INZERCIA

Noc architektúry 2018

Dvakrát v priebehu jedného roka sa slovenská architektonická obec stretáva na podujatí – Noc architektúry.

Dvakrát v priebehu jedného roka sa slovenská architektonická obec stretáva na podujatí – Noc architektúry, ktoré organizuje tím 19-tich ľudí, nazývaný Archtung. Je to významná udalosť nielen pre študentov a ich učiteľov, ale taktiež pre architektov z praxe. Také obrovské množstvo kreativity a inšpirácie nakumulované do jedného intenzívneho večera nenájdete na žiadnom inom mieste v našej krajine. Nebolo tomu ani tentokrát inak...Na Fakulte architektúry STU boli vo štvrtok 15. februára 2018 všetky dvere otvorené pre priaznivcov staviteľského umenia. Na programe bolo množstvo výstav, okrem iných aj dve z dielne Katedry architektúry Stavebnej fakulty STU. Jedna sa venovala workshopu ARCH.TVOR, ktorý úspešne prebehol na Stavebnej fakulte STU a patrične bol spropagovaný aj mediálne. Tá druhá mapovala úroveň prác študentov Katedry architektúry SvF z minulého roku. Zo všetkých vystavených prác bolo vybraných 5 najlepších v kategórii architektúra, medzi ktorými bol aj náš študent Peter Slamka, ktorý sa venoval téme obnovy vnútrobloku areálu STU, pod taktovkou vedúceho práce architekta Pavla Paňáka. I keď si cenu CHEDDAR odniesla iná práca, k tejto nominácii úprimne gratulujeme.

Bohatý program vyvrcholil na FA STU v Aule Emila Belluša prednáškou Thomasa Krarupa - partnera a šéfa jedného z najvychýrenejších dánskych ateliérov COBE. Následne, po jej skončení, sa účastníci ešte mohli presunúť na afterparty, kde si svoje hudobné sily merali architekti GutGut a ateliér VSA. Veríme, že tradícia tejto akcie pretrvá a zachová si takú výbornú úroveň ako doteraz. Programovo aj organizačne.

Ing. Filip Bránický, doktorand z Katedry architektúry SvF STU v Bratislave

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?

Lepší výber odletu, ubytovania aj vychytených termínov a cenový bonus.

Tlačové správy

Pivovarníci rozdeľujú peniaze

Rozhodnite, komu pôjde tisíc eur.

Tlačové správy

Najkrajšie americké národné parky

Neostávajte iba v slávnych mestách USA. Vydajte sa na západ do národných parkov.

Tlačové správy

Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí

Správna skúšobná jazda môže odhaliť, že vybrané vozidlo pre vás nie je to pravé.