SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Známy Košičan Erik Ňarjaš pomáha online firmám rásť

Košický rodák Erik Ňarjaš, je známy z televíznej show Let´s Dance, aj ako majster sveta PROAM spoločenských tancov.

Košický rodák Erik Ňarjaš, je známy aj z televíznej show Let´s Dance, kde ako majster sveta PROAM spoločenských tancov, trénoval partnerky ako Simona Krainová, Mariana Ďurianová, Daniela Hantuchová. Už niekoľko rokov sa však tiež venuje finančníctvu, bankovníctvu a fundraisingu, prostredníctvom globálnej online banky FONDY, ktorej sa stal generálnym riaditeľom.

Ako ste sa dostal k bankovníctvu a prečo?

Už pred a počas Let´s Dance som viedol českú finančnú skupinu a následne som dostal ponuku viesť online banku s globálnym potenciálom, tak som sa do toho pustil a začal s 1 krajinou - Ukrajinou, a teraz sme v 10 krajinách sveta, máme 120 zamestnancov a obrat cez 250 mil Eur.

Na online bankovníctve a platobných systémoch ma baví to, že online biznis ako taký stúpa, čoraz viac ľudí platí cez internet, či letenky, lístky, alebo potraviny, a tak narastá aj náš biznis. Taktiež spolupracujem s rôznymi novými online projektami, a viem porovnať, ktorým sa darí a ktorým naopak nie a čo je príčinou. Následne im viem poradiť ako zvýšiť ich obraty, či už prostredníctvom lepšieho platobného systému, alebo fundraisingu, nakoľko ak majú online firmy väčší obrat aj my máme väčší príjem v podobe transakčného poplatku, ktorý si účtujeme za platobný systém a je teda mojou motiváciou online firmám pomáhať rásť.

Prečo ste sa posunul od tanca k finančníctvu?

Tanec vždy bola a je moja vášeň, dokonca aj vyučujem príležitostne mládež, väčšinou zadarmo (smiech) a to ma pre mňa pridanú hodnotu, nakoľko pochádzam z chudobnej rodiny a viem koľko ten špás moju rodinu stál, povedal som si, že keď raz budem veľký, budem učiť z lásky a zadarmo. Nato aby som mohol moju tanečnú vášeň robiť s radosťou a za symbolické ceny respektíve zadarmo, som si našiel aj druhú vášeň a tou je práve bankovníctvo - finančníctvo, kde dokážem pomáhať online firmám rásť, ale zároveň ako oni rastú, rastie aj môj biznis.

Čo ponúka spoločnosť FONDY a čím je výnimočná ?

Platobná inštitúcia Fondy.eu sa venuje hlavne integrácii platobných systémov, platobnej brány do prostredia e-biznisu. Ak máte online biznis respektíve e-shop, potrebujete na prijímanie peňazí od svojich zákazníkov intuitivný platobný systém, a na to potrebujete inštitúciu, ktorá vám tento systém dodá. Fondy.eu ponúka platobný systém akémukoľvek e-biznisu, či e-shopu, so všetkými spôsobmi platenia ako napríklad (platba kartou, e-banking, mobilné platenie, rekurentné platby - zadanie opakujúcich sa platieb respektíve zapamätanie platobnej karty, splitovanie platieb - hlavne pre sprostredkovateľov - jedna časť ide konečnému poskytovateľovi služby a druhá časť vám ako sprostredkovateľská provízia a iné) a tieto služby poskytuje Fondy najlacnejšie a najintuítivnejšie na trhu, čím váš online biznis získa výhodu na online trhu a môže tak zvýšiť obraty až o 50 % ročne.

,,Taktiež sme globálna inštitúcia, ktorá má skvelý zákaznícky servis, jej motiváciou je váš rast, dokáže vás prepojiť na e-biznis investorov a v prípade expanzie vieme zastrešiť aj zahraničné trhy a vy nemusíte riešiť zdlhavý a drahý proces prostredníctvom lokálnych bánk. (Napríklad slovenská taxi platforma HOPIN expandovala minulý rok s Fondy na Ukrajinu),, hovorí EŇ

Aké máte plány a ciele na najbližšie obdobie?

Čo sa týka mojich biznis plánov, tak v priebehu 5 rokov chceme z FONDY expandovať do 5 krajín EU, Indie a Brazílie. Inovovať a integrovať najmodernejšie platobné systémy našim online partnerom, e-shopom, aby sa tak vedeli lepšie presadiť na online trhu a zvyšovať im obraty.

Čo sa týka osobných cieľov, tak v priebehu 3 rokov si založiť vlastnú rodinu a venovať sa čo možno najviac vášňam ktoré ma bavia, ako vyučovanie tanca, šport, cestovanie, online biznis, a možno druhý globálny startup.

Čo by ste poradil mladým Košičanom?

Nikdy sa nevzdávajte svojich cieľov.

Na vytvorenie biznisu nepotrebujete nutne peniaze, ak máte dobrý nápad a vytrvalosť, tak financovanie skôr či neskôr vyriešite.

Snažte sa robiť čím viac vecí, ktoré vás bavia, a tá cesta vás naplní duševným šťastím.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Videobanking. Nová éra bankovania je tu

To, čo sa ešte pred rokom mohlo zdať ako scéna zo sci-fi, je dnes realitou.

Tlačové správy

Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.