SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Štýlové osvetlenie do obývačky: Rozhoduje i to, ako žijete

Do veľkého priestoru patria veľké lampy, aby obohatili interiér a nestratili sa v ňom.

foto : favi.skfoto : favi.sk

Bratislava, 20.10.2017 - Ste televízny divák, obľúbený hostiteľ alebo neustále dávate do poriadku rodinný chaos? Závesné svietidlá a stojacie lampy vyberte tak, aby boli v súlade s vašim životom. Ako vybrať osvetlenie do obývacej izby?

1) Veľkosť miestnosti

Do veľkého priestoru patria veľké lampy, aby obohatili interiér a nestratili sa v ňom. Najmä vysokým stropom svedčia výrazné závesné svietidlá.

„Veľmi moderné sú oblúkové lampy. Stojacie osvetlenie zaplní priestor a stane sa zaujímavým prvkom v miestnosti,“ odporúča Ján Zajac z vyhľadávača nábytku a dekorácií Favi.sk.

TIP: Klasické byty a malé izby zariaďte krátkymi lustrami. Ideálne je, ak tienidlo drží čo najvyššie pri strope. Opticky ho nezníži a izba vďaka tomu zostane vzdušná.

2) Štýl obývacej izby

K vidieckemu alebo rustikálnemu štýlu pridajte lampy z prírodných materiálov. Tienidlá z halúzok, papiera alebo textílií zapadnú do obývačky omnoho lepšie než kov alebo sklo.

Páčia sa vám kovové LED stojacie lampy? Tie sa hodia do industriálnych a minimalistických interiérov.

K štýlu izby by malo pasovať všetko osvetlenie – dizajnové žiarovky alebo aj menšie dekoratívne osvetlenie. „Pokiaľ máte radi škandinávsky štýl, budú sa vám páčiť drevené stojacie lampy na troch nohách,“ prezrádza Ján z Favi.sk.

TIP: Pozrite si ponuku viacerých obchodov, môžete natrafiť na vašu vysnenú lampu v zľave.

3) Zariadenie interiéru

V obývačke stojí výrazné kreslo – ušiak alebo komoda ako solitér? Doplňte ich minimalistickým svetlom, ktoré osvieti najdôležitejšiu súčasť obývačky. Naopak, jednoduchému kreslu svedčí výrazná stojacia lampa.

Luster a stojacia lampa v jednotnom dizajne zladia celú miestnosť. Na krásne lampy, najmä ak ich chcete vo viacerých kusoch, sa vyplatí číhať v zľavách. „Nábytkové vyhľadávače sledujú za vás, kde práve majú zľavy na osvetlenie. Tiež vám môžu posielať upozornenia, až sa objavia vaše vysnívané lampy v akcii,“ radí Ján z Favi.sk

TIP: Stojaciu lampu budete zapínať len vtedy, ak budete priamo pri nej. V osamotenom rohu, ďaleko od diania, vám príliš neposlúži.

4) Spôsob vášho života

Zamerajte sa tiež na to ako je vaša obývačka rozčlenená. Na čo si potrebujete posvietiť? Kedy potrebujete ostré a kedy tlmené svetlo? Luster ožiari celú miestnosť, LED stojacia lampa vytvorí teplú atmosféru. Vlastný zdroj svetla ale potrebuje i pracovňa, kútik na čítanie alebo jedálenský stôl.

Zamyslite sa tiež nad tým, ako presne používate obývačku. A zariaďte ju presne podľa toho. Vy možno túžite po pokojných chvíľkach v kresle, ale vaša obývačka teraz momentálne slúži ako detské ihrisko. Potom potrebujete skôr závesné svietidlá so silnými žiarovkami. Dieťa nemá prístup k zásuvkám a vy nájdete všetky súčiastky z lega. Intímnu LED lampu na čítanie lepšie využijete v spálni, až malý neposedník zaspí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu