INZERCIA

Štýlové osvetlenie do obývačky: Rozhoduje i to, ako žijete

Do veľkého priestoru patria veľké lampy, aby obohatili interiér a nestratili sa v ňom.

foto : favi.sk

Bratislava, 20.10.2017 - Ste televízny divák, obľúbený hostiteľ alebo neustále dávate do poriadku rodinný chaos? Závesné svietidlá a stojacie lampy vyberte tak, aby boli v súlade s vašim životom. Ako vybrať osvetlenie do obývacej izby?

1) Veľkosť miestnosti

Do veľkého priestoru patria veľké lampy, aby obohatili interiér a nestratili sa v ňom. Najmä vysokým stropom svedčia výrazné závesné svietidlá.

„Veľmi moderné sú oblúkové lampy. Stojacie osvetlenie zaplní priestor a stane sa zaujímavým prvkom v miestnosti,“ odporúča Ján Zajac z vyhľadávača nábytku a dekorácií Favi.sk.

TIP: Klasické byty a malé izby zariaďte krátkymi lustrami. Ideálne je, ak tienidlo drží čo najvyššie pri strope. Opticky ho nezníži a izba vďaka tomu zostane vzdušná.

2) Štýl obývacej izby

K vidieckemu alebo rustikálnemu štýlu pridajte lampy z prírodných materiálov. Tienidlá z halúzok, papiera alebo textílií zapadnú do obývačky omnoho lepšie než kov alebo sklo.

Páčia sa vám kovové LED stojacie lampy? Tie sa hodia do industriálnych a minimalistických interiérov.

K štýlu izby by malo pasovať všetko osvetlenie – dizajnové žiarovky alebo aj menšie dekoratívne osvetlenie. „Pokiaľ máte radi škandinávsky štýl, budú sa vám páčiť drevené stojacie lampy na troch nohách,“ prezrádza Ján z Favi.sk.

TIP: Pozrite si ponuku viacerých obchodov, môžete natrafiť na vašu vysnenú lampu v zľave.

3) Zariadenie interiéru

V obývačke stojí výrazné kreslo – ušiak alebo komoda ako solitér? Doplňte ich minimalistickým svetlom, ktoré osvieti najdôležitejšiu súčasť obývačky. Naopak, jednoduchému kreslu svedčí výrazná stojacia lampa.

Luster a stojacia lampa v jednotnom dizajne zladia celú miestnosť. Na krásne lampy, najmä ak ich chcete vo viacerých kusoch, sa vyplatí číhať v zľavách. „Nábytkové vyhľadávače sledujú za vás, kde práve majú zľavy na osvetlenie. Tiež vám môžu posielať upozornenia, až sa objavia vaše vysnívané lampy v akcii,“ radí Ján z Favi.sk

TIP: Stojaciu lampu budete zapínať len vtedy, ak budete priamo pri nej. V osamotenom rohu, ďaleko od diania, vám príliš neposlúži.

4) Spôsob vášho života

Zamerajte sa tiež na to ako je vaša obývačka rozčlenená. Na čo si potrebujete posvietiť? Kedy potrebujete ostré a kedy tlmené svetlo? Luster ožiari celú miestnosť, LED stojacia lampa vytvorí teplú atmosféru. Vlastný zdroj svetla ale potrebuje i pracovňa, kútik na čítanie alebo jedálenský stôl.

Zamyslite sa tiež nad tým, ako presne používate obývačku. A zariaďte ju presne podľa toho. Vy možno túžite po pokojných chvíľkach v kresle, ale vaša obývačka teraz momentálne slúži ako detské ihrisko. Potom potrebujete skôr závesné svietidlá so silnými žiarovkami. Dieťa nemá prístup k zásuvkám a vy nájdete všetky súčiastky z lega. Intímnu LED lampu na čítanie lepšie využijete v spálni, až malý neposedník zaspí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prijatie delegácie z Kyjevskej národnej ekonomickej univerzity

Prijatie delegácie z Kyjevskej národnej ekonomickej univerzity Vadyma Hetmana

Tlačové správy

Nevymením peniaze Humenčanov za hodnotenie jednej mimovládky

Problém mám iba s tendenčnosťou týchto hodnotení.

Tlačové správy

Ako zabrániť povodniam, či suchu? Riešenie nájde Climathon

Zvyšovanie teploty, prívalové dažde, či nedostatok vody sú dôsledky klimatických zmien, ktoré sa už dnes prejavujú aj na Slovensku

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.