SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Atos podpísal kľúčovú zmluvu s Európskou vesmírnou agentúrou.

Satelitné dáta umožnia nové služby.

Bratislava, 13. februára 2018 - Atos, globálneho lídra v digitálnej transformácii, si zvolila Európska vesmírna agentúra (ESA) za dodávateľa a prevádzkovateľa služieb Copernicus Data and Information Access Services (DIAS).

DIAS bude spájať okamžité geografické dáta z programu Copernicus, ktorý je najväčším programom monitorovania Zeme, s dátami z viacerých zdrojov a vytvárať z nich informačné produkty pre firmy v sektoroch ako je priemyselná výroba, poisťovníctvo, sieťové odvetvia, poľnohospodárstvo, lesníctvo, urbanizmus a záchranné služby.

Môže pomôcť napríklad:

  • vedcom lepšie porozumieť dopadom klimatických zmien
  • vládam a mestám lepšie spravovať a predpovedať rozvoj miest
  • ropným a plynovým spoločnostiam vyhodnocovať a manažovať riziko
  • farmárom lepšie riadiť výnosy plodín

Otvorená platforma pre inovácie

Atos bude v mene Európskej komisie a Európskej vesmírnej agentúry riadiť novovytvorené konzorcium, ktorého členmi sú DLR, e-Geos, EOX, GAF, Sinergise, Spacemetric, Thales Alenia Space a T-Systems.

Atos bude zodpovedný za integráciu, dodanie a prevádzkovanie cloudovej platformy, ktorá bude integrovať špecializované zdroje dát. Vďaka novej platforme budú dáta z družíc Európskej únie Sentinel ako aj od ostatných poskytovateľov dát ešte prístupnejšie.

To umožní tretím stranám (priemyselným hráčom, inštitúciám ako sú národné vesmírne agentúry, malé a stredné podniky a startupy) vytvárať inovatívne riešenia, založené na satelitných dátach. Atos spoločne s partnermi vybuduje a skomercionalizuje nové služby.

Technológie a skúsenosti Atosu a jeho partnerov prinesú platforme rýchlosť, flexibilitu a robustnosť. To umožní narábanie s obrovskými množstvami dát v rôznych formátoch. Portfólio dátových služieb Atosu, Codex, poskytne DIASu analytické a kognitívne funkcie na premenu surových satelitných dát na hodnotné poznatky pre viacero priemyselných odvetví.

Kľúčová hodnota pre spoločnosť

Nové služby, ktoré integrujú presné informácie z družíc v reálnom čase, ponúknu nasledovné výhody:

  • lepšie pochopenie toho, ako naša planéta funguje - kľúčové dáta z monitorovania zeme a údajov získaných zo senzorov na diaľku majú čoraz väčšiu cenu pre porozumenie tomu, ako naša planéta a ekosystémy fungujú
  • rýchlejšie predpovedanie - spájanie a spracovanie obrovských množstiev zložitých dát z viacerých zdrojov dokáže poskytnúť jedinečné poznatky takmer v reálnom čase.
  • zlepšené rozhodovanie - organizácie teraz dokážu jednoducho integrovať dáta z pozorovania zeme do svojich obchodných hodnotových reťazcov a získajú tak poznatky, ktoré boli doteraz mimo ich dosah

Stéphane Janichewski, šéf Defence & Aerospace Market v Atose hovorí: „Investovali sme do tejto ponuky niekoľko rokov, aby sme pomohli vedeckým organizáciám, verejným organizáciám a podnikom všetkých veľkostí získať úžitok z kombinovania veľkých objemov dát z monitorovania Zeme so zdrojmi dát tretích strán. Vidíme nesmierne príležitosti ako sa venovať najväčším výzvam spoločnosti ako sú ochrana prírody, klimatické zmeny a nedostatok zdrojov.“

Podľa združenia European Association of Remote Sensing Companies (EARSC), ktorá spája profesionálov v odvetví, sa očakáva, že trh pre služby založené na dátach z monitorovania Zeme porastie v najbližších rokoch o 10 - 15 %, pričom v mnohých oblastiach znásobí inovatívne služby.

Platforma bude k dispozícii zákazníkom na celom svete v júni 2018.

****

O Atos

Atos so svojimi približne 100 000 zamestnancami v 72 krajinách a ročným obratom vo výške 12 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Atos je európskou jednotkou v riešeniach Big Data, kybernetickej bezpečnosti, vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúry (High Performance Computing) a digitálnych pracovísk (Digital Workplace). Poskytuje cloudové služby, infraštruktúrne a dátové služby, rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej a digitálnej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami: finančné služby, výrobný priemysel, médiá, energetika a verejné služby, štátny verejný sektor, obrana, zdravotníctvo, retailové podniky, telekomunikácie a doprava.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline. Atos SE (Societas Europaea) je kótovaná na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vynovená predajňa v Smrdákoch

COOP Jednota Senica, spotrebné družstvo, pokračuje v modernizácii svojich predajní.

Tlačové správy

Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje

Chcete si konečne kúpiť novú kuchynskú linku či potrebujete dať auto do opravy, ale chýbajú vám peniaze?

Tlačové správy

Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím

Sledujte naživo dnes od 12:00.