SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

V Tatralandii si saunu užijú už aj deti

Liptovský Aquapark Tatralandia pripravil pre návštevníkov skvelé novinky. Okrem BIO sauny, vhodnej aj pre deti, môžete skúsiť aj Tatranskú saunu s himalájskou soľou či upravený termálny bazén.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – V liptovskom Aquaparku Tatralandia sa deti  môžu saunovať ako dospelí. Špecializovaná BIO sauna, vhodná aj pre deti od 5 rokov pomáha budovať silnú imunitu už od útleho detstva. Keltský saunový svet doplnila novinka v podobe Tatranskej sauny s himalájskou soľou a tatranským jazerom. Výraznou úpravou prešiel i termálny bazén Thermal Pool, ktorý je rozdelený na relaxačnú a športovú časť. Celková výška investície je 324 tisíc Eur.

BIO - sauna

Pribudla do Keltského saunového sveta v Tatralandii. Zahŕňa v sebe všetko s čím sa spája slovo BIO. Na výrobu BIO sauny, vhodnej aj pre deti, boli použité výlučne drevené prírodné materiály napustené včelím voskom. Exteriérová BIO sauna je lokalizovaná na kamienkovej terase pri Tropical Paradise. S vitálnym svetom sa prepojila výťahom cez novo-dobudovaný prechod. Pri BIO saune vznikla zároveň vírivka s morskou vodou a ochladzovací bazénik. V celej novej časti Keltského saunového sveta sa môžete kochať s jedinečným výhľadom na Nízke Tatry.

tatralandiasaunaprazd-r202_res.jpg

Foto: Marek Hajkovský

Slnečný kúpeľ

Kombinuje niekoľko pozitívnych účinkov jednotlivých zložiek, ktoré sa následne ruka v ruke zaisťujú Váš dokonalý relax a uvoľnenie. Hydroterapia - posilňuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, uvoľňuje svaly a stimuluje imunitný systém.  Pôsobí prospešne na psychiku človeka - odbúrava napätie, úzkosť aj depresiu. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu, navodzuje pocit eufórie, relaxácie a pokoja, stimuluje tvorbu endorfínov, čím urýchľuje úľavu od bolesti a únavy. Vírivka je jedinečná slanou morskou vodou z Jadranu.

tatralandiavirivka1-r538_res.jpg

Foto: Marek Hajkovský

Tatranská sauna s himalájskou soľou

Prehreje organizmus za pomoci hypertermickej procedúry so striedaním teplých podnetov fínskej sauny a ľadového osvieženia - v podobe tatranského ochladzovacieho jazera. Pobyt v Tatranskej saune stimuluje organizmus, pomáha uvoľňovať napätie, hĺbkovo čistí pokožku, zlepšuje kvalitu spánku, posilňuje krvný obeh, znižuje únavu svalov, šliach a bolesť kĺbov. Kryštalická soľ z Himalájí obsahuje vo svojej najčistejšej forme 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov. Inhalovanie tejto soli má vysoké detoxikačné účinky, soľné kryštály napomáhajú pri kožných chorobách, ďalej alergikom, astmatikom, fajčiarom, športovcom ale aj ľuďom, ktorí trpia zápalovými ochoreniami dýchacích ciest. 

tatralandiatatransauna-r915_res.jpg

Foto: Marek Hajkovský

Vynovený Thermal Pool

Aj pre tých, ktorí obľubujú kúpanie sa v exteriéri pod holým nebom a v mínusových teplotách, pripravila Tatralandia novinku. Vonkajší športový bazén Thermal Pool s termálnou vodou, kde je lezecká stena a kúpajúci sa tu hrávajú loptové hry, prešiel pred zimou výraznou úpravou. Rozdelením na dve časti vznikla športová časť s nižšou a relaxačná časť s vyššou teplotou vody. Obe časti bazéna boli podrobené komplexnej stavebnej rekonštrukcii vrátane osadenia úplne novej technológie. Vzduchové masážne ležadlá, sedadlá a vyvieračka umocnia relaxačnú atmosféru práve v tejto termálnej vode. Voda, ktorá je do vonkajšieho Thermal Pool privádzaná z vrtu z hĺbky viac ako 2,5 km o teplote 60,7 ˚C je ochladzovaná na  40°C v oddychovej časti.  Vďaka svojmu zloženiu pôsobí blahodárne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

tatralandiazima1-r352_res.jpg

Foto: Marek Hajkovský

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

oocrliptovlogo-r223_res.jpg

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu