INZERCIA

Kaufland zamestnáva aj ľudí s autizmom

Vďaka projektu Autisti v práci sa do novembra 2017 zamestnalo 187 autistov. Ich počet sa rozhodla zdvihnúť aj spoločnosť Kaufland.

Podľa štatistík trpí na Slovensku poruchou autistického spektra viac ako 40 000 ľudí, na svete cca 21,7 miliónov. Podľa Karin Markovej, vedúcej oblasti ľudských zdrojov v spoločnosti Kaufland, presvedčila spoločnosť o zamestnávaní autistov práve účasť na konferencii SPOSA. „Povedali sme si, prečo nie. Využijeme náš potenciál veľkej medzinárodnej firmy s rôznymi pracovnými príležitosťami v prospech ľudí so sťaženými možnosťami uplatniť sa na trhu práce. Všetko sme pripravili na to, aby sme u nás mohli privítať aj takýchto zamestnancov,“ vysvetľuje Marková.

Spoločnosť Kaufland dala v novembri minulého roka možnosť ukázať svoje schopnosti aj autistovi Jurajovi. Má 25 rokov, pochádza zo Šurian a svojou prácou v Kauflande prispieva do rodinného rozpočtu, keďže žije len s mamou. Pracuje ako referent na účtovnom oddelení a pomerne rýchlo sa naučil všetky potrebné činnosti. Náplň svojej práce opisuje nasledovne: „Pracujem s faktúrami, to znamená, že ich triedim podľa dátumu, následne ich označujem tzv. barcodmi, platí to pre faktúry aj prílohy. Následne moja práca zahŕňa scanovanie do systému a potom faktúry posielam do validácie. Tu kontrolujem adresáta a dodávateľa. Ďalej skontrolujem, či sedí číslo faktúry, dátumy dodania, dátumy vyhotovenia a referenciu. V Kauflande sa mi zatiaľ páči, dá sa povedať, že prácu som sa naučil dobre, ovládam ju na 100%, som s ňou spokojný a stotožnený.“

Predtým, než Juraj nastúpil do práce, absolvovali zamestnanci oddelenia workshop, na ktorom boli bližšie oboznámení so špecifikami ľudí s autizmom, ale aj s konkrétnymi vlastnosťami a prejavmi Juraja. Vyskúšali si aj simulátor autizmu. Niečo o pracovnom kolektíve s úsmevom prezradil aj Juraj. „S kolegyňami vychádzam a zatiaľ je to v poriadku. Som tu sám chlap. Prioritne som tu však prišiel robiť, nie sa vykecávať. Avšak, keď robota skončí, nájdem si čas aj na to. Nech je sranda,“ tvrdí.

Spoločnosť Kaufland zamestnáva na dohodu ďalších 2 autistických pracovníkov. Juraj je však zamestnaný na polovičný úväzok. „Spolupráca so SPOSA centrom sa nám veľmi osvedčila a sme otvorení možnosti zamestnať aj ďalších ľudí s autizmom. Práca s autistami nie je prínosná len pre nich, ale aj pre našich zamestnancov,“ tvrdí Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon

Cyklonavigace - cyklopočítače jsou dnes zcela na nové úrovni, podívejte se na účelové funkce a zařízení, jež mobil nemůže nahradit

Tlačové správy

Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie

Zážitok je dobrý, mal by to zažiť každý.

Tlačové správy

Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Slovenskí farmári naplno využívajú skvelé vlastnosti našej pôdy. Vďaka tomu nájdeme na pultoch čerstvú domácu zeleninu a ovocie.

Tlačové správy

Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch

Keš prestáva obchodníkom zarábať.