SME

Aká je skutočná pravda o Partners Group Sk?

Na fórach nájdete rôzne komentáre na adresu finančných sprostredkovateľov z Partners Group Sk. Ktoré sú a ktoré nie sú pravdivé?

Sklamaní zákazníci, neodbytní poradcovia, neodborné konzultácie, ponúkanie drahých a nevýhodných poistiek či hypoték. Na diskusných fórach nájdete rôzne komentáre na adresu finančných sprostredkovateľov. Sú však naozaj pravdivé?

Diskusné fóra sú miestom, kde svoj názor môže vyjadriť ktokoľvek. Pôvodný priestor pre recenziu služieb a tovarov tak často skĺzne skôr do roviny osočovania a zverejňovania nepodložených informácií. Terčom sa pritom môže stať ktorákoľvek firma, keďže diskusie sú spravidla anonymné a diskutujúci majú potrebu vyjadriť svoj názor, aj napriek tomu, že reálnu skúsenosť s danou firmou, či tovarom nemajú. Menované spoločnosti tak musia vyvinúť veľké úsilie, aby svoju reputáciu zachránili a presvedčili potenciálnych klientov, že silné slová diskutujúcich nie sú vždy založené na pravde.

PARTNERS GROUP SK, ako aj ostatné sprostredkovateľské firmy, to v slovenskom online priestore nemajú ľahké. Na jednej strane diskutujúci často zovšeobecňujú a jeden zlý príklad má vždy väčšiu váhu, ako mnoho dobrých príkladov, navyše o nepríjemných skúsenostiach počujete častejšie než o príjemných. Na druhej strane ak ľudia nerozumejú službe, ako funguje, sú náchylnejší uveriť, že funguje zle.

Prinášame zopár najčastejších tvrdení spojených s finančným sprostredkovaním, ktorými žijú slovenské internety. Pozrite sa, aká je pravda o PARTNERS GROUP SK a ich odborníkoch.

1. tvrdenie: Sprostredkovatelia tlačia iba tie produkty, z ktorých majú najvyššie provízie

Je pravda, že finančný sprostredkovateľ pracuje na báze provízií, ktoré získa pri uzatvorení zmluvy od finančných inštitúcií. To však neznamená, že ponúka len tie, z ktorých má najvyššie provízie. Výška provízie v PARTNERS GROUP SK je pri obdobných finančných produktoch aj v rôznych finančných inštitúciách vždy rovnaká. A aby boli produkty pre klienta ešte dostupnejšie, vzdala sa spoločnosť a jej sprostredkovatelia časti svojich provízií. Rovnaký produkt cez PARTNERS GROUP SK tak získate v rovnakej cene alebo dokonca lacnejšie, ako keď si ho vybavujete priamo cez finančnú inštitúciu na vlastnú päsť.

2. tvrdenie: Všetci sprostredkovatelia sú rovnakí – nemajú finančné vzdelanie

Na internete narazíte na stovky samozvaných „finančných poradcov“, ktorých schopnosti nie sú na úrovni, ktorú prezentujú. Pri sprostredkovateľoch z veľkých firiem idete na istotu, pretože svojich spolupracovníkov vzdelávajú.

Sprostredkovatelia z PARTNERS GROUP SK prechádzajú prepracovaným štandardizovaným vzdelávacím systémom, kde budúci sprostredkovatelia získavajú finančné, obchodné, manažérske aj podnikateľské zručnosti. Súčasťou je séria odborných školení zameraných na všeobecné znalosti finančného trhu a odborné znalosti oblastí, v ktorých plánuje pôsobiť.

Ďalším krokom je zákonom stanovená odborná skúška, regulovaná Národnou bankou Slovenska. Po jej úspešnom absolvovaní finančný sprostredkovateľ získa certifikát a až na základe certifikátu môže začať toto povolanie vykonávať. V PARTNERS GROUP SK zároveň každý adept musí absolvovať aj ústnu skúšku nad rámec zákona, ktorá preverí jeho odbornosť. Keďže finančný trh sa rýchlo mení, sprostredkovateľ je zároveň povinný každé štyri roky absolvovať preskúšanie.

Častou výčitkou diskutujúcich je tiež nízky vek sprostredkovateľov. Aj keď veľkú časť sprostredkovateľských firiem naozaj tvoria mladí ľudia, rovnako v nich nájdete aj mnoho skúsených kolegov, ktorí dohliadajú na vzdelávanie a výchovu nováčikov. Z pozície garantov sprevádzajú začínajúcich kolegov na prvých stretnutiach s klientom, dozerajú na ich komunikáciu, či sa vyjadrujú jasne a či nastavia správne finančný plán pre klienta.

3. tvrdenie: Sprostredkovateľ ma do poistenia donútil

Konzultácia s finančným sprostredkovateľom má byť dialóg, nie jeho monológ. Tu treba pochopiť jednu zásadnú vec a to, že nikto vás k ničomu nemôže nútiť. Dobrý finančný sprostredkovateľ si vás najskôr vypočuje, pozrie sa v akom stave sa vaše financie nachádzajú a ktorú oblasť potrebujete vyriešiť, po analýze financií vám navrhne riešenie a finančný plán na mieru.

Potom je už len na vás, či sa pre dané riešenie rozhodnete, alebo sa dohodnete so sprostredkovateľom na úprave plánu podľa požiadaviek. Dôležité je, aby ste rozumeli finančnému plánu ako celku, ale aj jednotlivým navrhnutým produktom. Ak si niečím nie ste istí, pýtajte sa aj keby malo ísť o jednoduché otázky. Sprostredkovateľ je tu na to, aby vám jednotlivé produkty a aj kroky vysvetlil.

Finančný plán sa totiž vytvára ako dlhodobé riešenie finančnej situácie, musíte si byť vedomí, ktoré oblasti rodinných financií ovplyvňuje, ktoré chráni a ako sa podpíše na vašom finančnom zdraví aj na dôchodku. Úlohou finančného sprostredkovania je totiž uľahčiť rozhodovanie, výber a samotnú realizáciu finančného plánu, ktorý vplýva na dobrú životnú úroveň.

Ak si nie ste istí ani základnými pojmami, skúste navštíviť stránku PARTNERS GROUP SK. Nájdete tu množstvo užitočného obsahu, aktuálne správy z ekonomického diania, komentáre a analýzy odborníkov, ale aj plugin na online analýzu vašich financií.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Ale že brutálny hráčsky notebook
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Priesady ako zo škatuľky
  6. Chceš vlastniť nový Galaxy S24, vyskúšaj ho vďaka Try Galaxy?
  7. Každý piaty zomrie
  8. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých
  1. Na zdraví záleží
  2. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  3. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  4. Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek
  5. Rozbieha sa online súboj o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  6. Súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka štartuje online hlasovanie
  7. Štartuje online hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  8. Slováci hlasujú online za najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých 12 155
  2. Každý piaty zomrie 8 906
  3. Budúcnosť VÚSCH je v špičkovej medicíne a spokojnosti pacientov 8 775
  4. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? 7 808
  5. Devínska Kobyla teraz 6x dobrodružnejšia: Tipy, čo neprehliadnuť 3 801
  6. Trúfame si pristáť s lietadlom, ale na toto nám odvaha chýba 3 733
  7. Značka Cupra má na Slovensku už šesť nových Cupra garáží 3 509
  8. Ako sporiť na dôchodok? Radí odborník 2 853
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku.


INZERCIA 10 h

Po pandémii, keď sa ekonomiky snažia oživiť a hľadajú stabilnú budúcnosť, digitálne meny ako Bitcoin opäť získavajú na význame.


INZERCIA 10 h

Nové číslo Historickej revue už v predaji aj s knižnou predplatiteľskou akciou.


INZERCIA 10 h
SkryťZatvoriť reklamu