SME
Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia
INZERCIA

Stratégia jedného silného závodu na Slovensku

Danfoss Power Solutions je lídrom v oblasti mobilnej hydrauliky. Dodáva hydraulické systémové riešenia pojazdov, pohonov, komponentov a elektroniky pre výrobcov mobilných pracovných strojov.

Danfoss Power Solutions je lídrom v oblasti mobilnej hydrauliky. Dodáva hydraulické systémové riešenia pojazdov, pohonov, komponentov a elektroniky pre výrobcov mobilných pracovných strojov. Minulý rok firma prešla do plného vlastníctva dánskej spoločnosti Danfoss A/S, v septembri zmenila názov (z pôvodného Sauer-Danfoss), v tomto roku ju čakajú ďalšie veľké zmeny.

Pre udržanie konkurencieschopnosti a zaistenie rastu je nevyhnutné efektívne využívať výrobné závody, ktoré sú rozmiestnené po celom svete. To sa dosiahne zlúčením výrobných prevádzok nedostatočne využitých závodov a kooperovaním v oblasti výroby iných ako hlavných komponentov.

Jednotlivé divízie spoločnosti v snahe o lepšie využívanie potenciálu závodov v minulom roku preskúmali svoje plány rozmiestnenia výrobných kapacít. Potrebné zmeny, ktoré z projektov vyplynuli, sa začnú realizovať už v tomto roku a dotknú sa aj slovenských závodov v Považskej Bystrici a Dubnici nad Váhom.

Presun dubnického závodu

Pre zabezpečenie lepšieho využitia výrobnej plochy a zvýšenia efektivity bolo rozhodnuté, že v prvej polovici roku 2014 sa začne s postupným presunom prevádzky Danfoss Power Solutions v Dubnici nad Váhom do závodu v Považskej Bystrici. Rozhodnutie bolo podložené faktom, že v oboch slovenských závodoch je momentálne veľa nevyužitých výrobných plôch. Závod v Dubnici sa natrvalo zavrie.

Projekt zameraný na sústredenie aktivít do Považskej Bystrice dostal príznačný názov „One Strong Facility/Jeden silný závod“ a je vedený lokálnym tímom. Zámerom je optimalizovať výrobné i nevýrobné procesy a vytvoriť pevné základy pre silnú pozíciu podniku do budúcnosti.

Turolla

Paralelne so zlúčením závodov sa udejú zmeny aj v jednej z divízií spoločnosti, ktorá funguje pod obchodnou značkou Turolla. Tu bolo rozhodnuté presunúť procesy obrábania na externého partnera, ktorý bude pokračovať vo výrobe priamo v priestoroch Danfossu. Počas druhého polroka 2014 sa montážne a testovacie zariadenia Turolly presunú do nového závodu v oblasti Bologne, Taliansko.

Zamestnanci

Danfoss Power Solutions momentálne zamestnáva na Slovensku viac ako 700 zamestnancov, približne 500 v Považskej Bystrici a 200 v Dubnici nad Váhom. Po zavretí dubnického závodu bude väčšina pracovných miest presunutá do Považskej Bystrice. Zmena bude mať za následok zníženie počtu pracovných miest približne o 50. V prvom polroku 2014 sa však znižovanie stavu zamestnancov v súvislosti s presunom zatiaľ neočakáva.

K zmene stavu zamestnancov dôjde aj v súvislosti s prechodom montážnych a testovacích aktivít Turolly do Bologne. Časti zamestnancov budú u externého kooperačného partnera ponúknuté pracovné miesta v procesoch obrábania a ďalších podporných činnostiach.

Cieľom vedenia spoločnosti je ku obom týmto náročným projektom pristupovať s rešpektom, dať zamestnancom maximálnu podporu, uchovať čo najviac pracovných miest a pre dotknutých zamestnancov zabezpečiť férové podmienky.

Jeden silný závod

Danfoss Power Solutions pôsobí na Slovensku od polovice 90. rokov. Očakávané zmeny nie sú z pohľadu lokality jednoduché, ale sú nevyhnuté pre udržanie flexibility výroby, zaistenia celkovej konkurencieschopnosti a rastu. Predstavujú investíciu do budúcnosti, vďaka ktorej vznikne na Slovensku jeden silný závod Danfoss Power Solutions.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou

Opatrovateľské kurzy, cudzie jazyky, IT zručnosti, aj osobnostný rozvoj. To všetko sa chcú ľudia naučiť.

Tlačové správy

Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta

Spravili nový „mejkap“ jednej prevádzky, ale Centrum stále nefunguje ako celok.

Tlačové správy

Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť

Nebavia ťa halloweenske párty? Kašli na ne. Neďaleko Bratislavy otvárajú Strašidelný dom pre silné žalúdky.