny návrhár Fero Mikloško:  „Nový Samsung pôsobí elegantne. Užívateľ si môže vytvoriť svoje pozadie sám. Úžasné je, že to dokážu aj hodinky. Grafickou úpravou priamo na ciferníku vykúzlim dokonalý módny doplnok.“

11-r231_res.jpg

© Martin Žilka / PhotoMartini

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu