SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Zákazníci spoločností Skupiny COFELY zaplatia za teplo menej

Obyvatelia v mestách, v ktorých teplo dodávajú spoločnosti Skupiny COFELY, zaplatia tento rok za teplo menej.

Obyvatelia v mestách, v ktorých teplo dodávajú spoločnosti Skupiny COFELY, zaplatia tento rok za teplo menej. Cenu tepla okrem miernejšej zimy ovplyvnila aj nižšia cena zemného plynu a investície do rozvoja a modernizácie tepelných hospodárstiev, ktoré Skupina COFELY prevádzkuje.

K 31. marcu 2015 väčšina spoločností Skupiny COFELY pripravila pre svojich odberateľov vyúčtovanie cien tepla. Uplynulú vykurovaciu sezónu výrazne ovplyvnila teplá zima, ktorá patrila k najmiernejším za posledných 10 rokov. Okrem počasia náklady na teplo ovplyvnila aj cena zemného plynu, ktorá bola v medziročnom porovnaní nižšia.  „S dodávateľom plynu sa nám pre uplynulú, ale aj budúcu vykurovaciu sezónu, podarilo dohodnúť na výhodnejších podmienkach, čo je určite dobrá správa pre našich zákazníkov. Maximálne ceny plynu sú pre rok 2015 nižšie v porovnaní s rokom 2014 približne o 5 %“ hovorí Martin Žigo, riaditeľ Divízie výroby a distribúcie energií v Cofely.

„Pokles nákladov na teplo pozitívne ovplyvnilo aj mierne zníženie variabilnej zložky ceny tepla. Cofely sa darí vďaka investíciám do rozvoja a modernizácie tepelných hospodárstiev zvyšovať účinnosť a znižovať straty pri výrobe tepla, čo má samozrejme pozitívny vplyv aj na konečnú cenu tepla pre našich odberateľov,“ dopĺňa Martin Žigo. 

Konkrétnym príkladom je rekonštrukcia tepelného hospodárstva v Pezinku. Termming, spoločnosť Skupiny COFELY, plánuje v Pezinku celkovo preinvestovať 5,3 milióna eur. V prvej etape rekonštrukcie, ktorá bola ukončená minulý rok, Termming vymenil teplovodné rozvody a nainštaloval 60 odovzdávacích staníc tepla priamo v domoch. Vplyv investície, ktorý sa na cene tepla naplno prejaví budúci rok, pozitívne ovplyvnil cenu už aj počas tohtoročnej vykurovacej sezóny.

„V mestách, v ktorých prevádzkujeme tepelné hospodárstva sa nám darí pripájať nové objekty a budovať nové zdroje tepla.  Zvyšuje sa tak regulačný príkon, fixná zložka sa rozrátava na väčšie množstvo odberateľov, čo v konečnom dôsledku znižuje celkovú cenu za teplo. Okrem toho plánujeme v tepelných hospodárstvach v Bratislave a v Malackách vybudovať kogeneračné jednotky, vďaka ktorým sa zvýši energetická efektívnosť,“ hovorí Martin Žigo. 

  

Všetky spomenuté pozitívne vplyvy sa premietajú do nižších nákladov za teplo pre koncových odberateľov spoločností Skupiny COFELY. Skutočná cena tepla  za rok 2014 dodávaného spoločnosťami Skupiny COFELY je v priemere vo variabilnej zložke približne o 3 % nižšia a vo fixnej zložke o približne 6 % nižšia, ako schválená maximálna cena pre rok 2014.

 „Teší nás, že našim zákazníkom môžeme ponúkať kvalitné služby za stabilné a konkurencieschopné ceny. Modernizácia a investície do rozvoja tepelných hospodárstiev, ktoré majú významný vplyv na výšku ceny tepla, patria medzi prioritné ciele našej spoločnosti,“ uzatvára Martin Žigo.

 

Doplnkové informácie: 

GDF SUEZ vznikla v roku 2008 zlúčením dvoch gigantov v oblasti energetiky – SUEZ a Gaz de France. Poskytuje služby v oblasti energetiky, facility manažmentu a environmentu. Spoločnosť Cofely je súčasťou samostatnej divízie koncernu GDF SUEZ – Energy Services. Cofely s ročným tržbami 15 mld. eur má zastúpenie v 40 krajinách sveta a zamestnáva viac ako 90.000 pracovníkov.

Spoločnosť Cofely na Slovensku patrí k lídrom v oblasti energetiky a komplexnej správy nehnuteľnosti. Je jedným z najväčších privátnych výrobcov tepla a je lídrom v poskytovaní energetických služieb. Cofely, s ročnými tržbami 88,9 mil. eur, zamestnáva na Slovensku viac ako 750 pracovníkov a má zastúpenie v 16 pobočkách. Cofely spravuje viac ako 2 500 nehnuteľností s celkovou plochou 2,5 mil. m². V rámci energetických služieb prevádzkuje 14 tepelných hospodárstvach, 367 tepelných zdrojov, 163 km tepelných rozvodov a 6 zdrojov na biomasu. Spoločnosť Cofely poskytuje služby v oblasti výroby energií, facility manažmentu, energetických služieb a inštalácií technológii. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


5 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


20 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


21 h
SkryťZatvoriť reklamu