INZERCIA

Stavbári na Chopku

Koncom skúškového obdobia zimného semestra zorganizovala Katedra telesnej výchovy SvF STU v Bratislave lyžiarsky kurz.

Koncom skúškového obdobia zimného semestra 2016/2017 zorganizovala Katedra telesnej výchovy a športu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave lyžiarsky kurz na Chopku. Určený bol predovšetkým pre poslucháčov Stavebnej fakulty STU, no lákavej lyžovačke v Nízkych Tatrách neodolali ani študenti iných fakúlt STU.

ch1-r126_res.jpg

Ubytovanie a stravovanie bolo zabezpečené v horskej chate Kosodrevina priamo na zjazdovke. Odtiaľ bolo možné rovno zapnúť lyže a spustiť sa po južnej strane svahu alebo sa vyviesť kabínkou až hore na Chopok. Z vrcholu druhej najvyššej hory Nízkych Tatier sa pri slnečnom počasí ponúkal nádherný výhľad na hrebeň Nízkych a Vysokých Tatier, či do dolín na severnej i južnej strane svahu.

ch2-r680_res.jpg

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka množstvo zjazdoviek od tých najplytších modrých cez náročnejšie červené a čierne, až po freerideové zóny na juhu i severe Chopku. Rovnako aj miesta pre oddych a občerstvenie sa dajú nájsť hádam pri každom nástupe na lanovku. Pre študentov, ktorí mali záujem zdokonaliť svoje zručnosti, boli k dispozícii inštruktori lyžovania a snowboardingu. Využili ich najmä technicky menej zdatní lyžiari, z ktorých sa koncom týždňa, po usilovnom absolvovaní výučby, razom stali pokročilí. Na svoje si teda prišiel naozaj každý.

ch3-r913_res.jpg

Na Chopku sme strávili úžasný týždeň plný športu, zábavy a oddychu, ktorý nás obohatil o množstvo zážitkov, skúseností a nových kamarátstiev. Zájazd sme zvládli bez komplikácií a hlavne bez zranení. Všetkým účastníkom patrí poďakovanie za vzorné správanie sa na chate, ale aj na kopci a za nezištnú pomoc pri organizácii.

ch4-r272_res.jpg

Katedra telesnej výchovy a športu Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave pozýva nadšencov kolektívnych a individuálnych športov na ďalšie podujatia usporiadané v priebehu semestra, hlavne však na ďalší ročník lyžiarskeho zájazdu, lebo lyžovanie je rekreačným športom pre všetkých...už teraz sa tešíme na stretnutie s vami!

Mgr. Lucia Kvetáková, PhD., Katedra telesnej výchovy Stavebná fakulta STU v Bratislave 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zóna Nové Nivy splnila kvalifikačné podmienky pre registráciu

HB Reavis opäť preukázal svoje odhodlanie prispievať k zlepšovaniu kvality života.

Tlačové správy

Dekan ocenil študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa stretlo vedenie SvF STU v Bratislave s najlepšími študentmi.

Tlačové správy

Application of GDPR with respect to the size of the enterprise

The right form of personal data protection is to be drawn primarily from the point of view of the data subject.

Tlačové správy

Modern luxury next to the Blue Church

Although modern in architecture, Bezručova Residence preserves Bratislava´s rich history through luxurious and innovative living.