SME

Tradičné družstvo - vlastnené bežnými ľuďmi

Seriál referencií radových členov družstva, 13. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme trinástou referenciou na jeden z projektov družstva, s predsedom predstavenstva pánom Martinom Cigánekom

Prvá finančná inštitúcia vlastnená bežnými ľuďmi - Payment Institution NFD a.s.

Toto sa na trhu nevidí. Väčšina finančných inštitúcií (banky, platobné inštitúcie, poisťovne, investičné spoločnosti…) sú vo vlastníctve veľkých finančných korporácií (domácich, ale väčšinou zahraničných), pričom medzi nimi si pomaly nachádza svoje miesto prvá finančná inštitúcia, ktorú v 100% vlastní finančné družstvo, ktoré vlastnia bežní ľudia (zamestnanci, živnostníci rôznych profesií).

Družstvo - Naše Finančné Družstvo vzniklo v roku 2001 a svojou aktívnou činnosťou narástlo do veľkosti spoločnosti, ktorá si dokázala založiť licencovanú platobnú inštitúciu a to všetko bez cudzích zdrojov, bez investorského kapitálu, bez úverov, iba z vlastných príjmov.

Platobná inštitúcia čerpá z dlhoročných skúseností družstva, ktoré je viac ako 16 rokov aktívne vo vernostnom marketingu a tak pripravila na trh jedinečný produkt BonoPay. Ide o vernostný program s platobnými službami s nulovými poplatkami pre klienta aj pre predajne, pričom platby sa realizujú cez mobil. Klient dostáva spätnú zľavu priamo na svoj platobný účet a tak si skutočne zhromažďuje peniaze iba vlastnými obratmi.

Čo je veľmi sympatické, tak týmto spôsobom klient dostáva zároveň príležitosť nie iba nazbierať si spätné zľavy za vlastné obraty, ale na základe historického načítaného objemu obratov, dostáva klient možnosť získať aj spoluvlastníctvo v tejto finančnej inštitúcii. Je to výborný pocit ak klient vie, že ak bude lojálny, tak získava spoluvlastníctvo a spätné zľavy z každého nákupu súčasne.

Keďže platobná inštitúcia nie je tlačená súkromnými investormi do vysokých výnosov, ktoré sa samozrejme snaží dosiahnuť, pred výnosmi sú prioritnejšie hodnoty ktoré prináša projekt BonoPay svojím klientom. Z tohto dôvodu je projekt BonoPay zameraný viac na sociálne - ekonomické výhody (spätné zľavy pre klienta) ako na dosahovanie ziskov za každú cenu. Platobná inštitúcia verí, že tento prístup zaručí dlhovekosť tohto projektu, ktorý prináša výhody všetkým zúčastneným stranám, kde predajňa má lojálneho zákazníka, zákazník má spätné zľavy z obratu a nemusí mať pri sebe žiadne vernostné karty (stačí iba zaplatiť mobilom cez BonoPay) a platobná inštitúcia má verných klientov. Pritom platba mobilom je rovnocenný spôsob platby ako platba kartou, je však bezpečnejší a jednoduchý, hlavne pre tých, ktorí si vedia stiahnuť jednoduchú aplikáciu BonoPay do smartfónu.

Konečne je na finančnom trhu projekt, ktorý sa snaží zjednotiť vernostné zľavy bez nutnosti vernostných kartičiek, kupónov, či iných nástrojov nutných k identifikácii zákazníka a predajniam tiež zjednoduší prácu s vernostným programom, skráti čas pri platení. Do projektu sa vie zapojiť každá predajňa, ktorá chce poskytnúť zľavy svojím verným zákazníkom, pričom nepotrebuje k spolupráci, žiadne špeciálne zariadenia (stačí akýkoľvek smartfón na predajni) a spoluprácou dáva signál svojim zákazníkom, že jej záleží na ich dobrom vzťahu.

Veľmi sympatické :-)

Martin Cigánek, predseda predstavenstva Nášho finančného družstva

Ďalší príbeh člena, pána Michala Lačného nájdete TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Ale že brutálny hráčsky notebook
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Priesady ako zo škatuľky
  6. Chceš vlastniť nový Galaxy S24, vyskúšaj ho vďaka Try Galaxy?
  7. Každý piaty zomrie
  8. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých
  1. Na zdraví záleží
  2. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  3. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  4. Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek
  5. Rozbieha sa online súboj o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  6. Súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka štartuje online hlasovanie
  7. Štartuje online hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  8. Slováci hlasujú online za najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých 12 096
  2. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? 10 685
  3. Budúcnosť VÚSCH je v špičkovej medicíne a spokojnosti pacientov 8 773
  4. Každý piaty zomrie 8 566
  5. Devínska Kobyla teraz 6x dobrodružnejšia: Tipy, čo neprehliadnuť 3 775
  6. Trúfame si pristáť s lietadlom, ale na toto nám odvaha chýba 3 720
  7. Značka Cupra má na Slovensku už šesť nových Cupra garáží 3 506
  8. Ako sporiť na dôchodok? Radí odborník 3 095
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku.


INZERCIA 2 h

Po pandémii, keď sa ekonomiky snažia oživiť a hľadajú stabilnú budúcnosť, digitálne meny ako Bitcoin opäť získavajú na význame.


INZERCIA 2 h

Nové číslo Historickej revue už v predaji aj s knižnou predplatiteľskou akciou.


INZERCIA 2 h
SkryťZatvoriť reklamu