SME
Piatok, 19. apríl , 2019
INZERCIA

Na Liptove sa aj tento rok otvára vojenské vysokoškolské štúdium

Už len pár dní ostáva do podania prihlášky na denné vojenské bakalárske štúdium na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši.

Už len pár dní ostáva do podania prihlášky na denné vojenské bakalárske štúdium na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši.

Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika je štátna vysoká škola a ako jediná vzdelávacia inštitúcia v Slovenskej republike pripravuje vysokoškolsky vzdelaných vojenských profesionálov - dôstojníkov pre Ozbrojené sily Slovenskej republiky.

V akademickom roku 2016/2017 prijíma študentov na trojročné denné vojenské bakalárske štúdium v akreditovaných študijných programoch Bezpečnosť a obrana štátu, Elektronické systémy, Vojenské spojovacie a informačné systémy a Zbraňové systémy, zbrane a ich časti. Na bakalárske štúdium kontinuálne nadväzuje denné dvojročné inžinierske/magisterské štúdium.

Študenti prijatí na bakalárske štúdium na Akadémiu ozbrojených síl sa stávajú profesionálnymi vojakmi v prípravnej štátnej službe.

Uchádzači o štúdium musia okrem vedomostných prijímacích skúšok splniť aj podmienky prijatia do štátnej služby podľa zákona č. 281/2015 Z. z. o štátnej službe profesionálnych vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Po prijatí na štúdium  dostávajú služobný plat vo výške 50% hodnostného platu vojaka 2. stupňa v 1. platovom stupni. Štúdium, ubytovanie a stravovanie je bezplatné. Študenti sa písomnou dohodou zaväzujú zotrvať v služobnom pomere profesionálneho vojaka po dobu 9 rokov a zároveň v prípade neúspešného ukončenia štúdia uhradiť náklady vynaložené na materiálne a finančné zabezpečenie počas jeho štúdia. 

Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika okrem vysokoškolského vzdelávania vo všetkých stupňoch vysokoškolského štúdia zabezpečuje vojenský výcvik kadetov a poskytuje kariérne a odborné vzdelávanie vojenského a civilného personálu v oblasti bezpečnosti, obrany, krízového manažmentu a civilno-vojenskej spolupráce.

Bližšie informácie:  www.aos.sk

akadémia ozbrojených síl generála milana rastislava štefánika

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.