SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Vizážistka: Dnes sa kladie veľký dôraz na vzhľad

Spoznať tajomstvo atraktívneho a sexy vzhľadu zahŕňa dávku kreativity a najmä schopnosti uchmatnúť si čas pre seba.

Spoznať tajomstvo atraktívneho a sexy vzhľadu zahŕňa dávku kreativity a najmä schopnosti uchmatnúť si čas pre seba. „Nebuďte zbytočne skromné,“ aj to radí ambasádorka Školy sebalíčenia Lucia Šenková, ktorá so spoločnosťou Oriflame vyrazila na celoslovenskú Beauty Tour, aby ženám ukázala ako byť príťažlivé, sebavedomé a krásne

 0v7a0005print-r833_res.jpg

Prečo cestujete s Oriflame po Slovensku a učíte ženy ako sa líčiť?

 

-  Oriflame organizuje Beauty Tour v ôsmich krajských mestách pre výherkyne facebookovej súťaže. Cieľom Beauty Tour je ukázať ženám, že v živote je dôležité nájsť si čas aj sama pre seba a byť sama sebou. Dievčatá sa naučia najnovšie trendy v líčení, výstavbu make-upu a to, aby si vedeli spraviť make-up, ktorý vydrží. Ďalej ako tvár presvetliť tak, aby si viac pomohli ako ublížili, pretože veľa žien si povie, že je škaredšia nalíčená ako nenalíčená. Získajú základy typológie tvárí, farieb, aby si osvojili správnu techniku líčenia.

0v7a0151print-r591_res.jpg 

Ako hodnotíte úroveň znalostí žien v líčení?

 

Čo si všímam v každom jednom meste je, že každý chce make-upu venovať čo najmenej času, a to je chyba. Viem, že ženy vedú domácnosť, starajú sa o deti a chcú čo najviac času ušetriť, ale niekedy aj 5 minút pomôže. Ako som povedala, je dôležité nájsť si chvíľu sama pre seba a venovať čas aj svojej vizáži. Časom sa dostaví zručnosť a make-up vám nezaberie tak veľa času. Ak chce žena vyzerať upravene, musí si venovať trochu času. Vždy sa na kurze nájde jedna alebo dve ženy, ktoré líčenie naozaj baví, venujú sa mu a sledujú trendy. Potom sú typy žien, ktoré sa líčia dlhodobo rovnako a nechcú nič meniť a pritom stačí tak málo a výsledok môže byť oveľa sviežejší a trendovejší.

0v7a0175print-r968_res.jpg 

Aké sú súčasné trendy v líčení?

 

- Pekne presvetlená a akoby šťavnatá pokožka. Teda používajú sa hlavne lesklé prípravky. Trendy sa menia podľa ročného obdobia, teraz letia farebné linky na oči. V kurze sú tyrkysové odtiene farieb, návrat tiež hlási farebná maskara, ale nie vo výraznej podobe, len ako farebné zvýraznenie. Ak má napríklad niekto zelené oči, tak si k svojej riasenke dá trochu fialovej. Doteraz bol trend matných rúžov, no opäť sa vracajú lesklé pery alebo aspoň lesklé detaily na perách. Trendom sú aj lesklé viečka a lesky na oči. Posledný rok či dva sa kladie veľký dôraz na to, aby pokožka pôsobila bezchybne a tiež na starostlivosť o pleť, aby vyzerala zdravo a čo najprirodzenejšie. Dôležité je dodržiavať 4 kroky ku krásnej pleti – čistenie, starostlivosť o pokožku okolo očí, posilnenie pomocou séra a hydratáciu.

0v7a9645print-r566_res.jpg  

Po internete v súčasnosti koluje množstvo videí, ktoré radia ako sa správne nalíčiť. Nerobia sa chyby, ak sa niekto učí len na základe videí?

 

- Youtubové tutoriály zvyčajne nie sú návodom na klasické denné líčenie, pretože blogerky využívajú výraznú techniku tieňovania. Preto je dôležité, aby ženy absolvovali takýto kurz sebalíčenia a naučili sa, ako sa správne nalíčiť na bežný deň.

0v7a9879print-r979_res.jpg 

V posledných rokov sa kladie výrazný dôraz na vzhľad...

 

- Nebolo to vždy tak, ale v posledných rokoch sa verejnosť veľmi sústredí na to, ako kto vyzerá a bohužiaľ ľudia sa hodnotia viac podľa vzhľadu ako podľa schopností. Aby sa nám v tejto „džungli“ podarilo prežiť, musíme sa o seba starať. Líčenie je istým spôsobom „veda“, pretože žena musí vedieť čo s čím kombinovať, aby to spolu ladilo a vydržalo. Čím ma žena viac znalostí o dekoratívnej kozmetike a technike líčenia, tým menej času strávi pri rannom rituáli v kúpeľni.

 

Čo by ste odkázali dievčatám a ženám na záver?

 

Asi len to, aby sa nebáli zmeny, pretože “Zmena je život“!

 

 

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu