SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Zábava na výške a super plat po jej skončení? Vieme, ako na to!

Výber vysokej školy je pre niektorých maturantov voľbou medzi zaujímavým štúdiom a istou kariérou. Neplatí to ale vždy.

Výber vysokej školy je pre niektorých maturantov voľbou medzi zaujímavým štúdiom a istou kariérou. Neplatí to ale vždy.

Mladí ľudia, ktorých bavia najnovšie technológie, autá a stroje s nadaním na matematiku a fyziku, to teraz majú o čosi jednoduchšie. Štúdium na Strojníckej fakulte STU v Bratislave je nielen zaujímavé, ale ponúka aj 98 % istotu uplatnenia na trhu práce po doštudovaní. „Počas štúdia na Strojníckej fakulte STU majú študenti možnosť zúčastniť sa rôznych súťaží, absolvovať stáže v zahraničí a taktiež získať praktické vedomosti v tých najlepších podnikoch. Samotné firmy navyše využívajú možnosť získať šikovných študentov počas každoročného podujatia Job fórum, ktoré organizuje práve Strojnícka fakulta STU,“ hovorí Lucia Mihályová, študentka a členka Študentského cechu strojárov. Veľký dopyt po strojných inžinieroch je dnes nielen v strojárstve, ale aj v automobilovom priemysle, elektrotechnike, energetike, stavbárstve, v chemickom priemysle – skrátka všade tam, kde sa využívajú strojnotechnologické zariadenia. Vďaka tomu sa absolventi fakulty nielen že nemusia báť o zamestnanie, ale môžu si užívať nadštandardne vysoké platy.

Cesta za lukratívnym džobom je ešte zaujímavejšia vďaka projektom, do ktorých sa môžu študenti SjF STU na škole zapojiť. Je to napríklad konštrukčný projekt STUBA Green Team, v ktorom študenti projektujú a konštruujú vlastnú formulu poháňanú elektrickou energiou. S tou potom súťažia na pretekoch so súpermi z celej Európy. „Strojnícka fakulta STU nám dáva neobmedzené možnosti a priestor na realizáciu projektu STUBA Green Team. Nielen v konštruovaní našej vlastnej elektrickej formuly, ale aj v tíme, ktorý sa na jej tvorbe podieľa. Je to skúsenosť, ktorá nám dáva veľkú výhodu do praxe,“ povedal Rastislav Toman, Team Leader STUBA Green Team. Medzi ďalšie projektové tímy patria FME Racing Team, ktorého úlohou je zostrojiť úsporné futuristické vozidlo, alebo AM Team, ktorý sa v konštruktérskej súťaži Formula SAE zúčastňuje na pretekoch podobných slávnej F1-tke.

Prihlášku na štúdium na Strojníckej fakulte STU v Bratislave treba podať do 28. februára. Bez prijímačiek sa môžu na školu dostať študenti, s dobrými výsledkami z matematiky a fyziky na strednej škole.

Viac informácií o štúdiu na SjF STU v Bratislave.

Pozrite sa, ako sa darí našim absolventom

„Bez strojariny by som ani nežil.“

Ján Mészáros, CEO e-Sense Slovakia
490p-meszaros-r336_res.jpg 

„Prax mi ukázala, že teória nie je blbosť.“

Michal Harakaľ, konštruktér BMW
490p-harakal-r839_res.jpg 

„IT nás časom omrzí, ale strojár sa nestratí.“

Vladimír Slezák, generálny riaditeľ Siemens, s.r.o.
490p-slezak-r408_res.jpg 

„Na matematike je krásne, že je bez emócií.“

Jaroslav Holubec, riaditeľ prevádzky jadrových elektrární Slovenských elektrární a.s.
490p-holubec-r974_res.jpg 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu