SME

Najužitočnejšia appka

Uľahčí život všetkým rodičom i zábudlivcom

Stresujete sa, lebo potrebujete ísť k lekárovi a neviete doma nájsť kartičku poistenca? Pamätáte si, akých lekárov ste za posledný rok navštívili, aké vyšetrenia vám spravili, aké lieky predpísali? Pamätáte si tieto informácie aj o vašich deťoch? Viete, kedy máte absolvovať preventívnu prehliadku? Kde je najbližšia lekáreň, ambulancia? Kedy má otvorené? Už si to ani nemusíte pamätať, lebo všetko nájdete v bezplatnej mobilnej aplikácií od Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Zdravotné kartičky

Viac detí, viac preukazov poistenca, dvaja rodičia, proste chaos. Iste sa vám to už stalo, že ste museli súrne s dieťaťom k lekárovi a jeho preukaz mal u seba práve manžel, alebo sa jednoducho prepadol pod zem a nevedeli ste ho doma nájsť. S aplikáciou VšZP si môžete vydýchnuť, preukaz vášho potomka už budete mať automaticky po spustení aplikácie vo svojom telefóne a bude ho tam mať aj otec vašich detí, a je jedno, či ste v zväzku manželskom, partnerskom, alebo ste rozvedení. Rovnako tam máte aj svoj preukaz a informáciu o nároku na zdravotnú starostlivosť.

Vyšetrenia, lieky, úspory

Ďalšou nesmierne užitočnou funkciou je „Moje zdravie“. Tu si viete prehľadne pozrieť všetky zdravotnícke výkony, predpísané lieky a možné úspory na doplatkoch. V prehľade si viete nastaviť, či si chcete pozrieť len lieky alebo len vyšetrenia, môžete si ich triediť podľa odbornosti lekára, typu lieku a iných možností. Túto funkciu ocenia rodičia, ktorí nedržia v hlave informácie, aké lieky ich potomok užíva a v prípade potreby, napríklad pri hospitalizácii, alebo pri vyšetrení u rôznych špecialistov, vedia v nemocnici promptne nahlásiť, aké lieky dieťa berie, kedy mu boli predpísané, ktorý lekár ich predpísal.

Mobilná aplikácia VšZP upozorňuje aj na liekové interakcie, teda na kombinácie liekov, ktorých paralelné užívanie môže byť rizikové. Upozornenie push správou dostanete ešte pred výberom lieku z lekárne, takže budete môcť prípadnú zmenu konzultovať.

Cez appku môžete tiež priamo reklamovať zdravotnú starostlivosť i ohodnotiť konkrétnu návštevu lekára, v škále od 1 do 5 hviezdičiek. Hodnotenie je neverejné a slúži pre VšZP ako spätná väzba, pretože poisťovňa považuje názor pacientov za dôležitý. Pokiaľ VšZP v hodnoteniach poistencov zaregistruje vyššiu mieru nespokojnosti so spôsobom poskytovania zdravotnej starostlivosti u niektorých poskytovateľov, bude s nimi o podrobnostiach hodnotenia diskutovať a spoločne hľadať riešenia na zlepšenie. Hodnotenia budú anonymizované, čiže poistenci sa nemusia obávať napísať svoj názor.

Preposielanie receptov

V časti „Do lekárne“ sa nachádza zoznam nevybratých elektronických receptov. Pri každom recepte nájdete informáciu, či k výberu lieku potrebujete aj papierový recept. Aplikácia vám ponúkne aj lacnejšiu variantu lieku s rovnakou účinnou látkou. Úplnou vychytávkou je možnosť poslať recept online pomocou ikony „share“ druhému rodičovi, napríklad keď ho práve nestíhate vybrať alebo ho vo vašej lekárni nemajú. Pošlete cez aplikáciu recept a druhý rodič v pokoji cestou z práce lieky vyzdvihne, vy sa už nemusíte stresovať. Chronickí pacienti zase ocenia funkciu opakovaný recept. Ak napríklad užívate lieky na vysoký tlak, lekár vám ich môže predpísať na rok dopredu s tým, že si každé tri mesiace budete môcť vybrať tri balenia bez toho, aby ste kvôli tomu museli ísť k lekárovi a strácať tak čas. V mobilnej aplikácii si nájdete opakované recepty aj s dôležitými informáciami, ako je doba platnosti, frekvencia výberov v lekárni a dátum najbližšieho výberu lieku.

