SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Otestujte, či sa k vám hodí bývanie na svetovej úrovni

Preberáte sa množstvom realitných ponúk a nejako nemôžete nájsť bývanie, ktoré by vám vyhovovalo? Zdá sa vám ...

Preberáte sa množstvom realitných ponúk a nejako nemôžete nájsť bývanie, ktoré by vám vyhovovalo? Zdá sa vám, že všetko, čo ste doteraz videli, vyžaduje množstvo kompromisov? Tak sa skúste na vec pozrieť po novom. Nasledujúcich 10 otázok vám pomôže zistiť viac o tom, aký štýl bývania by mohol vyhovovať vašim nárokom.

1. Máte pocit, že váš pracovný deň sa nikdy nekončí?

Vaši priatelia už doma v pohodlí sledujú večerné správy, ale vy ešte len vypínate monitor počítača v kancelárii a neviete čo skôr – nakúpiť do prázdnej chladničky, zbehnúť do fitka alebo začať riešiť kašeľ, čo sa vás drží už dva týždne? Ak takto vyzerá váš typický pracovný deň, určite je pre vás vhodné bývanie v rezidenčnom komplexe, kde okrem bytu budete mať aj isté zázemie – banku, potraviny otvorené do večera, reštauráciu alebo už spomínané fitnescentrum a ambulanciu lekára. A najlepšie bude, ak tam nájdete toto všetko.

2. Je pre vás dôležitá sloboda, neradi sa prispôsobujete a máte radi súkromie?

Potom chápeme, že komunitné bývanie či zvedavá suseda z poschodia pod vami asi nebudú vašou šálkou kávy. Potrebujete si zachovať svoj pocit slobody a individualizmu, sami sa rozhodnúť, či sa budete o svoje súkromie deliť, s kým a kedy. Toto bude len ťažko možné v malých bytovkách, kde každý pozná každého, v bytovkách, kde viete o každom kýchnutí suseda. Oveľa vhodnejšie sú pre vás moderné mnohopodlažné budovy, dobre izolované, kde môžete zaparkovať auto v podzemnej garáži a vyviezť sa rovno až do svojho bytu.

vienna gate

3.  Veľa cestujete a čím rýchlejšie sa dostanete na diaľnicu, tým lepšie?

 Takže motať sa po prepchatých uliciach mesta rýchlosťou slimáka nie je nič pre vás. Nechcete strácať drahocenný čas. Bývanie by vám teda malo zabezpečiť dobrú dostupnosť na diaľnicu bez ohľadu na tu, či idete smerom na Prahu, Košice, na Viedeň alebo, skrátka, kvôli presunom v rámci Bratislavy. V tomto sa ideálne javí bývanie vo Vienna Gate. A tu máte ešte jeden príjemný bonus navyše: do Viedne sa dostanete pohodlne aj moderným EC vlakom, ktorý vám každú hodinu cez pracovný týždeň stojí rovno pred domom.

4.   Tiež si myslíte, že veľký byt neznamená zákonite rodinný?

Súhlasíme, že úmera čím viac štvorcových metrov, tým viac miestností v byte, naozaj nemusí platiť. Ak patríte k typom, ktoré vedia vychutnať a oceniť veľkorysý priestor, nič bežné nie je pre vás. Potrebujete dosť miesta na všetko, čo máte radi, kde môžete mať večierok pre všetkých svojich priateľov, spraviť si z obývačky tanečnú sálu alebo v nej mať klasický klavír. Nie je veľa projektov ponúkajúcich takéto byty, no nájdu sa. Napríklad vo Vienna Gate môže mať jednoizbový byt aj 90 štvorcových metrov, s obývačkou a s kuchyňou rozlohou veľkou ako typický menší trojizbový byt. Tu sa vašej fantázii medze klásť nebudú.

vienna gate

5. Odteraz už len s výhľadom na mesto?

Pozrieť sa na svet doslova z vtáčej perspektívy, mať pocit, že celé mesto vám doslova leží pri nohách, sledovať, ako Bratislava ráno vstáva a ako sa večer jej tempo pomaly zvoľňuje… Pocit kráľa mesta, ktorý si určite po ťažkej práci zaslúžite. Nie každý byt vám dá tento pocit. No vo Vienna Gate ho zažijete. Uvoľňujúci pocit, vďaka ktorému je vám lepšie, kedykoľvek sa pozriete z okna na Bratislavu rozprestierajúcu sa pod vašimi nohami.

6.  Štandardné malé plastové okná? Len to nie!

