SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život

Životné poistenie už kryje aj konzultáciu diagnózy so svetovými kapacitami z oblasti medicíny.

Druhý názor lekára dokáže v prípade vážnych diagnóz zachrániť život.

„60 ročný muž sa po operácii prostaty začal cítiť nevoľne a jeho zápalové parametre prudko rástli, bol víkend a klientovi hrozil septický šok. Službukonajúci lekár pacienta vyšetril, ale nedokázal určiť príčinu otravy krvi. Pacientov syn nás kontaktoval v sobotu a poslal nám dané CT, ktoré sme okamžite nazdieľali cez náš systém viacerým chirurgom. Dvaja naši spolupracujúci brušní chirurgovia z Rakúska si všimli malú penetráciu čreva, ktorá vznikla zrejme nástrojom pri operácii. Našťastie sme takto popísaný CT snímok obratom poslali aj službukonajúcemu rádiológovi a ten spolu s chirurgom problém operatívne vyriešili, čo klientovi pravdepodobne zachránilo život,“ popisuje prípad jedného zo svojich pacientov tím celosvetovej online platformy Diagnose.me, ktorá združuje viac ako 100 svetových odborníkov z rôznych medicínskych oblastí. Táto služba pomáha slovenským pacientom identifikovať neobvyklé diagnózy a nájsť najvhodnejšiu liečbu. Slovenskí pacienti ju využívajú najmä v prípade onkologických ochorení, neurologických chorôb či ortopedických diagnóz, kde sa typicky rozhoduje medzi operáciou a konzervatívnou liečbou.

Druhý názor odborníka je celosvetový trend a dokonca v niektorých krajinách podmienkou operácie. Štatisticky sa takto dá vyhnúť diagnostickej chybe až v 90% prípadoch.

Druhý lekársky názor ako benefit v rámci životného poistenia

Táto služba však nie je zdarma, priemerná cena za posudok sa pohybuje od 100-500 EUR, pri posudku viacerých špecialistov z rôznych medicínskych odvetví môže cena presiahnuť 1000 EUR. Takéto sumy môžu niekedy znamenať vážny zásah do rodinného rozpočtu. Stačí, ak ide o dlhodobé ochorenie, kvôli ktorému nemôžete naplno pracovať alebo ako rodina s malými deťmi žijete z jedného platu kvôli materskej dovolenke. „Silno vnímame, že záujem o druhý lekársky názor na Slovensku narastá, preto sme sa rozhodli konzultáciu so svetovými lekárskymi kapacitami cez portál Diagnose.me zaradiť do rozšírenej asistenčnej služby v rámci nášho životného poistenia,“ hovorí Silvia Vlasková, riaditeľka oddelenia komunikácie UNIQA poisťovne. Čo to v praxi znamená? „Poisťovňa preplatí poskytnutie druhého lekárskeho názoru vo forme lekárskej správy od odborníka z oblasti medicíny a podľa zadania poisteného aj preklad lekárskej správy do slovenského jazyka. Poistený má nárok na dva posudky vo forme lekárskej správy za rok a môže tiež položiť k posudku on-line dodatočné otázky,“ dodáva Silvia Vlasková z UNIQA poisťovne.

Ak máte uzatvorené životné poistenie UNIQÁT, môžete ako poistený konzultovať tak svoj zdravotný stav či liečbu alebo zdravotný stav a liečbu jedného poisteného dieťaťa so svetovou kapacitou v oblasti medicíny. Odborníka si vyberáte zo zoznamu špecialistov, ktorý pripraví tím Diagnose.me na základe Vášho konkrétneho prípadu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

SPS ukončí rok miliónovými investíciami

Takmer sedem miliónov eur predstavuje tohoročný kumulatívny objem investícií spoločnosti Slovak Parcel Service.

Tlačové správy

Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Fukár na lístie, s ktorým sa dá popadané lístie, ihličie, či pokosená tráva ľahko nafúkať na kompost, či pozbierať do vriec.

Tlačové správy

Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť

V horizonte niekoľkých rokov by sa produkcia vozidiel na alternatívny pohon mala zvýšiť o 30 až 40 percent, tvrdia prognózy.