INZERCIA

Starosta Vrakune prebral mestskú časť v nie ideálnej kondícii

Starosta mestskej časi Vrakuňa JUDr. Martin Kuruc sa v prvých sto dňoch starostovania venuje hlavne krízovému manažmentu.

BRATISLAVA, 16. 4. 2015 – Starosta mestskej časti Vrakuňa JUDr. Martin Kuruc sa v prvých sto dňoch starostovania venuje hlavne krízovému manažmentu.

Ako uviedol starosta Vrakune JUDr. Martin Kuruc, hlavnou úlohou je aktuálne realizovať opatrenia, ktoré dokážu Vrakunčanom opäť vrátiť dôveru v samosprávu. Kvalita poskytovaných služieb občanom samosprávou, nie je totiž ani zďaleka taká, akú by si starosta predstavoval.    

„Ako občiansky aktivista som sa kontinuálne stretával so svojimi spoluobčanmi a dovolím si tvrdiť, že som za ten čas získal veľmi solídny prehľad o tom, čo naozaj obyvatelia Vrakune považujú za dôležité a čo si v skutočnosti prajú. Musel som preto okamžite prijať súbor opatrení, ktoré som považoval za nevyhnutné.“

Prvým opatrením bolo predĺženie úradných hodín úradníkov. Znovuotvorenie zberného dvora tiež sprevádzala zmena otváracích hodín v prospech občana. Úplnou novinkou je, že zberný dvor je otvorený aj v nedeľu. Podarilo sa v expresnom termíne zrealizovať rekonštrukciu toaliet na ZŠ Rajčianskej. Vrakuňu čaká oprava ciest, ktorá sa začala tento týždeň. Za veľký úspech považuje Kuruc presadenie časti svojho volebného programu a to presadenie účasti občanov v predstavenstve Spokojného bývania.

„Mojou prioritou je bezpečnosť. Zvýšenie počtu mestských policajtov a sprevádzkovanie štyroch nových kamier je pre Vrakuňu životne dôležité opatrenie,“ tvrdí Kuruc. „Pre mňa je dôležité, že sa nám darí otvoriť samosprávu občanom. Za prvých sto dní som prijal 185 občanov. Chcem, aby ľudia vedeli, že nie je žiaden problém dostať sa ku mne. Sme však len na úplnom začiatku. Bývalé vedenie nám zanechalo 97. miesto v rebríčku transparentnosti, čo je pre mňa jednoducho neakceptovateľné! Tiež nie som spokojný s prácou niektorých úradníkov. Za prvých sto dní som sa dostal do obrazu, kto naozaj poskytuje občanovi kvalitný  servis a kto naopak má svoje rezervy. Čaká nás ešte kopec práce,“ dodáva Kuruc.  

Nemilým zistením nového vedenia mestskej časti je fakt, že do dnešného dňa nebol vo Vrakuni jediný pracovník, ktorý by sa venoval eurofondom, resp. možnosti čerpať eurofondy. Aj v tomto smere avizuje starosta reformy. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Londýn: Úspešná Slovenka balí kufre. Chce bývať v Bratislave

Lucia je úspešná mladá žena, ktorá odišla študovať na univerzitu do Británie a neplánovane tam zostala dlhých šestnásť rokov.

Tlačové správy

Zabezpečte vstup osôb na stavenisko podľa zákona

Efektívnym riešením je vstupný turniketový kontajner na stavbu.

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.

Tlačové správy

Najvýhodnejšie ročné online predplatné SME.sk len za 29€

Kúpou ročného predplatného ušetríte až 44% oproti týždennému za 1€.