INZERCIA

Exkurzia odborárov a absolventov SvF STU v Bratislave 2017

Nezávislá odborová organizácia pri SvF STU organizuje exkurzie dlhodobo v spolu s Združením absolventov a priateľov SvF.

Keď sa blíži začiatok školského roka, prichádza čas, kedy sa pomaly chystáme na našu exkurziu. Tú tohtoročnú sme si naplánovali už v apríli. Tak ako vždy, snažíme sa, aby jej program bol zaujímavý pre všetkých účastníkov, aby sme mali na čo doma spomínať. Nezávislá odborová organizácia (NOO) pri Stavebnej fakulte STU organizuje túto exkurziu už dlhodobo v spolupráci so Združením absolventov a priateľov Stavebnej fakulty (ZA SvF STU).

Prvou zastávkou našej exkurznej výpravy bola návšteva zámku Budatín, ktorý vznikol v 13. storočí ako kamenný hrad, chrániaci obchodnú cestu do Sliezska. Unikátna expozícia drotárskeho umenia v areáli hradu dokazovala umeleckú zručnosť vtedajšieho obyvateľstva tohto kraja.

Ďalšou našou zastávkou bola prehliadka mesta Poprad a návšteva Kostola sv. Egídia, stojaceho uprostred priestranstva so šošovkovitým pôdorysom. Vnútro kostola je obdivuhodnou galériou stredovekých malieb 15. storočia.

Na južnom okraji hornoliptovskej obce Važec sa nachádza vchod do Važeckej jaskyne. Jaskyňa od roku 1928 bola sprístupnená verejnosti. Vyniká bohatou kvapľovou výzdobou.

Časť účastníkov sa oddelila a v Tatrách si urobila individuálny turistický program. Niektorí využili krásne počasie a dali sa vyviezť lanovkou na Skalnaté Pleso.

Na záver nášho putovania po krásach Slovenska sme sa zastavili v Tvrdošíne, kde sme si pozreli drevený gotický kostol Všetkých svätých z polovice 15.storočia. Tvrdošín je najstaršie mesto na Orave a jedno z dvadsiatich najstarších miest na Slovensku.

Týmto sa skončilo naše putovanie cez Liptov do Vysokých Tatier a cez Oravu do Bratislavy. I keď tieto exkurzie robíme už pomerne dlho, nikdy by som nepredpokladala, že záujem o exkurziu bude až taký veľký, že v priebehu dvoch týždňov budú všetky miesta obsadené.

Text a foto: Jana Talostanová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson

Millennials are the largest pool of potential employees, and the most attractive because of their high education level.

Tlačové správy

Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?

Známy šéfkuchár Vojto Artz prezradil, čo bude hýbať svetom gastronómie v roku 2018.

Tlačové správy

Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!

Nový projekt na Furči nerobí kompromisy medzi dostupnosťou a pokojným bývaním.

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.