SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

V Trenčíne vzniká nová komunita, susedia tu budú priateľmi

V minulosti bolo celkom normálne, že sa ľudia žijúci v bezprostrednom okolí svojho bydliska poznali po mene.

Spomínate si ešte na chvíle, kedy boli zo susedov najbližší priatelia, ktorí si navzájom pomáhali, a to nielen pri požičiavaní surovín do varenia? Máme dobrú správu, tieto časy nie sú v Trenčíne hudba minulosti, ale naopak, budúcnosti.

V minulosti bolo celkom normálne, že sa ľudia žijúci v bezprostrednom okolí svojho bydliska poznali po mene, a to aj v mestách. Či už to bol sused z chodby, alebo z vedľajšej bytovky, bol to priateľ, na ktorého ste sa mohli vždy spoľahnúť, a to nielen vtedy, keď vám došiel kryštálový cukor.

Dnes už takéto pomery nepoznáme. Ľudia v bytovkách sa zmenili na podnájomníkov, ktorí skoro ráno odchádzajú a neskoro večer prichádzajú. Na socializovanie tak už nezostáva žiaden čas. V Trenčíne však svitá na lepšie časy!

Priateľstvá na život

V dnešnej dobe je celkom bežné, že svojich susedov poznáme len z mien na zvončekoch. V bytoch sa striedajú nájomníci častejšie ako cestujúci na vlakovej stanici a udržať krok so zmenami je niekedy veľmi ťažké. V novovznikajúcej trenčianskej komunite dostáva druhú šancu na nové priateľstvá každý. Priateľstvá, ktoré nebudú trvať rok, dva ani päť, ale celý život, totiž vznikajú práve na ihrisku za bytovkou, pri spoločných cestách do blízkych škôl či napríklad spoločne strávenými chvíľami na neďalekej hrádzi.

Spoznať nových susedov a spriateliť sa s nimi budete môcť aj v kaviarni alebo v niektorej z prevádzok priamo pod domom.

Vďaka dobrým susedským vzťahom sa tak nebudete musieť báť zaklopať na vedľajšie dvere a požiadať o vajce, múku či cukor, ale ani nechať svoje deti na chvíľku strážiť u suseda. Život je predsa o spolupatričnosti a o medziľudských vzťahoch, ktoré nám nikto do vienka nedá, musíme si ich pracne vybudovať. Je najvyšší čas začať!

Pocit bezpečia

Pustiť deti samé na ihrisko? Pred dvadsiatimi rokmi úplne bežná vec, dnes celkom šialený nápad, za ktorý zožnete len množstvo kritiky. Mať úplný pocit bezpečia vo svojom vlastnom domove však už nemusí byť luxus a vymoženosť, ale naopak samozrejmosť.

Detské ihrisko priamo pod oknami, na ktorom môžete nechať svoje deti na chvíľku bez dohľadu, by malo byť súčasťou každého bytového komplexu určeného pre mladé začínajúce rodiny.

Všade blízko

Pamätáte sa, keď sa auto vyťahovalo len cez sviatky alebo na výnimočné príležitosti? Dnes chodíme autom všade, pretože to máme všade ďaleko. Ďaleko do práce, do školy aj do obchodu...

Viete si predstaviť, že budete mať toto všetko vo vzdialenosti, ktorú zdoláte hravo pešo? Na domovoch, z ktorých to budete mať všade blízko, sa už v Trenčíne usilovne pracuje. Za 10 minút tak budú deti v škole a vy na nákupe, na pošte či u lekára.

Trenčianske zlato

Keď všetky tieto body pospájame do jedného, zdá sa, že takýto domov môže byť len výhrou v akejsi vymyslenej lotérii. V Trenčíne však takéto zlaté miesto pre život bude naozaj čoskoro existovať.

V Rodinných bytoch Zlatovská nájdete všetko, čo potrebujete. Moderný dizajn v praktických
2 - 4 izbových bytoch, ihrisko pod oknom a nákupné možnosti dosiahnuteľné za chvíľku a bez auta. Z bytu na Zlatovskej to bude pre vás všade blízko, a to je predsa to, čo dnes všetci hľadáme. Život v príjemnom rodinnom prostredí, no predsa blízko mestského ruchu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


11m

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 41m

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


4 h
Skryť Zatvoriť reklamu