Ak je vám milšia predstava výhľadu, ktorému nič nebráni, iste patríte k fanúšikom francúzskych okien od stropu až po podlahu. Len s nimi priestor ešte viac vynikne, pôsobí veľkorysejšie, ba priam ohurujúco. Nehovoriac už o neopakovateľnom výhľade a o pocite, že ste súčasťou diania aj za oknom. Samozrejme, sú tu tiež praktické otázky: francúzske okná poskytujú bytu výbornú svetelnosť, a ak sú vyrobené z kvalitných hliníkových profilov, majú aj výborné tepelnoizolačné vlastnosti. A pokiaľ ide o údržbu – veď vám ich pravidelne umývajú zvonka, takže žiadny problém. Áno, ide o nadštandard, ktorým sa nemôže pochváliť každý a ktorý ponúkajú len naozaj moderné rezidenčné komplexy, kam patrí aj Vienna Gate. Aj to však pridáva pocit výnimočnosti bývania, ktorý chcete predsa mať.

vienna gate

7. Viete presne, čo chcete, a viete, že nechcete nič obyčajné?     

Slová ako moderné, atypické a originálne nie sú pre vás strašiakom? Výborne! Vo Vienna Gate si totiž môžete upraviť bývanie presne podľa seba, realizovať svoje nápady, v ktorých sa odráža vaša jedinečnosť. Toto totiž vôbec nie sú byty s presne definovanými priečkami a miestnosťami – apartmány a byty vo Vienna Gate vám dávajú priestor, kde sa môže dokonale odzrkadliť vaša osobnosť. Môžete si tu stvoriť bývanie doslova na mieru. Je na vás, či v danom priestore vytvoríte jednu miestnosť alebo tri, nijaké dispozičné úpravy nie sú problém. Preto tu nenájdete dva rovnaké byty, dokonca ani tie, čo sú pod sebou a majú podobnú výmeru. A v tomto je Vienna Gate jedinečná – nikde inde takúto možnosť nemáte.

8.  Rozmýšľate o nehnuteľnostiach nie ako o výdavku, ale o investícii, ktorá by sa mala zúročiť?   

Gratulujeme, takých ako vy nie je veľa. Ich smola a vaše šťastie. Určite teda nerozmýšľate len v intenciách ceny štvorcového metra a v hľadaní najlacnejšej ponuky. Viete, že to, čo je najlacnejšie, vôbec nemusí byť najvýhodnejšie. Zvažujete všetky výhody, napríklad kvalitu stavby, lokalitu, vybavenosť… a v neposlednom rade aj možnosti podnikania. Vo Vienna Gate ich nájdete hneď niekoľko. Čo tak zriadiť si sídlo firmy v apartmáne? Alebo ho neskôr prenajímať? A ak sú vaše plány väčšie, zoznámte sa s výnimočnými kancelárskymi priestormi, ktoré Vienna Gate ponúka. Veľký kancelársky celok na treťom poschodí s rozľahlou terasou, alebo s priestorom 22 na najvyššom poschodí Vienna Gate s výhľadom na celú Bratislavu – tu sa vízie do budúcnosti oveľa ľahšie dotýkajú až oblakov.

vienna gate

9.  Chcete si užívať všetky výhody centra mesta, no chcete mať aj blízko prírodu?    

Samozrejme, a nechcete robiť kompromisy. Z Vienna Gate ste v centre Bratislavy za 5 minút autom či MHD, a ak je príjemné počasie, hravo to zvládnete aj pešo. A skúste sa pozrieť z okna! Odtiaľto nemáte ďaleko ani na petržalskú hrádzu, k Dunaju či do lužných lesov pri ňom. Ak je vašou predstavou ideálneho dňa ráno na bicykli po lese, cez deň práca v office, večer život s lákadlami mesta, vo Vienna Gate ste na správnom mieste. 

10. Ak sa rozhodnete, chcete bývať už zajtra!

Z nejakého dôvodu nechcete či nemáte čas riešiť dodávateľov kuchyne, naháňať obkladačov, obtelefonúvať parketárov… Každý sme iný, a kým je pre niekoho zariaďovanie bytu radosť, pre iného je starosť. Viete, že veci netreba vždy riešiť zložito. A hlavne zdĺhavo. Navyše vám vyhovuje, ak sa môžete zbaliť a rovno sa presťahovať. Hneď teraz. V zariadenom byte si vybalíte svoje osobné veci a ráno sa cítite, akoby ste tu bývali odjakživa. Nečakať na nič a rovno sa nasťahovať – aj to je jedna z možností, ktoré ponúka Vienna Gate. V dizajnérmi navrhnutých a zariadených bytoch a apartmánoch si môžete vytvoriť svoje domáce pohodlie prakticky okamžite, bez čakania a bez zbytočných starostí. 

vienna gate

Odpovedali ste „áno“ na väčšinu otázok?

Bývanie vo Vienna Gate má teda u vás zelenú. Atmosféra pulzujúceho centra, ktorú ponúka  Vienna Gate, sem už prilákala nadšencov originálneho bývania, podnikateľov, fanúšikov zdravého životného štýlu, lekárov, kávičkárov. A každý z nich má svoje vlastné dôvody pre výber Vienna Gate. Zhodnú sa však v jednom – opis všetkých výhod nestačí, Vienna Gate treba skúsiť, zažiť ju na vlastnej koži. Tak sa príďte pozrieť, či výsledok tohto testu potvrdí aj realita, zopár bytov je tu stále voľných. Dohodnite si obhliadku a možno nájdete aj ďalšie, vlastné dôvody pre Vienna Gate.

Viac informácií na www.vienna-gate.sk

                                                                           

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu