Zdravotnícke zariadenia Trnavského kraja prešli zmenami, vďaka ktorým môžu mnohé z nich prijať viac pacientov. Skrátili sa čakacie lehoty na vyšetrenia a zákroky, pribudli nové medicínske prístroje, zrekonštruovali sa budovy a tieto zásahy prinášajú energetické úspory. K zmenám došlo vďaka operačnému programu Zdravotníctvo.
V rokoch 2009 - 2015 sa v zdravotníckych zariadeniach Trnavského kraja realizovali výrazné zmeny. Boli financované z fondov Európskej únie vďaka operačnému programu Zdravotníctvo, pričom celková výška príspevkov dosiahla 18 437 156,30 eur. Cieľom programu je zvyšovanie kvality, efektívnosti a dostupnosti poskytovania zdravotnej starostlivosti, pričom najväčší dôraz sa kladie na liečbu ochorení obehovej sústavy, onkologických ochorení a chorôb dýchacej a tráviacej sústavy. Práve tieto majú podľa štatistík najvyšší podiel na chorobnosti a úmrtnosti v SR.
Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch vďaka fondom EÚ kúpil nový USG prístroj, ktorý nahradil starý, už prakticky nefunkčný. Nový USG prístroj umožnil pokračovať vo vyšetreniach a skvalitnil diagnostiku. Kvalitatívny posun priniesol aj nákup denzitometra s najnovším softvérom, ktorý umožňuje presné meranie hustoty kostí.
Veľkým prínosom je aj rekonštrukcia zdravotného strediska v meste Holíč, ktoré navštevujú aj pacienti z blízkych obcí Kopčany, Radimov, Unín, Kátov a Trnovec. Budova strediska bola vo veľmi zlom stave, prešla kompletnou rekonštrukciou, je zmodernizovaná, s bezbariérovými prvkami, pripojením na vysokorýchlostný internet, plastovými oknami, obnovenou fasádou a zatepleným plášťom. Vďaka týmto zmenám došlo k výraznej úspore energií.
Rekonštrukcia, modernizácia a nákup sofistikovanej prístrojovej techniky z fondov EÚ sa realizoval aj v Šamoríne, v tamojšom zdravotníckom stredisku. Vďaka zmenám sa zvýšil počet poskytovateľov zdravotnej starostlivosti (z 3 na 6), ako aj počet ambulancií (z 13 na 17). Zrekonštruované a moderné priestory má dnes aj poliklinika v Senici, ale aj nemocnice s poliklinikami v Skalici a Hlohovci, kde navyše došlo k vytvoreniu nových pracovných miest.
Z fondov EÚ boli vyčlenené financie aj na podporu Národnej transfúznej služby SR v jej centrálach v Bratislave, Trnave, Nitre, Nových Zámkoch, Trenčíne, Žiline, Martine, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove a Košiciach. Vznikla plne funkčná centralizovaná výroba krvných prípravkov, zabezpečili sa vyhovujúce priestory jednotlivých pracovísk NTS SR, kde pribudla moderná prístrojová technika. Na pracoviskách sú aj špeciálne vozidlá, ktoré denne zabezpečujú prepravu medzi jednotlivými centrami a jedno výjazdové vozidlo je určené na zvoz odobratej krvi do spracovateľských centier a mobilné odbery. Centralizácia spracovania krvi a komplexná modernizácia pracovísk zabezpečila vyššiu kvalitu, bezpečnosť a sebestačnosť v produkcii krvných prípravkov.