Vyhľadávanie lekární, ambulancií

Niekedy vás situácia či diagnóza zaskočí na miestach, ktoré až tak nepoznáte. Vtedy vám pomôže funkcia „V mojom okolí“, ktorá vás nasmeruje do najbližšej ambulancie, pohotovosti, lekárne alebo výdajne zdravotných pomôcok. Môžete si podľa filtra nastaviť, čo presne hľadáte a dokonca si viete zobraziť aj tie ambulancie, ktoré sú zmluvným partnerom VšZP. Samozrejmosťou sú otváracie hodiny a kontaktné údaje.

Upozornenia na prevenciu

V časti „Prevencia“ sa nachádza zoznam vašich preventívnych prehliadok, ako aj vašich detí. Nájdete tam informáciu, ako často máte nárok na prehliadku i to, kedy ste ju absolvovali naposledy. U mužov je zobrazený nárok na prehliadku u všeobecného lekára, urológa a stomatológa, u žien je to namiesto urologickej prehliadka gynekologická. Deti majú vo svojej kolónke prehliadky u pediatra a zubára.

Jednoduchá inštalácia

Aplikácia VšZP je dostupná pre systém iOS aj Android. Stiahnuť sa dá jedným klikom. Ani samotná registrácia s aktiváciou nie je vôbec zložitá, pokiaľ nemá poistenec ePobočku, navštívi jednoducho nejakú lekáreň alebo kamennú pobočku VšZP, a tam mu aplikáciu za pár sekúnd aktivujú. „Lekárnik alebo pracovník VšZP musí overiť totožnosť poistenca, keďže informácie o zdravotnom stave patria k tým najcitlivejším. To je však jediná osobná návšteva, ktorú poistenec absolvuje,“ vysvetľuje Viktória Vasilenková, hovorkyňa VšZP. Na záver si poistenec zvolí štvormiestny ochranný kód a na domovskej obrazovke bude mať zobrazenú len SOS kartu, čiže základné údaje, ktoré si sám vyplní, a ktoré mu môžu v prípade núdze zachrániť i život - alergie, lieky, ktoré užíva, krvnú skupinu, zoznam svojich ošetrujúcich lekárov, ICE kontakt na blízku osobu. Dieťa sa pridáva jednoducho, len zadaním jeho rodného čísla a pridané bude automaticky, bez nutnosti návštevy pobočky či lekárne.

Komplexné informácie nájdete na www.vszp.sk/mobilna-aplikacia/.

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Ale že brutálny hráčsky notebook
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Priesady ako zo škatuľky
  6. Chceš vlastniť nový Galaxy S24, vyskúšaj ho vďaka Try Galaxy?
  7. Každý piaty zomrie
  8. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých
  1. Na zdraví záleží
  2. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  3. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  4. Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek
  5. Rozbieha sa online súboj o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  6. Súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka štartuje online hlasovanie
  7. Štartuje online hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  8. Slováci hlasujú online za najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých 12 098
  2. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? 10 598
  3. Budúcnosť VÚSCH je v špičkovej medicíne a spokojnosti pacientov 8 773
  4. Každý piaty zomrie 8 587
  5. Devínska Kobyla teraz 6x dobrodružnejšia: Tipy, čo neprehliadnuť 3 776
  6. Trúfame si pristáť s lietadlom, ale na toto nám odvaha chýba 3 720
  7. Značka Cupra má na Slovensku už šesť nových Cupra garáží 3 506
  8. Ako sporiť na dôchodok? Radí odborník 3 086
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku.


INZERCIA 4 h

Po pandémii, keď sa ekonomiky snažia oživiť a hľadajú stabilnú budúcnosť, digitálne meny ako Bitcoin opäť získavajú na význame.


INZERCIA 4 h

Nové číslo Historickej revue už v predaji aj s knižnou predplatiteľskou akciou.


INZERCIA 4 h
SkryťZatvoriť reklamu