INZERCIA

Hyperkonvergencia je zajtrajšok. Šetrí firmám čas a peniaze

Hyperkonvergencia – efektívne, jednoduché a úsporné riešenie pre firmy! Lenovo a Nutanix šetria váš čas a peniaze.

Ku koncu roka 2015 spoločnosť  Lenovo ohlásila vytvorenie strategického partnerstva a uzatvorenie zmluvy o spolupráci so spoločnosťou Nutanix a uviedla na trh hyperkonvergentné systémy Lenovo HX. Spojenie serverových systémov Lenovo s riešeniami Nutanix, lídrom v oblasti hyperkonvergencie, pomáha znižovať náklady podnikov zvýšením efektivity a agility dátových centier. Tému približuje Marián Korienek, sales leader pre región EAST, Data Center Group Lenovo.

Čo sú hyperkonvergentné systémy?

Je to integrácia HW a SW systémov do jedného funkčného logického celku. Sú to servery a dátový priestor, virtualizácia, manažment a podobne, zintegrované do jedného centrálne spravovaného celku. Nejde len o jednoduché fyzické prepojenie viacerých zariadení do jedného bloku tak, ako pri klasických konvergentných systémoch viacerých vendorov, ktoré sú dostupné na trhu. Samotný princíp nie je nový – spoločnosti  ako Google, Facebook či Amazon využívajú vo svojich dátových centrách architektúru Web-scale, ktorá je základom pre dnešné hyperkonvergentné systémy.

Spomínate veľké spoločnosti. Využijú tento systém aj menší zákazníci?

Architektúra  Web-scale bola vytvorená a je využívaná veľkými spoločnosťami. Lenovo, v spolupráci so spoločnosťou Nutanix, však prináša výborné škálovateľné riešenie, ktoré začína už od 3-4 serverov v jednom Lenovo HX klastri, a preto je vhodné aj pre malé a stredné spoločnosti. Výhod Lenovo HX riešenia je veľa – lineárne škálovanie všetkých častí systému, integrácia komponentov do jedného základného funkčného celku, proaktívny a intuitívny manažment, jednoduchá, do určitej miery autonómna správa systému a podobne. Od momentu nasadenia  zákazník minimalizuje činnosti spojené so správou, prevádzkou a údržbou systému, ktorý proaktívne informuje administrátora o požiadavkách na zvýšenie výkonu, kapacity i o prípadných poruchách. Už žiadne nárazové alebo neočakávané „hasenie“ prípadných problémov v dátovom centre, všetky potrebné činnosti (opravy, zvyšovanie kapacity alebo výkonu, rozširovanie systému, atď.) viete plánovať dopredu a na vhodný čas.

Ako sa to odrazí v nákladoch podniku?

Spoločnosť IDC spravila analýzu systému v reálnej prevádzke u konkrétneho zákazníka a výsledky prekonali očakávania. Nasadenie hyperkonvergentného riešenia prinieslo návratnosť investície na úrovni  510 % za 7 a pol mesiaca! Pre prevádzku to znamenalo zníženie neplánovaných odstávok o 98 % a samotná správa systému ušetrila administrátorom 71 % ich času. To je o 71 % viac času, ktorý môžu investovať do nových, inovatívnych projektov, čo je obrovským prínosom pre prevádzku a konkurencieschopnosť spoločnosti, ktorá tento systém nasadila. Hoci ide o výsledok analýzy konkrétneho prípadu, tie čísla sú natoľko vysoké, že aj vydelené dvomi či dokonca tromi budú stále predstavovať nezanedbateľný prínos pre zákazníkov spoločnosti Lenovo.

Prečo by si zákazník mal kúpiť hypernovergentné riešenie od Lenovo a nie od konkurencie?

Zákazníkom pred uskutočnením investície odporúčam porovnať hyperkonvergentné riešenia, nie všetky sú totiž rovnaké. Niektoré nevyužívajú overený, spoľahlivý hardvér, iné sú limitované v oblasti škálovateľnosti, výkonu, integrácie... Hodnota hyperkonvergentného riešenia Lenovo HX, výsledku spolupráce spoločností Lenovo a Nutanix, spočíva v tom, že zjednodušuje infraštruktúru a umožňuje IT sústreďovať sa na aplikácie a služby, ktoré biznis poháňajú vpred. Zákazníci sa môžu spoľahnúť na to, že vďaka  inovatívnym lídrom Lenovo a Nutanix sa ich IT infraštruktúry posunú k dátovým centrám ďalšej generácie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Máte už program pre deti na túto sobotu?

Novootvorený farmársky Trch. – Chutný trh v Slnečnice Markete bude už túto sobotu 26. mája oslavovať so všetkými deťmi.

Tlačové správy

TOP trendy 2018 v alternatívnych prístupoch ku zdraviu

Počuli ste už napríklad o digitálnej detoxikácii alebo e-Terapii? Prečítajte si o nových alternatívnych prístupoch ku zdraviu.

Tlačové správy

Biznis úver: Lepší tím, stroje, či menej stresu s faktúrami

Pozrite sa, kedy sa oplatí na rozvoj firmy využiť peniaze od banky.

Tlačové správy

Síce malí, no výnimoční regionálni dodávatelia. Poznáte ich?

Týmto menším regionálnym dodávateľom sa podarilo zaujať nielen svoje okolie, ale aj Kaufland. Určite si ich obľúbite aj vy.