INZERCIA

Atraktívny Rigoletto v podaní Eveza Abdulayeva

Zaujímavý azerbajdžanský barytonista Evez Abdulayev, ktorý kariéru letca vymenil za život vo svetlách rámp, sa predstaví ako Rigoletto v Opere SND v utorok 25. februára 2014.

Novú inscenáciu tohto titulu v hudobnom naštudovaní Friedrichom Haiderom a v réžii hosťujúceho popredného nemeckého tvorcu Martina Schülera uviedla naša prvá operná scéna pri príležitosti 200. výročia narodenia Giuseppe Verdiho. Zaujímavé inscenačné stvárnenie  veľkolepej fresky charakterov zaujalo na premiére v októbri minulého roka nielen našich ale aj zahraničných recenzentov. 

Ideálnym námetom sa pre Verdiho stala dráma Viktora Huga Kráľ sa zabáva. Vyhranené typy vykreslil nielen dramatik, ale všetky atribúty, ktoré oslovujú diváka – vášeň, láska, napätie i vražda - svojou nezameniteľnou hudbou emocionálne obohatil majster Verdi.

Evez Abdulayev je vynikajúcim predstaviteľom Rigoletta, cynického hrbáča i milujúceho otca Gildy. Tento charizmatický rodák z Baku, ktorý prezentoval svoje interpretačné umenie na mnohých scénach v Rusku, Taliansku, Nemecku, vo Francúzsku aj v Rakúsku, si už získal návštevníkov aj v SND v operách Nabucco a Macbeth.

Verdiho by sme mohli súčasným jazykom označiť za „hitmakera“. Nielen fanúšikovia opery poznajú mnoho melódií z jeho diel. V Rigolettovi – okrem iných – zaznie aj mimoriadne známa ária „La donna è mobile“, ktorú spieva vojvoda. Na predstavení 25. februára 2014 si ju vypočujeme v podaní Tomáša Juhása, ktorý nedávno spoznal atmosféru vychýrenej Met-ky v New Yorku. Vysnívanou postavou sopranistiek je zasa Gilda. K vynikajúcim predstaviteľkám patrí Ľubica Vargicová. Kritici vyzdvihujú jej farebne temný zamatový soprán, ktorý korešponduje s tragickým osudom hrdinky.

Predstavenie Rigoletta 25. februára, na ktorom popri triu hlavných postáv účinkujú sólisti Opery SND Ján Galla, Denisa Hamarová, Denisa Šlepkovská, Daniel Čapkovič, Ján Ďurčo a ďalší, sľubuje mimoriadny umelecký zážitok.

Vstupenky si môžete kúpiť v pokladniciach SND, na predajnom mieste v OC Eurovea aj on-line z pohodlia domova prostredníctvom portálu www.snd.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.