SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Rezidencie MACHNÁČ: Dokonalá súhra svetla a slnka

Záujemcovia o kvalitné bývanie majú opäť príležitosť pre radosť.

Záujemcovia o kvalitné bývanie majú opäť príležitosť pre radosť. K výhodnej trojkombinácii - kvalitná stavba, jedinečná lokalita v prestížnej mestskej časti Staré mesto a výhodná cena nehnuteľnosti, investor projektu ponúka ešte niečo naviac. Neštandardné riešenie architekta projektu Rezidencie MACHNÁČ, ktorý problematiku preslnenia projektu vyriešil naozaj bez kompromisov! Predsa kto z nás by si nechcel užívať pocit slnkom zaliateho priestoru? A to nie je všetko!

Jedinečnosť riešenia projektu nám predstavila Ing. Sylva Komorníková Švestáková AA, architekt projektu Rezidencie MACHNÁČ.

Čo by ste povedali k lokalite a rozmiestneniu jednotlivých objektov?

V prípade projektu Rezidencie MACHNÁČ sú silnou devízou poloha a veľmi vzdušné rozmiestnenie objektov. Vzdialenosť jednotlivých rezidencií od seba prekračuje štandardné vzdialenosti a  pri riešení svetlotechniky nevyvstali takmer žiadne problémy zo vzájomného tienenia budov. Vďaka tomu sú všetky byty príjemne presvetlené, pocit priestrannosti je umocnený nádhernými otvorenými výhľadmi. Projekt sa vyznačuje i vysokou investíciou do výsadby zelene na voľných plochách v okolí bytového komplexu. Rezidenčné domy s názvom Borovica, Breza, Jaseň, Javor, Jedľa a Gaštan, ktoré nájdete ľahko i podľa toho, že pred každým z nich tento strom rastie, napĺňajú filozofiu  projektu uchovať prepojenie s blízkym  Horským parkom, ktorého súčasťou toto územie v dávnejších dobách bolo.

Ako ste využili devízu tejto lokality a rozmiestnenia objektov pri návrhu samotných bytov?

Pre zvýšenie pocitu priestrannosti a previazania s exteriérom sú v bytoch použité znížené okenné parapety a najmä v denných častiach sme nešetrili i so šírkou presklených plôch. Vďaka zníženým parapetom máte vo vnútri bytu nadštandardný výhľad i z pozície sediaceho.

Na čo ste kládli dôraz pri navrhovaní bytov?

Všetky 2i, 3i a 4izbové byty s výmerou od 66,26 m2 do 119,74 m2 sa vyznačujú dobrým dispozičným riešením, sú priestranné a veľmi slnečné. Byty sú rozdelené na dennú a nočnú časť, pričom kľudová spálňová zóna je väčšinou v zadnej časti bytu a je oddelená od dennej spoločenskej časti. V mnohých iných projektoch môžete vidieť, že obývacia izba je niekde v strede medzi dvomi spálňami. V prípade bytov na Machnáči takýto prípad nenájdete. Spálne sú pri sebe a kúpeľňa je prakticky situovaná hneď pri nich. Vďaka optimálnej proporcionalite izieb, je ich možné ľahko a účelne zariadiť.

Aké sú ďalšie špecifiká projektu?

Zaujímavosťou je i to, že bytu sú po obvode rozmiestnené tak, že susediaci rezidenti si nebudú navzájom zdieľať kút, čiže do žiadneho okna Vám nepozerá sused z vedľajšieho bytu. Taktiež balkóny sa nikde nedotýkajú so susedným balkónom, no napriek tomu sú oddelené z bokov nepriehľadným materiálom čím vytvárajú maximálne súkromie a zároveň poskytujú nádherný výhľad.  Bočné panely zároveň slúžia ako ochrana pred vetrom. Každý balkón alebo loggia majú taký rozmer že umožňujú stolovanie plného počtu obyvateľov bytu. Priestranné terasy prislúchajúce ku strešným bytom umožňujúcu jednotlivcom či rodinám užiť si príjemné posedenie na čerstvom vzduchu a kochať sa krásou okolitej prírody.

V čom sa odlišuje projekt Rezidencie MACHNÁČ oproti iným projektom?

Rozdiel nájdete i v nadštandardne riešených spoločných priestoroch chodieb a schodísk, ktoré majú prirodzené osvetlenie. Napríklad kvalita a výnimočnosť architektúry podčiarkujú nádherne presvetlené spoločné priestory cez presklené átriá, vytvárajúce vo vnútri domov nevšednú atmosféru plnú svetla. Odkaz na symboly stromov nájdete i všade vo vnútri.

Výhodou oproti iným bytovým projektom je i to, že každá bytová jednotka má navrhnutú komoru a šatníkové priestory a taktiež ponúka možnosť vlastnej pivničnej kobky. Je to jeden z aspektov, na ktorý sa u mnohých iných developerských projektoch posledných čias zabúda.

www.tuchcembyt.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


7 h
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu