SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

5 a jedna chyba, ktorou nevedomky podporujete starnutie pokožky

Koža je najväčším orgánom ľudského tela. Chráni pred vonkajším prostredím a ukazuje, v akej zdravotnej kondícií je naše telo.

(Zdroj: Fenistil/Shutterstock)

Krásna a mladistvá koža môže byť len tá, ktorá je zdravá a pestovaná.
Prečítajte si, či ju nevedomky neničíte.

1. Kvalitnou starostlivosťou a odličovaním stavíte na istotu
K starostlivosti o pokožku (a mnohých ďalších vecí) pristupujte so zdravým rozumom. Stavte na vodu, mydlo a kvalitnú kozmetiku. Obráťte krémy a pozrite sa na ich zloženie, tie najlacnejšie pravdepodobne nebudú tie najlepšie. Rozhodne nepodceňujte odličovanie. Mnoho žien robí chybu aj pri ňom tým, že makeup z citlivého očného okolia odstraňuje priveľmi intenzívne. Odličujte jemne a smerom dolu, či do stredu oka.

2. Priveľa kozmetiky škodí
Netvrdíme, že by sme nemali používať krémy a makeup a že by sme mali chodiť nenalíčené. Veľa profesií vyžaduje byť vždy krásna. Avšak každodenné používanie líčidiel môže upchať mazové a potné žľazy. Séra, solárium alebo peelingy plnia svoj účel, ale len keď sa používajú z času načas. Doprajte pokožke aspoň deň v týždni odpočinok a nechajte ju dýchať. Dnes je in prirodzený look. Vyvarujte sa vizáže zmaľovanej paničky bez vkusu.

3. Na pokožku sa podpíše teplo a chlad
To, že si máme umývať ruky a dodržiavať intímnu hygienu, vie aj malé dieťa. Pokožka bude krásne sviežo voňať – to je ten najlepší parfém hlavne pre mužov. Pri sprchovaní sa vyvarujte príliš horúcej vode so silným prúdom. Vlasy a pokožka budú šupinaté, mastné a bez lesku. Rovnako dáva pokožke zabrať aj extrémne horúce a studené počasie. Pri začervenaní vyvolanom alergiou alebo dňom stráveným na slnku aplikujte Fenistil gél obsahujúci antihistaminikum. Pokožka sa upokojí a nebude viac podráždená.

4. Namáhaná pokožka starne rýchlejšie!
Pichľavý sveter alebo nepríjemná ceduľka na novom tričku je jednou z najčastejších príčin podráždenia pokožky. Svrbenie núti ku škriabaniu sa. Cez rozškriabanú pokožku môžu do tela prenikať škodliviny. Ochranná bariéra je oslabovaná a nevyzerá dobre. Vďaka Fenistilgélu s chladivým účinkom sa podráždená pokožka rýchlo upokojí, začervenanie ustúpi a nehrozí Vám dlhé hojenie či dokonca jazvy po škrabancoch.

5. Ideálna liečba rieši príčinu i príznaky
Prostredníctvom pokožky môže telo varovať, že niečo vo vnútri nie je v poriadku. Často za svrbenímje neznášanlivosť niektorých potravín. Prípadne sa zamyslite, či nemáte alergie na peľ alebo zvieratá...Svrbenie zvyčajne zmizne po tom, ako na niekoľko hodín alebo dní , prestanete byť v kontakte s alergénom. Na tele sa však môžu objaviť pupienky, žihľavka, začervenanie, farebné mapy. Od svrbenia kože spôsobeného alergénmi môžete uľaviť opäť pomocou Fenistil gélu. Ak nie ste si istá príčinou, navštívte dermatológa.

(zdroj: Fenistil/Shutterstock)

Bonus: oblúkom sa vyhnite fastfoodu a alkoholu.
Kvalitu pokožky môžete čiastočne ovplyvniť aj zmenou jedálnička. Okrem bezchybnej pokožky môžete vynechaním cukru, lepku a mastných jedál, získať aj menšiu konfekčnú veľkosť .Marhule, paprika, mrkva, či špenát sú zdrojom nielen vitamínov, ale aj bioaktívnych látok (najznámejší je karotén), ktoré prirodzene pomáhajú farbiť pokožku do tmavšieho odtieňa. Tak môže predĺžiť kvalitu Vášho opálenia.

Viacinformácií na: www.fenistil.sk

Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu . O správnom použití sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom.Fenistil 1 mg / g gél je liek s použitím na pokožku. Obsahuje dimetindenimaleas.

V prípade otázok kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline ConsumerHealthcare Czech Republic s.r.o, Hvězdova 1734 / 2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Prípadné nežiaduce účinky prosím hláste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované skupinou spoločností GSK .©2017 skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie. Dátum prípravy materiálu: 9/2017,ZINC: CHCSK/CHFENI/0013/17b

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.