SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Čo očakávate od zdravotnej poisťovne? Pýtali sme sa osobností

Odpovedali nám onkológ, paralympionik, učiteľ, živnostník i ďalší. Na zmenu zdravotnej poisťovne máte čas len do nedele.

Oslovili sme známe osobnosti aj neznámych ľudí. Všetkým sme položili dve rovnaké otázky.

1. Čo čakávate od svojej zdravotnej poisťovne?

2. Ste spokojný/á so svojou súčasnou zdravotnou poisťovňou?

MUDr. Radovan Barilla, PhD., hlavný lekár pre onkológiu Sveta zdravia

1. Moje očakávania sú, aby som mal krátke čakacie doby na potrebný lekársky zákrok, rýchlo a prehľadne schválené potrebné lieky, ak sa to vyžaduje a mal prehľad o tom, čo mi môj všeobecný lekár či špecialista predpísal.

2. Moja súčasná zdravotná poisťovňa Dôvera moje nároky spĺňa, vidím navyše okrem profesionálneho prístupu pri komunikácii aj nepredstieraný záujem o vyriešenie prípadného problému, čo je dnes vzácnosťou.

Imrich Lyócsa, paralympijský víťaz v lukostreľbe

1. Vzhľadom na svoj vek som sa dostal už do obdobia, keď sa čoraz častejšie objavujú rôzne zdravotné komplikácie. Tým pádom som nútený častejšie navštevovať zdravotnícke zariadenia. Pri dnešných cenách za lekárske zákroky som skutočne rád, že mi niekto pomôže kompenzovať náklady na zdravotnú starostlivosť.

2. Zdravotná poisťovňa Dôvera, ktorej som klientom, je jednou z najspoľahlivejších poisťovní. Počul som o množstve prípadov, keď pacienti odchádzali od svojich poisťovní, pretože neboli s ich prácou spokojní. Ja našťastie takýto problém nemám. Keďže som vrcholovým športovcom v curlingu na vozíku, k svojmu športu potrebujem kvalitný invalidný vozík. Veľa s ním cestujem, preto musí byť skladateľný a ľahký zároveň. Takýto vozík je veľmi drahý, som veľmi rád, že mi Dôvera ochotne pomohla pri jeho kúpe.

Ľubomír Paulovič, herec

Od mojej zdravotnej poisťovne Dôvera očakávam, že sa bude aj naďalej správať tak, ako doteraz, lebo svojou starostlivosťou prekonáva moje očakávania.

Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenska

1. Ako úplný základ očakávam dobre poskytnutú službu. To znamená, že viem všetko riešiť rýchlo a bez zbytočných komplikácií. Zároveň chcem mať prehľad o tom, akým spôsobom sa využíva zdravotné poistenie, ktoré si platím. A samozrejme, zaujíma ma aj, ako sa poisťovňa správa nad rámec svojho biznisu - smerom k svojim klientom i v rámci spoločenskej zodpovednosti.

2. So svojou aktuálnou poisťovňou spokojný nie som, a preto som sa rozhodol urobiť zmenu. Poisťovňu Dôvera som si vybral z niekoľkých dôvodov. Ten hlavný je dobrý servis - od manželky viem, ako funguje aplikácia, cez ktorú viem s poisťovňou bezproblémovo komunikovať a mám prehľad o platbe za každý jeden zdravotný úkon. Ďalším dôvodom je, že poisťovňa nevníma ako klienta iba mňa, ale celú našu rodinu.

Ľubomír Magut, stredoškolský učiteľ

1. Od zdravotnej poisťovne Dôvera neočakávam vôbec nič navyše. Svoje úlohy a povinnosti si plní na profesionálnej úrovni.

2. S Dôverou som spokojný, pretože mi zachránila život. Nakoľko som absolvoval protónovú liečbu v Prahe, postarala sa o všetko, aby som znova mohol žiť plnohodnotný život so svojou rodinou.

Milan Kohani, živnostník

1. Od svojej zdravotnej poisťovne očakávam, že mi pomôže ochrániť jednu z najdôležitejších vecí pre človeka a to je ľudské zdravie. Ak máme zdravie, máme možnosť dosiahnuť všetko, po čom túžime. Preto si myslím, že mať silného partnera, keď ochorieme, je rovnako dôležité, ako naše zdravie.

2. Nakoľko som vystriedal viacero zdravotných poisťovní, mám možnosť porovnať ich kvalitu a prístup. Moja súčasná zdravotná poisťovňa Dôvera je jednoznačne najlepšia. Jej individuálny prístup mi pomohol vyriešiť bežné aj zložité životné situácie. Človek hľadá pre seba vždy to najlepšie, ja som to už našiel, tak načo to meniť?

Prihlášku je možné podať aj počas víkendu v takmer všetkých pobočkách zdravotnej poisťovne . Najrýchlejšie je podať prihlášku elektronicky , po jej vypísaní sa vám ozvú pracovníci poisťovne, aby si dohodli jej podpísanie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Preto sme otvorili pobočku na východe Slovenska, konkrétne v Lemešanoch v Prešovskom kraji.

13m

Spokojnosť zákazníkov si firma DOMOSS s získala vďaka špecialistom na bielu techniku, elektro, záhradu, dielňu, kúpelne a kuchyne.

38m

Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky s veľkým štýlom.

13 h