SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Registrácia partnerov verejného sektora v praxi

Advokátska kancelária JUDr. Róbert Hronček, s.r.o. má na svojom konte najviac úspešných registrácií partnerov verejného sektora.

Advokátska kancelária JUDr. Róbert Hronček, s.r.o. so sídlom v Žiline Vám ponúka kompletný servis pri registrácii partnerov verejného sektora do registra partnerov verejného sektora. Na svojom konte máme ku dnešnému dňu už 34 úspešných zápisov.

1. februára 2017 nadobudol účinnosť zákon č. 315/2016 Z.z. o registri partnerov verejného sektora a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý zaviedol povinnosť registrácie pre subjekty, ktoré prijímajú finančné prostriedky alebo majetok z verejných zdrojov nad zákonom stanovený limit, ako aj ďalšie zákonom určené osoby, do registra partnerov verejného sektora. Zápis do registra je tak nutnosťou pre každý subjekt, ktorý má prístup k verejným zdrojom, prípadne ktorý sa chce úspešne uchádzať o ich získanie vo verejnom obstarávaní.

Advokátska kancelária JUDr. Róbert Hronček, s.r.o.  zapisuje partnerov verejného sektora do registra od prvého dňa vzniku registra. Spočiatku sme pri našej práci narážali na množstvo komplikácií prevažne technického charakteru: od nefunkčnosti webovej stránky, cez problémy s prihlasovaním do systému až po duplicitné odosielanie formulárov. Napriek týmto ťažkostiam sme boli od začiatku schopní zabezpečiť úspešne registrovanie našich klientov. Technické problémy sú postupne odstraňované, a naša kancelária má k dnešnému dňu na svojom konte jeden z najvyšších počtov úspešne zapísaných subjektov spomedzi všetkých oprávnených osôb.

Ste partnerom verejného sektora?

Odpoveď je áno, pokiaľ ste fyzická alebo právnická osoba, ktorá:

a/ prijíma finančné prostriedky alebo plnenie, ktorého predmetom je majetok, práva k majetku alebo iné majetkové práva od subjektu verejného sektora (napr. štátu, obce, z európskych fondov, zdravotnej poisťovne a ďalších),

b/ je žiadateľom príspevku poskytovanému z európskych štrukturálnych a investičných fondov,

c/ uzatvára akúkoľvek zmluvu, rámcovú dohodu alebo koncesnú zmluvu ako výsledok verejného obstarávania,

d/ je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a má so zdravotnou poisťovňou uzatvorenú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti,

e/ má povinnosť zápisu v registri partnerov verejného sektora v zmysle osobitného právneho predpisu (napr. osoba, ktorá je držiteľom banského alebo geologického oprávnenia, je správcom výberu mýta a úhrady diaľničnej známky, je oprávnená podnikať v energetike, je zdravotnou poisťovňou atď.)

f/ nadobúda pohľadávku štátu, štátnemu fondu, verejnoprávnej inštitúcii, obci, vyššiemu územnému celku alebo právnickej osobe zriadenej zákonom,

g/ prijímateľom prostriedkov zo zdravotnej poisťovne,

h/ je subdodávateľom partnera verejného sektora.

Finančný limit, ktorý zákon pre registráciu partnera verejného sektora stanovuje ako podmienku, je nasledovný:

a/      limit nad 100.000,- EUR, ak ide o jednorazové plnenie, alebo 250.000,- EUR v jednom kalendárnom roku, ak sa jedná o opakované plnenie z verejných zdrojov,

b/     limit nad 100.000,- EUR, ak ide o majetok.

Napriek technickým problémom, ktoré sa v praxi pri registrácii neraz vyskytujú, je naša kancelária lídrom na trhu v poskytovaní vysoko kvalitných, odborných a profesionálnych služieb a poradenstva pri registrácii partnerov verejného sektora. Okrem teoretických vedomostí máme aj praktické skúsenosti, ktoré radi využijeme vo Váš prospech. Pri našej práci kladieme veľký dôraz na individuálny prístup ku každému klientovi a sme pripravení reagovať na všetky Vaše otázky a požiadavky. Naše služby poskytujeme v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať!

Autor: Advokátska kancelária JUDr. Róbert Hronček, s.r.o. (www.partnerverejnehosektora.sk)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 1 h
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 13 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu