INZERCIA

Darcovstvo pomáha Slovensku. Vieme ako na to.

Rozvíjajte on-line darcovstvo spolu s nami. Dve percentá z Vašej dane investujte do rozvoja platformy StartLab.sk a skvalitnenia služby DARUJME.sk.

Rozvíjajte on-line darcovstvo spolu s nami. Dve percentá z Vašej dane investujte do rozvoja platformy StartLab.sk a skvalitnenia služby DARUJME.sk. Vďaka tomu budú môcť ľudia jednoduchým a prehľadným spôsobom podporovať zmysluplné projekty, ktoré prinášajú pozitívnu zmenu na Slovensku.

chemplay - chémia hrou

Na nevyužívanom školskom dvore vznikne komunitná záhrada, v ktorej žiaci špeciálnej školy a susedia z okolia vypestujú zdravé jedlo a lepšie sa spoznajú. Zatepľovanie panelákov ohrozuje dažďovníky - pre ohrozený druh vtáctva vznikne veža s náhradnými búdkami. Kultúrne centrum v Košiciach vybavilo zrekonštruované priestory bývalej továrne kvalitnou technikou a realizuje koncerty a predstavenia pre miestnych ľudí. Do škôl sa dostane nová pomôcka na výučbu chémie, ktorú vyvinuli dvaja šikovní žiaci. Netradičná vyhliadka poskytuje turistom úkryt a výhľad na Súľovské skaly... To je len niekoľko príkladov nápadov úspešne zrealizovaných v minulom roku.

Aby sa podarili, bolo treba nielen veľa invencie a práce ich autorov, ale aj finančnéprostriedky. Pre tieto nápady sa našli, lebo svojou kreativitou a entuziazmom zaujali veľa individuálnych podporovateľov. Sú dôkazom, že nie je treba čakať iba na veľkých donorov alebo investorov, ale že aj vďaka dostatočnému počtu malých darov od bežných ľudí sa dajú robiť veľké veci. 

mobilná záhrada karpatská, vnútroblokMožností, ako darovať je dnes oveľa viac, ako v minulosti. Tradičné verejné zbierky a „kasičky“ na ulici nahrádzajú on-line dary. Vďaka platforme na podporu kreatívnych projektov StartLab.sk a darcovskej bráne DARUJME.sk, ktoré spravuje Nadácia Centra pre filantropiu, je  aj na Slovensku čoraz obľúbenejšie darovanie cez internet. „Vieme, že aj darcovstvo musí kráčať s dobou a preto pri zmene Slovenska k lepšiemu podporujeme aj on-line riešenia,“ vysvetľuje Zuzana Thullnerová, správkyňa Nadácie Centra pre filantropiu. „Vychádzame zo skúseností z projektov, na ktorých sme sa podieľali. Sú to napríklad darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, crowdfundingová kampaň Adoptuj si včelu, či tri ročníky súťaže ReŠtart Slovensko zameranej na on-line projekty, ktoré riešia off-line problémy spoločnosti.”

StartLab.sk pomáha na svet výnimočným projektom

start-lab-r444_res.jpg

Cez najúspešnejšiu slovenskú crowdfundingovú platformu StartLab.sk môže získať financie na svoj všeobecne prospešný nápad každý, kto chce zlepšiť túto krajinu.

Crowdfunding – financovanie cez príspevky individuálnych darcov, je výborná cesta, ako projekty zviditeľniť a vďaka  podporovateľom rozbehnúť. StartLab vznikol minulý rok a do dnešného dňa sprevádzal už 24 kampaní. Na realizáciu  projektov sa  podarilo získať spolu viac než 72 000 EUR. Tím Nadácie Centra pre filantropiu navyše autorom projektov poskytuje aktívnu podporu a odborné konzultácie k tvorbe a priebehu kampane.

DARUJME.sk je darcovská brána pre neziskovky

small-r983_res.jpg

Služba DARUJME.sk umožňuje mimovládnym neziskovým organizáciám získavať dary priamo na ich webových stránkach. Darca môže poslať organizácii jednorazový, alebo pravidelný finančný dar. Na zaslanie daru stačí pár klikov. Platby sa vykonávajú platobnou kartou, cez QR-kód, platobné tlačidlá bánk, alebo prevodom na účet. Neziskovky vďaka službe získajú nielen nástroj na prijímanie darov na svoju verejnoprospešnú činnosť, ale tiež elektronickú databázu podporovateľov. Môžu ich tak informovať o tom, ako boli ich dary použité, a tiež o svojich ďalších aktivitách. 

Pomôžte pomáhať

nadacia-cpf-final-r949_res.jpg

Nadácia Centra pre filantropiu pomáha na svet dobrý nápadom. Teraz potrebuje Vašu podporu. Postup ako darovať 2 % z dane a príslušné tlačivo nájdete na stránke: http://www.cpf.sk/sk/2-percenta/

Údaje o príjemcovi 2 %:

Názov: Nadácia Centra pre filantropiu

Právna forma: nadácia

IČO: 42268201

Adresa: Baštová 5, 811 03 Bratislava

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Virtuálne sídlo v Bratislave

Cenové porovnanie virtuálneho sídla a prenájmu kancelárií a analýza výhod a benefitov. Upozornenie na riziká a nevýhody.

Tlačové správy

Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA

BILLA tento rok oslavuje svoje 25-ročné pôsobenie na Slovensku, svojim zákazníkom sa rozhodla venovať ceny v hodnote 1 milión EUR.

Tlačové správy

Bardejov by mal byť konečne nezávislý

Nikdy som sa nemiešal do politiky viac, ako bolo nutné.

Tlačové správy

Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom

Luxusné európske a zaoceánske plavby sú oveľa dostupnejšie vďaka letenke v cene.