SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nová michalovská nemocnica otvorí brány: toto musíte vidieť!

Nová nemocnica je na svete a len dni ostávajú do jej otvorenia.

Už v sobotu 25. novembra si budú môcť Michalovčania a všetci z okolia prísť pozrieť nemocnicu novej generácie na vlastné oči!

Osem moderných operačných sál, vyše tri stovky lôžok, pôrodné izby, komplexná rádiodiagnostika či moderná architektúra. Aj taká je nemocnica novej generácie v Michalovciach, do ktorej sa už v decembri začnú sťahovať pacienti.

„Pôjde o prvú nemocnicu na Slovensku, ktorá bude fungovať podľa moderných princípov uplatňovaných vo vyspelých krajinách. Všetci sme hrdí na to, že sme súčasťou tohto projektu. A tesne predtým, než do nemocnice presťahujeme prvých pacientov, chceme verejnosti ponúknuť jedinečnú príležitosť si priestory nemocnice pozrieť," hovorí Vladimír Dvorový, riaditeľ michalovskej nemocnice, už čoskoro vlajkovej nemocnice zo siete Svet zdravia.

Deň otvorených dverí bude v nemocnici prebiehať od 10:00 do 18:00 h. Verejnosť si bude môcť pozrieť, ako vyzerajú moderné operačné sály, chirurgické a internistické oddelenia, pôrodné izby i izby pre detských pacientov, lôžkové oddelenia či urgentný príjem. Aj ten sa bude riadiť modernými princípmi. Práve pre svoje medicínske a ošetrovateľské procesy sa nemocnica v Michalovciach bude nazývať nemocnicou novej generácie.

Počas celého dňa otvorených dverí na návštevníkov nemocnice čaká bohatý sprievodný program. V budove budú prebiehať napríklad besedy s lekármi na rôzne témy a každý tak bude mať príležitosť vybrať si svoj smer záujmu. Návštevníci si tiež môžu nechať zmerať hodnotu cukru v tele, zistiť svoju krvnú skupinu a pripravení budú i maséri, ktorí záujemcom urobia masáž horných končatín a dlaní.

Šikovní zakladatelia start-up Virtual Medicine, ktorí boli ešte donedávna študentmi, návštevníkom ukážu, ako sa žiaci môžu učiť anatómiu v 3D. Pomocou virtuálnej reality ju takto pochopia oveľa lepšie a rýchlejšie. V novembri sa vďaka sieti nemocníc Svet zdravia a Samsung Electronics otvorili prvé dve stredoškolské virtuálnej anatomické učebne na Slovensku. Aké svaly má človek v tele a kadiaľ prechádza aká cieva si bude môcť v 3D v sobotu pozrieť aj verejnosť.

Na deti v Michalovciach zas čakajú tvorivé dielne a kúzelník Gabi. Vrcholom detského programu bude vyhlásenie výsledkov výtvarnej súťaže michalovských školákov, ktorí kreslili, ako má podľa nich vyzerať nová nemocnica.

O 14:00 a 17:00 h zavíta do nemocnice dokonca aj hudobný hosť. Návštevníkom zahrá a zaspieva speváčka Katka Knechtová. Celý deň otvorených dverí bude moderovať Michalovčan Milan „Junior" Zimnýkoval.

Počas dňa bude v priestoroch umiestnená i obrovská maketa hrubého čreva, ktorou budú môcť ľudia prejsť ako tunelom. Uvidia, ako vlastne vyzerá hrubé črevo vo vnútri a dozvedia sa, ako sa oň správne starať. Návštevníci si okrem prehliadky priestorov môžu nechať urobiť preventívne testy, ktoré dokážu odhaliť skrytý vývoj kolorektálneho karcinómu. Črevo do nemocnice prinesú Patrik Herman a Jana Pifflová Španková, zakladatelia občianskeho združenia Nie rakovine a Europacolon Slovensko, ktorí sa osvetou snažia bojovať proti rakovine hrubého čreva.

Do nemocnice v Michalovciach by sa prví pacienti mali začať sťahovať 5. decembra. S novým prostredím a spôsobom práce sa zamestnanci oboznamujú už od začiatku októbra.

Kompletný program dňa otvorených dverí nemocnice novej generácie v Michalovciach:

10:00 – SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE NEMOCNICE

10:00 – 18:00 VIRTUÁLNA MEDICÍNA

10:00 – 18:00 MERANIA ZÁKLADNÝCH TELESNÝCH HODNÔT

10:00 – 18:00 TVORIVÉ DIELNE PRE DETI A KÚZELNÍK GABI

10:00 – 18:00 Programové aktivity DOD

10:00 – 18:00 Besedy s lekármi

10:30 – 16:30 PREHLIADKY NOVEJ NEMOCNICE

11:15 – 16:30 BESEDY S LEKÁRMI

14:00 a 17:00 HUDOBNÝ HOSŤ – KATKA KNECHTOVÁ

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Preto sme otvorili pobočku na východe Slovenska, konkrétne v Lemešanoch v Prešovskom kraji.

43m

Spokojnosť zákazníkov si firma DOMOSS s získala vďaka špecialistom na bielu techniku, elektro, záhradu, dielňu, kúpelne a kuchyne.

1 h

Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky s veľkým štýlom.

13 h