SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Stratégia jedného silného závodu na Slovensku

Danfoss Power Solutions je lídrom v oblasti mobilnej hydrauliky. Dodáva hydraulické systémové riešenia pojazdov, pohonov, komponentov a elektroniky pre výrobcov mobilných pracovných strojov.

Danfoss Power Solutions je lídrom v oblasti mobilnej hydrauliky. Dodáva hydraulické systémové riešenia pojazdov, pohonov, komponentov a elektroniky pre výrobcov mobilných pracovných strojov. Minulý rok firma prešla do plného vlastníctva dánskej spoločnosti Danfoss A/S, v septembri zmenila názov (z pôvodného Sauer-Danfoss), v tomto roku ju čakajú ďalšie veľké zmeny.

Pre udržanie konkurencieschopnosti a zaistenie rastu je nevyhnutné efektívne využívať výrobné závody, ktoré sú rozmiestnené po celom svete. To sa dosiahne zlúčením výrobných prevádzok nedostatočne využitých závodov a kooperovaním v oblasti výroby iných ako hlavných komponentov.

Jednotlivé divízie spoločnosti v snahe o lepšie využívanie potenciálu závodov v minulom roku preskúmali svoje plány rozmiestnenia výrobných kapacít. Potrebné zmeny, ktoré z projektov vyplynuli, sa začnú realizovať už v tomto roku a dotknú sa aj slovenských závodov v Považskej Bystrici a Dubnici nad Váhom.

Presun dubnického závodu

Pre zabezpečenie lepšieho využitia výrobnej plochy a zvýšenia efektivity bolo rozhodnuté, že v prvej polovici roku 2014 sa začne s postupným presunom prevádzky Danfoss Power Solutions v Dubnici nad Váhom do závodu v Považskej Bystrici. Rozhodnutie bolo podložené faktom, že v oboch slovenských závodoch je momentálne veľa nevyužitých výrobných plôch. Závod v Dubnici sa natrvalo zavrie.

Projekt zameraný na sústredenie aktivít do Považskej Bystrice dostal príznačný názov „One Strong Facility/Jeden silný závod“ a je vedený lokálnym tímom. Zámerom je optimalizovať výrobné i nevýrobné procesy a vytvoriť pevné základy pre silnú pozíciu podniku do budúcnosti.

Turolla

Paralelne so zlúčením závodov sa udejú zmeny aj v jednej z divízií spoločnosti, ktorá funguje pod obchodnou značkou Turolla. Tu bolo rozhodnuté presunúť procesy obrábania na externého partnera, ktorý bude pokračovať vo výrobe priamo v priestoroch Danfossu. Počas druhého polroka 2014 sa montážne a testovacie zariadenia Turolly presunú do nového závodu v oblasti Bologne, Taliansko.

Zamestnanci

Danfoss Power Solutions momentálne zamestnáva na Slovensku viac ako 700 zamestnancov, približne 500 v Považskej Bystrici a 200 v Dubnici nad Váhom. Po zavretí dubnického závodu bude väčšina pracovných miest presunutá do Považskej Bystrice. Zmena bude mať za následok zníženie počtu pracovných miest približne o 50. V prvom polroku 2014 sa však znižovanie stavu zamestnancov v súvislosti s presunom zatiaľ neočakáva.

K zmene stavu zamestnancov dôjde aj v súvislosti s prechodom montážnych a testovacích aktivít Turolly do Bologne. Časti zamestnancov budú u externého kooperačného partnera ponúknuté pracovné miesta v procesoch obrábania a ďalších podporných činnostiach.

Cieľom vedenia spoločnosti je ku obom týmto náročným projektom pristupovať s rešpektom, dať zamestnancom maximálnu podporu, uchovať čo najviac pracovných miest a pre dotknutých zamestnancov zabezpečiť férové podmienky.

Jeden silný závod

Danfoss Power Solutions pôsobí na Slovensku od polovice 90. rokov. Očakávané zmeny nie sú z pohľadu lokality jednoduché, ale sú nevyhnuté pre udržanie flexibility výroby, zaistenia celkovej konkurencieschopnosti a rastu. Predstavujú investíciu do budúcnosti, vďaka ktorej vznikne na Slovensku jeden silný závod Danfoss Power Solutions.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


20 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu