SME

Naše finančné družstvo - príbeh Mateja Kračinovského

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 14. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme štrnástou referenciou na jeden z produktov družstva s členom Matejom Kračinovským

BonoPay – Peňaženka v mobile!

Väčšina obyvateľov Švédska už hotovosť nepoužíva. Všade platia bezhotovostne. V tejto severskej krajine nie je problém natrafiť na pobočku banky, kde fyzické peniaze neprijímajú ani nevydávajú. Škandinávske krajiny sú často označované za tak pokrokové, že používanie hotovosti opustia v horizonte niekoľkých rokov. V Nórsku používajú mobilnú aplikáciu Vipps dokonca aj miestny žobráci! Áno, čítate správne. Ľudia, ktorí sa z rôznych dôvodov dostali na okraj spoločnosti prijímajú platby prostredníctvom tejto aplikácie – stačí osobné ID číslo, nórske telefóne číslo a samozrejme aj bankový účet. Žobranie formou tejto aplikácie je však primárne určené len pre občanov Nórska.

V polovici januára 2018 vstúpila do platnosti nová európska smernica známa pod skratkou PSD2. V nasledujúcich 18 mesiacoch musia banky po súhlase klientov sprístupniť ich údaje iným IT inštitúciám. Nová smernica zvýši bankám konkurenciu, a to najmä od nových typov firiem, ako sú napríklad technologické, telekomunikačné a iné spoločnosti. V živote obyčajných ľudí sa môže veľa vecí zjednodušiť, pretože napríklad na benzínovej pumpe už nebudú musieť platiť cez terminál, platobnú kartu, cash v pokladni, ale zaplatia priamo naskenovaním kódu na stojane. Zároveň skenovaním cez mobil sa už o pár rokov bude dať zaplatiť účet v reštaurácii, lístok v mestskej hromadnej doprave alebo taxík.

NFD - Naše finančné družstvo založilo dcérsku spoločnosť Payment Institution NFD a.s., ktorá získala licenciu platobnej inštitúcie od Národnej banky Slovenska a prináša na trh platobnú bránu BonoPay. Je to nový platobný nástroj určený pre mobilné zariadenia, ktorý umožňuje finančné transakcie prevedené mobilným telefónom spájať s rôznymi formami bonusov a zvýhodnení. Bonopay – jednoducho povedané peňaženka v mobile. Obchodník používaním aplikácie získa platobné služby a vernostný program v jednom. Namiesto bankového terminálu mu postačuje k prijímaniu platieb od zákazníkov iba smartfón alebo tablet. Dokonca, ak už prevádzkuje nejaký vernostný program, stačí tie isté bonusy poskytovať cez BonoPay a všetky služby má zadarmo! Táto forma vernostného programu je výhodná aj pre menších podnikateľov, ktorí si nemôžu dovoliť drahé vernostné programy. Pre zákazníka, ktorý nebude môcť zaplatiť mobilom, je tu možnosť použiť BonoPay ako virtuálny terminál a prijať platbu platobnou kartou cez mobil. Platby za nákup mobilom alebo kartou sú okamžite pripísané na účet predajne. Všetky platby mobilom sú účtované ako každá iná bezhotovostná platba a na konci dňa predajňa získava do účtovníctva dennú uzávierku z dennej tržby. Z hľadiska bezpečnosti bola aplikácia BonoPay podrobená rôznym testom a prešla bezpečnostným auditom rovnakých parametrov ako sa testujú internetové aplikácie väčších bánk. Využitie mobilu ako terminálu taktiež umožňuje obchodníkovi posielať krátke sms správy o pripravovaných akciových ponukách. „Každá investícia sa musí vrátiť“, ak do tohto vzťahu obchodník „investuje“ vráti sa mu to mnohonásobne, či už to bude viac nových, lojálnych zákazníkov alebo zvýšením svojich obratov.

Minule som bol ponúknuť jednému obchodníkovi tento spôsob prijímania platieb a bol nadšený. Opýtal som sa ho, či sa dá na tejto predajni platiť kartou a či by nechcel prijímať platby mobilom. Hneď ho to zaujalo a povedal mi, že je to s veľkou pravdepodobnosťou budúcnosť trhu. V krátkosti som mu vysvetlil spôsoby použitia aplikácie BonoPay v praxi a on sám mi začal navrhovať, ako by to mohlo fungovať u neho. Povedal mi, že možno to nebude priamo na predajni, ale že on vozí veľa tovaru až k zákazníkovi domov a tak iba vytiahne mobil a urobí jednoduchú platbu mobilom pri dverách domu. Takže na tomto príklade môžete vidieť, že obchodníci sa tomuto spôsobu nebránia a niektorí Vám aj ponúknu návrhy, ako by to mohli prevádzkovať. Možnosti využitia takéhoto spôsobu platenia sú rôzne, či sú to platby v eshopoch, v reštauráciách, za nákupy v rôznych predajniach alebo jednoduché platby medzi rodinou a priateľmi. BonoPay je aplikácia dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android, ale aj pre iPhony. Každý kto sa rozhodne tento produkt používať, bude mať svoj účet zadarmo. Získa totiž zľavové body z každej platby mobilom a tieto zľavové body mu refundujú všetky bankové poplatky. Ide vlastne o platenie poplatkov „na ruby“, kde klient po platbe dostáva poplatok v podobe spätnej zľavy. Fungovanie celého systému je veľmi jednoduché. Zákazník si stiahne aplikáciu do mobilu, urobí krátku registráciu, online dobije svoj účet platobnou kartou a môže platiť mobilom.

BonoPay nebol vytvorený len pre mladých, počítačovo zručných klientov, ale pre všetkých praktických, aktívnych a inovatívne zmýšľajúcich občanov, ktorí za málo peňazí získajú veľa muziky. V Nórsku už prijímajú platby mobilmi aj žobráci! Neuveriteľné! Na našom konzervatívnom Slovensku si ešte na takéto “vymoženosti” musíme počkať, ale nádej začína svitať. BonoPay – slovenská peňaženka v mobile!

Matej Kračinovský, člen družstva

Ďalšiu referenciu na produkt družstva od predsedu predstavenstva družstva pána Martina Cigáneka nájdete TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Ale že brutálny hráčsky notebook
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Priesady ako zo škatuľky
  6. Chceš vlastniť nový Galaxy S24, vyskúšaj ho vďaka Try Galaxy?
  7. Každý piaty zomrie
  8. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých
  1. dm podporila sumou 6 475 eur realizáciu projektu Základnej školy
  2. Na zdraví záleží
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek
  6. Rozbieha sa online súboj o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  7. Súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka štartuje online hlasovanie
  8. Štartuje online hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých 12 163
  2. Každý piaty zomrie 8 940
  3. Budúcnosť VÚSCH je v špičkovej medicíne a spokojnosti pacientov 8 777
  4. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? 7 603
  5. Devínska Kobyla teraz 6x dobrodružnejšia: Tipy, čo neprehliadnuť 3 801
  6. Trúfame si pristáť s lietadlom, ale na toto nám odvaha chýba 3 733
  7. Značka Cupra má na Slovensku už šesť nových Cupra garáží 3 509
  8. Ako sporiť na dôchodok? Radí odborník 2 835
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

dm podporila sumou 6 475 eur realizáciu projektu Základnej školy na ulici Eliáša Lániho v Bytči „EDUVITAL strecha“.


15m

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku.


INZERCIA 10 h

Po pandémii, keď sa ekonomiky snažia oživiť a hľadajú stabilnú budúcnosť, digitálne meny ako Bitcoin opäť získavajú na význame.


INZERCIA 10 h
SkryťZatvoriť reklamu