SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Šťastný život, dobrú prácu a dostatok peňazí môže mať každý

Presvedčí vás o tom festival osobného rozvoja na 100%.

Frflať na svoj život vieme na výbornú, no urobiť s ním niečo, to nám už až tak nejde. Pritom to nie je až také zložité. Pomôcť nájsť v živote opäť to dobré pomôžu koučovia. Ak ste doteraz žiadneho nestretli alebo vám naopak, ich služby už pomohli, zúčastnite sa festivalu osobného rozvoja NA 100%.

Podobné festivaly sú na Slovensku známe, no väčšina z nich sa konala na západe, a tak sa Ivet Tomášková rozhodla, že je načase zorganizovať jeden aj v Košiciach. Ivet má s témou osobného rozvoja množstvo skúseností, dokonca je aj zakladateľkou projektu Som Idealista. Tento ročník festivalu bude už štvrtý. „NA 100% je festival osobného rozvoja. Viem, osobný rozvoj je veľmi všeobecný pojem a nie každý vie, čo si pod tým má predstaviť. Ak by som to mala v skratke vysvetliť, tak osobný rozvoj je o získavaní návodov na život, ktoré fungujú,“ vysvetľuje organizátorka. Návody na život získavame od malička, od rodiny, kamarátov, učiteľov, no často tí, čo nám radia, nežijú také životy ako by chceli. Nemajú dostatok peňazí na to, čo by chceli, neprekypujú zdravím, nemajú prácu, ktorá ich baví, nemajú láskyplné vzťahy. „Ich návody a rady teda až tak dobre nefungujú,“ vysvetľuje Tomášková.

Rady na šťastie, od šťastných ľudí

Na festivale osobného rozvoja vás svojím príkladom inšpirujú ľudia, ktorí ho skutočne majú. „Pozývame zaujímavé osobnosti, spíkrov, ľudí z biznisu, úspešných autorov, ale aj ľudí z oblasti spirituality. Osobnosti, od ktorých sa chce človek niečo priučiť, lebo dosiahli významné úspechy vo svojich odboroch a zároveň už len pri pohľade na nich vidíte, že sú vyrovnaní a vyžaruje z nich šťastie. Chceme spájať kreatívnych a podnikavých ľudí, dávať im priestor na zoznámenie, aby mohli nadväzovať priateľstvá a možno aj spoluprácu v biznise.“

Vedieť, čo chcem a ísť za tým

Ak by ste chceli namietať, že životné šťastie niekto jednoducho má a niekto zas nie, Ivet Tomášková vysvetľuje, že takéto čiernobiele to rozhodne nie je. „Alfou a omegou je vedieť, čo chcem, čo je moja vášeň a poslanie a ísť si za tým. Keď sa dostaneme do tejto fázy, tie pomyselné polená od života nevnímame tak dramaticky, sú pre nás súčasťou cesty, lebo vieme, čo chceme a smerujeme tam. Aj neúspechy nám tak prídu ako kroky vpred. Ak sa pýtame, čo mi negatívne udalosti dali a nie ako mi ublížili, tak veci dávajú zmysel,“ hovorí.

Biznis a spiritualita

Festival osobného rozvoja NA 100% začínajú organizátori pripravovať pol roka pred termínom uskutočnenia. „Ideme pomaličky krok po kroku. Oslovujeme rečníkov, hostí, organizujeme sprievodné podujatia tak, aby bolo všetko v apríli pripravené.“ Tento rok prijalo pozvanie päť rečníkov. „Mark Dzirasa je mojou veľkou srdcovkou, na jeho semináre som chodila do Bratislavy od pätnástich rokov. Veľmi veľa som sa od neho naučila. Vyše dvadsať rokov pôsobí v biznise. Je to skvelý a skúsený podnikateľ, ktorý skolí veľké firmy na témy ako komunikácia a reč tela, vyjednávanie, osobnostné profily. Zároveň je to ale človek, ktorý je takmer celý rok na cestách a trávi množstvo času so šamanmi v pralesoch. Výborne prepája biznis a spiritualitu a je to vidieť už pri prvom kontakte s ním,“ vysvetľuje Ivet Tomášková. Podľa nej je fantastické takto vedieť vyvažovať svoj život. Byť nohami na zemi a na druhej strane objavovať vyšší zmysel, vedieť relaxovať. Mark Dzirasa je symbolom takejto rovnováhy a s tým súvisí aj téma jeho prednášky „Spirituálny rozmer za úspechom“.

Baričák osobne

Ako druhý v poradí sa v sobotu 14. apríla predstaví Pavel Hirax Baričák. Toto meno na Slovensko rozhodne nie je neznáme. Široká verejnosť ho pozná ako autora mnohých kníh, napríklad Šlabikárov šťastia, ktoré majú veľký úspech. „Svoje učenie dokáže veľmi pekne podať na slovenské reálie, dáva príklady z praxe, zo svojich skúseností. Je veľký cestovateľ, jeho príbehy z ciest sú úžasné, takisto krásne rozpráva o svojich deťoch, často hovorí o tom, že sa veľa vecí naučil práve od nich.“ Na festivale bude prednášať na tému „Pochopenie a práca so strachmi“.

Zaostrené na dámy

Workshop na tému Cesta k slobode a odvahe bude mať Katarína Zacharová. „Katarína napísala dve knihy, ktorým sa výborne darí a je zakladateľkou medzinárodnej organizácie RealWoman,“ hovorí organizátorka. V podvečerných hodinách sa predstaví Češka Renata Angelo so svojím seminárom, na ktorom bude rozprávať o kreatívnej vizualizácii. „Renata je spoluautorkou svetového bestselleru s Brianom Tracym, čo je v biznise jedno z najzvučnejších mien vôbec. Vystupovala na pódiách po boku ľudí ako je Marie Diamond, známej odborníčky na feng shui, ktorú mnohí poznajú z filmu Tajomstvo.“

Suvereno

Program už tradične uzavrie Suvereno, ktorý s festivalom spolupracuje od druhého ročníka. „Vždy prispeje pozitívným slovom, a aj hudbou. Jeho texty sú plne v súlade s našimi hodnotami, s tým, čo prezentujeme, čo chceme naučiť ľudí. Je to vždy veľmi energický záver,“ hodnotí Ivet. NA 100% je celodenným podujatím. Začína sa 14.apríla o ôsmej ráno v Aule na Hlavnej 68 v Košiciach. Okrem seminárov na vás čaká aj množstvo sprievodných podujatí. „Spolupracujeme napríklad s rečníckym klubom Toastmasters. Tento klub pomáha ľuďom zlepšovať rečnícke a vodcovské zručnosti v priateľskej atmosfére,“ vysvetľuje Ivet.

Nedávať rady, ale klásť otázky

Organizácia Toastmasters má viac ako deväťdesiat rokov a pobočky po celom svete. Počas svojej prezentácie si pripravia pár pripravených prejavov, ale priestor dostanú aj návštevníci. Dozvedia sa tému, dostanú minútu na prípravu a následne si môžu svoje rečnícke schopnosti vyskúšať priamo na pódiu. Okamžite po prejave im členovia klubu poriadia, čo by mohli vylepšiť a pochvália, čo bolo dobré. „V rámci sprievodných podujatí sme pripravili aj koučingovú zónu. Kouč vám nedáva rady, ale kladie otázky, pomocou ktorých nájdete riešenie svojho problému. Na festival sme pozvali niekoľko certifikovaných koučov. Ľudia sa k nim môžu prihlásiť na polhodinový koučing. Niekedy sa stane, že si účastník vezme z takéhoto koučingu ešte viac ako z prednášok.“

Pred festivalom VIP párty

Počas festivalu NA 100% je priestor aj na networking. „Je to jedna z najväčších pridaných hodnôt festivalu. Stretnú sa tam ľudia na rovnakej vlnovej dĺžke. Sú aktívni a podnikaví. Kto chce so svojím životom niečo urobiť, je pre neho dôležité obklopovať sa práve takýmito ľuďmi,“ hovorí. Na festivale si tiež budete môcť zakúpiť predmety s rôznymi motivačnými výrokmi, knihy či niečo zdravé pod zub. Pre návštevníkov, ktorí si zakúpia VIP vstupenku, je deň pred podujatím, teda v piatok 13.apríla pripravený večierok. „Každý rok máme inú tému večierka, tento sme sa rozhodli, že oddémonizujeme piatok trinásteho a urobíme z neho jeden skvelý deň. Vždy na večierok prídu aj spíkri festivalu. Účastníci sa s nimi môžu stretnúť, porozprávať, pripravený je aj program,“ uzavrela organizátorka festivalu Ivet Tomášková.

Celý program ako aj možnosť zakúpiť si vstupenku nájdete na webe www.nastopercent.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu