SME
Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

Doplatky za lieky pre deti preplatí Union ZP neobmedzene

Doplatky za lieky môžu narobiť mnohým rodinám s deťmi poriadny prievan v peňaženke.

Často stačí obyčajné prechladnutie, či chrípka a rodičia nechajú v lekárni na doplatkoch za lieky desiatky eur. Ešte viac sa téma doplatkov a finančných výdavkov na lieky týka detí, ktoré ich potrebujú pravidelne užívať z dôvodu chorôb, akými sú napríklad astma, alergia, alebo dnes rozšírená celiakia. Preto sa Union zdravotná poisťovňa rozhodla od 1. januára 2019 vracať doplatky za lieky a dietetické potraviny pre deti do 18 rokov a to dokonca v neobmedzenej výške.

„Union zdravotná poisťovňa má najširšiu ponuku benefitov na trhu. Sme radi, že našim poistencom prinášame ďalší nový benefit, ktorý odbremení rodičov od finančnej záťaže súvisiacej so zdravím ich detí,“ povedala členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne Elena Májeková. Doplatky za lieky sa v lekárňach pohybujú často aj v desiatkach eur a práve preto Union pravidelne prináša pre svojich poistencov mnoho benefitov, ktoré im vykompenzujú finančné výdavky vynaložené za zdravotnú starostlivosť.

Od budúceho roka budú môcť rodičia všetkých detí do 18 rokov požiadať o vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny, ktoré predpísal lekár. Vrátenie doplatkov sa vzťahuje na lieky a dietetické potraviny, ktoré predpíše zmluvný lekár Union zdravotnej poisťovne, zároveň sú uvedené v aktuálnom kategorizačnom zozname liekov a dietetických potravín a pacient za ne musí doplácať. Rodič, alebo zákonný zástupca dieťaťa bude môcť požiadať o preplatenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny jednoducho prostredníctvom online pobočky.

Union zdravotná poisťovňa prináša ešte viac výhod
Vrátenie doplatkov za lieky nie je jedinou výhodou, ktorú Union poskytuje. Po celom Slovensku sa Union o svojich najmenších poistencov stará už pred ich narodením, a to starostlivosťou o budúce mamičky, ktoré môžu iba v Unione môžu využiť pomoc kvalifikovaných pôrodných asistentiek, ktoré im pomáhajú pripraviť sa na pôrod a aj po ňom. Pre novonarodené deti má Union knižku Naše dieťatko, do ktorej si mamičky môžu ukladať tie najkrajšie spomienky. Poisťovňa prispieva aj na kurz plávania a čerstvé mamičky získavajú zľavu 30 eur na kúpu novorodeneckých potrieb v e-shope mimulo.sk. Väčším deťom poisťovňa zabezpečuje očkovania, ktoré ich chránia pred vážnymi chorobami, ako osýpky alebo čierny kašeľ. Len nedávno poisťovňa priniesla ako prvá na trh príspevok na stomatologické ošetrenia u zubára a dentálnu hygienu do výšky 100 eur ročne. Union zdravotná poisťovňa sa tak snaží pomáhať poistencom kompenzovať doplatky za zdravotnú starostlivosť a ponúka aj množstvo ďalších výhod, ktoré nájdete na www.union.sk/vyhody-pre-mamy .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 10 h

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 10 h

Spoločnosť Shell v rámci svojej stratégie rozvoja plánuje rozšíriť podporu pre komunity. Slovensko neobchádza.


19 h
SkryťZatvoriť reklamu