INZERCIA

JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!

Lagin a spol. dokonale pozná trh s nehnutelnosťami.

Realitná kancelária LAGIN a spol. si za 16 rokov vybudovala v Košiciach renomé serióznosti a dôvery. Okrem ponuky bytov, domov a pozemkov v metropole východu majú najširšiu ponuku nehnuteľností v Maďarsku. Podľa JUDr. Barbory Sabó si už ľudia uvedomujú, že predaj alebo kúpa nehnuteľností je taká dôležitá a závažná vec, že je potrebné, aby ju od a po zet zrealizovali odborníci, ktorí trh dokonale poznajú a ušetria tak klientovi nielen čas, nervy, ale aj peniaze.

Kvalitný maklér musí byť nielen právne podkutý, ale tak trochu aj psychológ a mať informácie nielen z realitného trhu, v ktorom sa pohybuje, ale aj informácie o územnom pláne, aby vedel klientovi poradiť pri výbere tak, aby v budúcnosti nemusel riešiť problémy.

Nielen dobrý výber, ale aj výhodná hypotéka

„Maklér vie o klientovi všetko, o potrebách jeho rodiny, o finančných možnostiach, potrebe úveru, takže dokáže pripraviť ponuku na mieru, aby klient napríklad predal byt a kúpil dom, o akom sníva. Dom, ktorý vychádza z potrieb celej rodiny. Je to výhodné pre klienta, maklér mu šetrí čas, vie mu vybaviť hypotéku, obhliadne nehnuteľnosti a vyberie na obhliadky už len tie, o ktoré by mohol mať záujem, lebo spĺňajú požiadavky. Odbremení ho od iks úkonov, na ktoré by prišiel až v priebehu celého konania a chodil by po úradoch hore-dole. Nemusí už strácať čas v množstve bytov, množstve produktov hypoték, v množstve ponúk, vieme mu dobre poradiť, presne nasmerovať," hovorí JUDr. Barbora Sabó.

V realitnej kancelárii majú aj databázu klientov, ktorí nepotrebujú úplne akútne kúpiť byt alebo dom, iba ak sa niečo zaujímavé vyskytne. Takže vedia okamžite ponúknuť novú nehnuteľnosť na predaj aj bez toho, aby inzerovali na webe či v novinách.

Súkromný predaj má veľa úskalí

„Prvotná chyba, ktorú robia klienti bežne, je, že zverejnia svoju nehnuteľnosť ako súkromné osoby a prezentácia je hrozná. Nekvalitné fotky, nedostatočné informácie. Potom volajú rôzne realitky a sťahujú fotky predávanej nehnuteľnosti, ktoré umiestňujú už so svojou províziou na svojich stránkach. Majiteľ napokon zistí, že to nevie predať, príde nešťastný, lebo nechápe a my mu ukážeme, že jeho nehnuteľnosť je u ôsmich realitiek na predaj s rôznymi cenami, lebo si každý nahodí bez dohody províziu. Hovoríme tomu, že je to tzv. prevarená nehnuteľnosť, lebo ľudia reagujú psychologicky spôsobom, že keď je tam tak dlho, tak ani ja to nechcem..."

JUDr. Barbora Sabó upozorňuje, že už je prijatá právna úprava, ktorá sa týka práve „kradnutia fotiek nehnuteľností" a chráni majiteľa ako spotrebiteľa.

„Realitná kancelária na to, aby mohla ponúkať nehnuteľnosť, musí mať uzavretú zmluvu s klientom. Máte preto právo osloviť Štátnu obchodnú inšpekciu a tá príde na kontrolu a môže ich sankcionovať. Seriózna realitná kancelária takýto spôsob práce nemá."

Predaj nehnuteľnosti je určitá životná udalosť, každý sa s tým počas svojho života stretne. V Lagin a spol. si cenia klientov návratových - to znamená, že boli tak spokojní s ich službami a servisom, že sa k nim po piatich, desiatich rokoch opäť vrátia, keď znovu riešia nejaký predaj, resp. kúpu.

„Môj šéf Pavol Lagin pracuje v realitách 16 rokov, jeho meno je zárukou kvalitného a odborného servisu, serióznosti a dôvery."

Realitný trh sa z krízy spamätal

Realitný trh sa po kríze spamätal, najväčší záujem v Košiciach je o kúpu bytov na sídliskách, ale i v novostavbách.

„Záujem je taký obrovský, že novostavby sú rozpredané, hoci ešte nestoja. Napríklad Zelená stráň v Košickej Novej Vsi, ktorej predaj realizujeme a kde sa stavia 2. etapa - tri bytové domy, je už z 50 percent vypredaná, hoci stojí tretie poschodie. Lokalita, výhľady a kvalita stavby robí svoje."

A ktorú časť Košíc by si ako expertka, ktorá videla tisíce bytov, vybrala, keby jej sen splnila zlatá rybka? „Nuž, zrejme byt v Zelenej stráni s jacuzzi na veľkej terase a prekrásnymi výhľadmi alebo tehlový byt v niektorej z uličiek v Starom Meste, kde som vyrastala a vždy bude mať pre mňa nezabudnuteľnú atmosféru."

https://www.laginreality.sk/

JUDr. Barbora SABÓ - majiteľ, konateľ, manažér, maklér, právnik, finančný poradca a Pavol LAGIN - majiteľ, konateľ, manažér, maklér

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.

Tlačové správy

Vydanie denníka SME spolu s knihou Po stopách dávnej Bratislavy

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie SME s knihou len za 4,99 €.

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi