SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a.

Atraktívny slovenský investičný produkt.

Investícia do korporátnych dlhopisov je tradičnou voľbou skúsených investorov, ktorí si tvoria portfólio. V ostatnej dobe však oslovuje čoraz viac aj začínajúcich investorov. Konzervatívni Slováci sa postupne osmeľujú a časť svojich volných finančných prostriedkov presúvajú z termínovaných účtov tam, kde si peniaze môžu udržať, alebo zvýšiť svoju hodnotu. Dnes už oveľa viac z nás chápe, že výnosy nižšie ako samotná inflácia znehodnocujú úspory a že pre zachovanie, prípadne zveľadenie hodnoty majetku je potrebné odvážiť sa trocha ďalej, ako len do banky. A keďže ochrana spotrebiteľa na našom finančnom trhu sa v ostatných rokoch významne zvýšila, dnes to už zďaleka nie je také adrenalínové rozhodnutie. K presunu úspor do investícií prispieva aj postupný nárast finančnej gramotnosti a pribúdajúce skúsenosti.

Tri nové emisie na slovenskom trhu

K 10. februáru 2018 vydala tri nové emisie dlhopisov slovenská investičná skupina Proxenta. Ich fixný ročný výnos je vyplácaný vždy vo februári. Na nákup vám postačí už 10 tisíc eur.

Ak zainvestujete viac, budete odmenení

Politikou Proxenty ako emitenta je zvýhodniť tých klientov, ktorí jednorazovo zainvestujú vyššiu čiastku. Preto je pri jednotlivých emisiách stanovená rozdielna minimálna požadovaná investícia, aby tí investori, ktorí zainvestujú viac, mohli nakúpiť dlhopisy s vyšším fixným ročným výnosom. Momentálne sú v ponuke Proxenty dlhopisy s výnosom od 5 do 6,6 percenta ročne.

Investovanie so skupinou Proxenta

Slovenská investičná skupina Proxenta pôsobí na Slovenskom trhu od roku 2009. Portfólio jej investičných projektov zahŕňa developerské projekty v Bratislave a v Nitre, pričom ťažisko týchto investičných aktivít smeruje do lukratívnych lokalít v samotných centrách týchto miest. Ďalšími projektmi v portfóliu Proxenty sú potravinárska výroba v Galante, projekty nájomného bývania realizované v spolupráci s komunálnymi partnermi a dlhodobé investície do perspektívnych nájomných realít. Súhrnná trhová hodnota projektov presahuje 120 miliónov eur. Aktuálne sa skupina konkrétnymi krokmi pripravuje na rozšírenie svojich aktivít aj mimo Slovensko, respektíve mimo európsky kontinent. Na investičných aktivitách skupiny Proxenta majú možnosť podieľať sa aj retailoví investori, a to napríklad prodstredníctvom nákupu jej korporátnych zmeniek alebo dlhopisov s fixným výnosom 5 - 6,6 % p.a., vyplácaným raz ročne, prípadne akcionárskym vstupom do niektorého z realizovaných projektov. Z tohto dôvodu do skupiny Proxenta patrí aj finančná inštitúcia PROXENTA Finance, o.c.p., a.s., ktorá na základe licencie vykonáva činnosť obchodníka s cennými papiermi.

Viac o skupine Proxenta a jej produktoch a aktivitách sa dočítate na stránke www.proxenta.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


10 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


12 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu