SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Leto sa začne v Trnave s festivalom Trnavská 13

Hex, Kali a Peter Pann, Slobodná Európa, či Bukasový Masív. To všetko na Festivale Trnavská 13.

OZ Trnavská 13 sa tento rok opäť podarilo prilákať viacero zaujímavých kapiel a interpretov. 

Najväčšími hudobnými lákadlami jedného z najväčších kultúrno-spoločenských podujatí v Trnave budú HEX, Kali a Peter Pann, Slobodná Európa, Zóna A, Chiki-liki-tua, či Karpatské Chrbáty.  

Festival Trnavská 13 sa uskutoční v areáli Slávie už 12. a 13. júna 2015. Dejiskom podujatia bude po pozitívnych skúsenostiach z predošlých rokov znova priestranný vrhačský sektor.  

Skvelé kapely v piatok aj sobotu

Dvojdňovú koncertnú šnúru odštartujú v piatok 12. júna popoludní o 14-tej hodine Wild People, postupne ich vystriedajú kapely Divisi, Schoolwaste, Pell-Mell 59 a Energia. Hlavný hudobný program prvého dňa festivalu tvoria o 20:20 HEX, o 21:40 Chiki-liki-tua, o 23:00 Zóna A a piatkový program uzavrú o 00:15 Kali & Peter Pann

Hlavný festivalový stage rozohrejú v sobotu 13. júna ako prví o 15. hodine The Junkies, po nich prídu kapely Slina a The Butchers. Po 18. hodine príde čas na obľúbený Bukasový Masív, ktorých vystrieda trnavská tanečná skupina Street Beats Crew. Po 19.30 vystúpia Rock Reunion, o 20.40 príde ďalšia hudobná legenda – Karpatské chrbáty. Záver hudobného programu obstarajú Slobodná Európa a Odtial Potial.

Súťaž mladých kapiel

Oživením hudobnej časti festivalu budú nielen profesionálni muzikanti. Festival ponúkne možnosť prezentovať sa aj mladým začínajúcim skupinám a hudobníkom. Odbornou porotou najlepšie vyhodnotená mladá kapela získa cenu Mariána Makara Mrvu.

Návštevníci zaplatia za dvojdňovú vstupenku len 6 eur, lístok na jeden deň stojí 4 eurá (lístok platí iba v sobotu).

Informácie o festivale nájdete aj na Facebooku.

Súčasťou Festivalu je tradičný pochod

Súčasťou podujatia je tradičný pivný pochod, detský a športový program, športovci sa môžu tešiť na beh mestom Trnavská 13 Run. Na 18. ročníku najväčšieho pivno – turistického pochodu očakávajú organizátori opäť niekoľko tisíc milovníkov zlatého moku. 

Pre záujemcov bude už od piatka 14:00 prebiehať predaj tričiek a doplnkov, registrácia na pochod, preberanie pindexov, spoločné pitie piva, fotenie partií a všetkých účastníkov s maskotom a ďalšie atrakcie.

Samotný štart pivno-turistického pochodu je vo vrhačskom areáli Slávie Trnava, začíname o 8:00.

Skvelou správou je, že sponzor Arboria pre smädných návštevníkov prichystal už na štarte 500 pív zadarmo, podmienkou je iba zaregistrovanie sa na formulári.

Vstup ZADARMO  

  • Pre účastníkov pochodu: Ak sa preukážete v cieli, že ste prešli minimálne 7 zastávok, čiže na pindexe budete mať 7 a viac pečiatok, máte vstup na Festival Trnavská 13 v sobotu ZADARMO.  

    Pre bežcov: ak sa zúčastníte Trnavská 13 RUN, prebehnete 13 km a dobehnete do cieľa, máte vstup na piatočný program zadarmo.

    Pre všetkých: zadarmo je kultúrny program a vystúpenia kapiel do 17:00. Zadarmo je kompletný celodenný detský a športový program. 

tttrnavska13-r436_res.jpg

Sprievodné podujatia

Aj v tomto roku si na festivale prídu na svoje aj rodiny s deťmi, pre ktoré bude pripravených niekoľko zaujímavých atrakcií, kúzelník, drevené hračky a kolotoče. Na podujatie opäť zavítajú aj členovia športových klubov a združení z Trnavy, ktoré budú prezentovať svoju činnosť a návštevníkom ponúknu možnosť vyskúšať si na vlastnej koži niektoré zo športových disciplín.

Viac informácií získate aj na www.trnavska13.sk. 

Generálnym partnerom Festivalu Trnavská 13 je Staropramen. 


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


5 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


21 h
SkryťZatvoriť reklamu