INZERCIA

Odborníci radia: Ako sa nedostať do zbytočných dlhov

Mesačný prehľad pomôže celej rodine nedostať sa do zbytočných dlhov a zároveň zistiť, kde možno ušetriť.

Mesačný prehľad pomôže celej rodine nedostať sa do zbytočných dlhov a zároveň zistiť, kde možno ušetriť. Ako si ho vytvoriť?

Drahší benzín, potraviny či plyn. Mesačná mzda sa len tak rozkotúľa a mnohí majú problém vyjsť s peniazmi do ďalšej výplaty. Finanční odborníci pritom odporúčajú domácnostiam ušetriť minimálne 10 percent z ich mesačného príjmu.

Možno máte pocit, že táto téma sa vás netýka, skúste sa však zamyslieť, koľko peňazí a na aké účely ste vybrali z bankomatov minulý mesiac. Pravdepodobne sa zhodneme, že dôvodov, pre ktoré míňame viac, ako je nevyhnutné, sa nájde hneď niekoľko.

Odborníci na financie preto radia, že ak chceme mať svoje peniaze pod kontrolou, mali by sme si pravidelne robiť prehľad nášho hospodárenia. Ten si vieme jednoducho zostaviť, ak poznáme príjmy a výdavky celej našej rodiny. Kto by však mal čas odkladať si bločky?

„Zo skúseností vieme, že ľudia na bločky zabúdajú, strácajú ich a na spočítavanie výdavkov im jednoducho nezostáva čas. Pripravili sme preto pre našich klientov praktický mesačný prehľad hospodárenia, ktorý im zasielame spolu s výpisom z účtu. Ide o akúsi fotografiu ich financií. Klienti už z rýchleho pohľadu vedia, koľko majú nasporené a koľko požičané, akú sumu minuli v obchodoch či koľko si vybrali z bankomatov. Keď vidia tento mesačný prehľad po prvý raz, často zostávajú sami prekvapení, ako sa im peniaze rýchlo rozkotúľali,“ vysvetľuje Lucia Suďová, výkonná riaditeľka Raiffeisen banky.

V mesačnom prehľade si klient môže tiež skontrolovať, koľko si daný mesiac odložil na sporenie a koľko mu ešte zostáva nasporiť si na dovolenku či novú kuchyňu. Prehľad mu jednoducho pomáha mať svoj rodinný rozpočet pod kontrolou. Výpis s mesačným prehľadom hospodárenia získava každý klient Raiffeisen banky automaticky k svojmu účtu.

Viac o mesačnom prehľade

SÚVISIACE ODKAZY

Vieme, čo by mal obsahovať skutočne užitočný účet

Zmeniť banku je jednoduché

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.