SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Grant z Nadácie Tesco je tu. Termín prihlasovania predĺžený!

Radi by ste získali grant na aktivity vašej organizácie? Využite príležitosť Nadácie Tesco a podajte si žiadosť cez elektronický formulár, ktorý bude otvorený až do 11. apríla 2016 na www.darca.sk.

Radi by ste získali grant na aktivity vašej organizácie? Využite príležitosť Nadácie Tesco a podajte si žiadosť cez elektronický formulár, ktorý bude otvorený až do 11. apríla 2016 na www.darca.sk


Jedinečná príležitosť, ako podporiť lokálne projekty, je otvorená pre široké spektrum organizácií a možnosť prihlasovať projekty a posielať žiadosti sa rozhodla Nadácia Tesco predĺžiť až do 11. apríla (vrátane), aby umožnila a dala šancu prihlásiť projekty zo všetkých regiónov Slovenska.Ste nezisková organizácia, občianske združenie, centrum voľného času, škola, materská škola, miestna samospráva či rozpočtová a príspevková organizácia? Máte zaujímavú myšlienku či aktivitu a hľadáte možnosti získať grant? Potom neváhajte a zapojte sa do programu "Vy rozhodujete, my pomáhame", v ktorom Nadácia Tesco podporí až 77 organizácií po celom Slovensku celkovou sumou 100 000 eur, t. j. každý projekt sumou rovných 1 300 eur. 

Program je zameraný na podporu lokálnych aktivít, ktoré budú prospešné pre miestne komunity na celom Slovensku. Všeobecne by mali byť projekty zamerané na obnovu a zlepšenie verejných priestranstiev, parkov, ihrísk, podporu rozvoja komunitného života, vzdelávacie aktivity, detské tábory, tvorivé dieľne, besiedky, podporu zdravého životného štýlu, sociálne slabších a znevýhodnených skupín spoluobčanov, detí alebo nezamestnaných. Vítaná je tiež participácia členov miestnych komunít, občanov alebo zamestnancov spoločnosti Tesco, ktorí môžu jednotlivé projekty odporúčať a spolupodieľať sa na ich realizácii aj ako dobrovoľníci. 

Aké konkrétne projekty majú šancu uspieť? Nadácia Tesco v minulom roku z podobného grantového programu podporila napríklad revitalizáciu detského ihriska v centre Myjavy, dopravného ihriska v Turčianskych Tepliciach, vytvorila sa oddychová zóna pre občanov Starej Turej, Spojená škola Belá vybudovala kuchynku pre žiakov, opravila sa strecha Detskej železnice v Košiciach. Podporil sa projekt zdravého spôsobu života ako alternatíva k nezdravým stravovacím návykom a pasivite v nízkoprahovom centre v bratislavskej Vrakuni, v materskej škole v Nitre sa uskutočnil veľký deň športu a zdravia, ktorý bol pre deti výnimočný nielen v tom, že bol plný zaujímavých športových aktivít a súťažných stanovíšť, ale hlavne dňom nadviazania nových kamarátstiev s deťmi so sluchovým postihnutím a desiatky ďalších aktivít neziskových organizácii.

Ak viete o nejakom zaujímavom projekte, ktorý by si zaslúžil podporu vo forme grantu, máte stále čas osloviť konkrétnu organizáciu. Všetky podrobné informácie o programe "Vy rozhodujete, my pomáhame" sú dostupné v grantovej výzve na webstránke www.tesco.sk/pomahame.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line