INZERCIA

Už po štvrtýkrát zápas SvF STU a FAST VUT v hokeji

Štvrtý ročník športového podujatia v podobe priateľského hokejového zápasu.

Štvrtý ročník športového podujatia v podobe priateľského hokejového zápasu stavbárov z Bratislavy (Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity, SvF STU) proti hokejovému družstvu Fakulty stavební Vysokého učení technického (FAST VUT) sa uskutočnil 14.11.2017 v hokejovej hale Sportovní centrum Lužánky v Brne. Fakulta bola reprezentovaná výberom z radov študentov, doktorandov a zamestnancov fakulty. Účasťou nás, ako každý rok, poctil aj prodekan pre vzdelávanie doc. P. Makýš. Po skúsenosti z minulého roka sme sa rozhodli pred samotným stretnutím zorganizovať zopár tréningov, ktoré mali zladiť tím a napomôcť tak k lepšiemu výsledku. Z časti sa nám tento plán podarilo naplniť.

Atmosféru na štadióne vytváralo takmer dvestopäťdesiat študentov z VUT, ktorým konkurovali naši štyria študenti z Bratislavy. Pre obecenstvo vytvorili kolegovia z Brna sprievodný program, v rámci ktorého zorganizovali súťaž v streľbe na bránu. Samozrejme, nemohli chýbať už tradičné mažoretky, ktoré spestrili túto športovú udalosť. O tom, že sa diváci dobre bavili, nasvedčovali aj vydarené „mexické vlny“. Atmosféru typického zimného športového podujatia dotvárala aj ponuka vareného vínka, ktoré divákov naštartovalo k povzbudzovaniu svojho tímu. Ako prvý otvorili skóre hráči FAST VUT. Úvodná tretina sa skončila výsledkom 1:0. Tento stav nám dával nádej na dobrý výsledok. V druhej tretine sme sa snažili vyrovnať, ale hokejisti FAST VUT mali hráčsky navrch, v čom mali „prsty aj domáci fanúšikovia“, ktorí mohutne povzbudzovali svoj tím. Postupne sa sila súpera prejavila aj na skóre druhej tretiny, ktorú sme prehrali vysoko 7:0. O víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. V tretej tretine sme sa snažili aspoň čiastočne skorigovať nepriaznivý stav, čo sa nám veľmi nedarilo, nakoniec skončila remízou 1:1. O čestný gól v sieti súpera sa postaral hráč z učiteľskej päťky Ing. Michal Dušička. Po zápase svietilo na svetelnej tabuli skóre 9:1 v prospech súpera. Dúfame, že do budúceho hokejového stretnutia sa lepšie zohráme, pridajú sa k nám ďalší hráči a skúsime Brňanom odplatiť vysokú prehru z tohto aj minulého roka. Ďalšie fotografie si môžete pozrieť TU.

Záverečné poďakovanie patrí študentom, doktorandom a pedagógom, ktorí nastúpili do ťažkého súboja a snažili sa o čo najlepší výsledok s FAST VUT. Taktiež patrí poďakovanie aj študentom, ktorí nás prišli povzbudiť. Tiež by sme chceli poďakovať vedeniu Stavebnej fakulty za podporu počas semestra, FAST VUT za zorganizovanie príjemného podujatia a výbornú atmosféru na štadióne. Ďakujem aj našim štyrom fanúšikom.

Hráči študenti: Martínek Matej - PSA (kapitán), Bies Dávid - TZB, Korář Rastislav - TMS,

Kšenzulák Jakub - PSA, Klinčok Marcel - STOP, Bartúnek Dávid - PSA, Hipp

Daniel - GaK, Kubiš Jakub - PSA, Ľuba František - PSA, Karas Michal - AKP,

Beluščák Denis - PSA, Sivák Pavol - TS, Minárik Robert - TMS, Nezval Peter -

GAK, Murányi Martin - TS, Pastírik Denis - TS (brankár)

Hráči učitelia: Ing. Tomáš Funtík, PhD., Ing. Marek Ďubek, PhD., Ing. Marek Bajtala, PhD., Ing. Rébert Čunderlík, PhD., Ing. Michal Dušička, Ing. Pavol Mayer.

Mgr. Marián Decký, Katedra telesnej výchovy SvF STU v Bratislave

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - príbeh Mojmíra Begána

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 8. vydanie.

Tlačové správy

Zastrašovanie od majiteľov hotela Danube nehoráznosťou!

Poslanec mesta M. Borguľa je pripravený platiť proti nim právnikov.

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - postoj člena vyjadrený básňou

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 7. vydanie.

Tlačové správy

Online predplatné na mesiac zadarmo v novej iOS aplikácii SME.sk

Nová, rýchlejšia a prehľadnejšia.